Vereséggel kezdte a Magyar Kupát csapatunk

• 2016.10.05. 22:20
A Hokiklub Budapest csapata kétgólos vereséget mért a Fehérvár AV19-re a Magyar Kupa selejtező első mérkőzésén.

Kiállítások:

Kiegyenlített küzdelemmel kezdték az első harmadot a csapatok. Először a Fehérvár AV19 került emberhátrányba, majd több veszélyes helyzetet alakított ki mindkét együttes a játékrész első felében. Végül a Hokiklub Budapest csapata szerezte meg a vezetést Ódry Tamás jóvoltából (1-0). A hazai gólt több veszélyes fehérvári támadás követette, aminek meg is lett az eredménye: Korbuly átadásából Kiss Patrik talált a hálóba (1-1). A harmad végén Arany asszisztja után a kék vonalról óriási bravúrral Láday szerezte az újabb fehérvári gólt (1-2).

Jobban kezdte a második harmadot a hazai csapat. Többször is veszélyeztetett a Hokiklub Budapest, amit a fehérvári védelem sikeresen hárított, de végül Fekti Ádám egy kapu előtti kavarodásban átjuttatta a korongot Scola kapuson (2-2). Hiába birtokolta többet a korongot csapatunk, mégis a hazaiak dolgoztak ki több veszélyes helyzetet a kapu előtt, amiket Scola óriási bravúrral hárított. A harmad végére érezhető fölénybe került a KMH, végül egy hazai előny után, fél perccel a dudaszó előtt gólt szereztek a hazaiak, a gólszerző ismét Fekti Ádám volt, ezzel 3-2-es hazai vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok.

Küzdött az egyenlítésért Kóger István csapata, ám a harmadik harmad elején sem egyenlő létszámnál, sem pedig emberelőnyben nem sikerült betalálni a céltudatosan, fegyelmezetten és pontosabban játszó hazaiak kapujába. Hiába próbálkozott a fiatal csapat, nem jött össze az egyenlítés, a harmad közepén ráadásul újabb gólt szerzett a Sille Tamás irányította alakulat, a második gólját szerezte a mérkőzésen Ódry Tamás (4-2), így már kétgólos előny tudatában támadhattak a piros-fehérek. A harmad második felében sem sikerült a jó formában védő Hajek mögé juttatni a korongot, másfél perccel a lefújás előtt még emberhátrányban sem, így csapatunk 4-2-es vereséggel hagyta el a Tüskecsarnokot a Magyar Kupa selejtező első mérkőzésén.