Vereség Dunaújvárosban

• 2019.11.22. 20:28
A Dunaújvárosi Acélbikák a mérkőzésen mutatott magabiztos játékkal otthon tartották a pontokat.
Pálkövi, Kincses, Balla, Kocsány
Hughson (Pinczés B.) - Azari, Dansereau, Kovács, Mazurek, Vuorijarvi, Baker, Lendák, Németh, Silló, Turcotte, Dósa, Hüffner, Pinczés O., Subotic, Tamás, Gebei, Gulácsi, Ráduly, Wéninger
Horváth D. (Gyenes) - Campbell, Zion, Madácsi, Mangone, Kiss, Balogh, Péter, Dézsi, Schartz, Horváth M., Nagy, Almási, Buzás, Imre, Vas, Kovács, Császár, Vincze, Erdély
Gólszerzők: Silló (2), Turcotte, Azari, Dansereau, Mazurek illetve Madácsi, Vincze
Kiállítások: 8 ill. 6 perc

Közepes sebességgel kezdődött a mérkőzés Dunaújvárosban, az első komolyabb lehetőségből gól is született, hazai oldalon Silló Arnold értékesített egy kipattanót (1-0). A találat után a fehérvári első sor indult, de az akciót nem sikerült góllal befejezni. A 4. perc végén Silló lövését védte könyökkel Horváth, vendégrészről Erdély próbálkozott távolról, ám Hughson a helyén volt. Nem sokkal később ismét a DAB örülhetett, a csapat legeredményesebb játékosa, Hugo Turcotte cselezte ki a Titánok védelmét és Horváth lábai között lőtt a hálóba (2-0). A 8. percben Mazurek kapott kisbüntetést, az előnyben azonban nem jött össze a gólszerzés. A kiegészülést követően Erdélyt látta szabálytalannak a Kincses-Pálkövi játékvezetőpáros, de jól mozogtak a fehérvári négyfős egységek, maradt a 2-0. Már öt az öt ellen Azari szólójánál kellett Horváthnak bravúrral védeni, ezután Pinczés előtt kínálkozott lehetőség, kapusunk viszont ekkor is jól végezte a dolgát. A 16. percben Horváth kínálta meg távolról Hughson-t, majd Péter próbálkozott közelről, ám a kapu előtti kavarodásban nem sikerült átkotorni a korongot a gólvonalon. Az első harmad végét jelző dudaszó előtt Mangone szépíthetett volna, viszont nem sikerült betalálni, így kétgólos hazai vezetéssel mehettek a csapatok az öltözőbe.
Madácsi szélről érkező lövésével indult a középső játékrész, Hughson védett, a másik oldalon Németh lőtt, Horváth viszont hárított. A 23. percben Nagy és Madácsi is próbálkoztak, majd beszorultak a hazaiak a saját harmadukba, Balogh és Péter is szépíthetett volna, de Hughson a helyén volt. Ezután is leginkább fehérvári ütőkön járt a pakk, a DAB csak kisebb helyzetekig jutott, ám Horváth rendre védte a próbálkozásokat. A harmad feléhez közeledve kiegyenlített játékot mutattak a csapatok, a 31. perc elején viszont ismét a Dunaújváros örülhetett, Azari Zsolt indult szólóban és góllal fejezte be az akciót (3-0), majd bő egy perccel később Silló Arnold is betalált (4-0). Nem sokkal később Hüffner előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, a másik oldalon egy perccel később Mangonét látták szabálytalannak a játékvezetők, a hazai gárda a kiegészülés után pedig ki is használta az előnyt, Azari Zsolt volt eredményes (5-0). A gól után Kiss Dávid kikérte idejét, Horváth Dominik helyére pedig Gyenes Dávid korcsolyázott fel. A harmad végéig csak kisebb lehetőségek adódtak mindkét oldalon, két másodperccel a dudaszó előtt pedig Dézsinek kellett kiülni, így ötgólos hazai vezetéssel és öt a négy elleni játékkal várhatták a csapatok a záró játékrészt.
Az áthúzódó kiállítás miatt hazai előnnyel indult a harmadik etap, Kovács próbálkozott Gyenesnél, majd Vincze szerzett korongot, szólóban indult a másik oldalon, de nem tudta góllal befejezni az akciót. A következő percek meddő mezőnyjátékot hoztak, kisebb lehetőségekkel mindkét csapatnál. A 48. percben Turcotte lövését védte bravúrral Gyenes, majd Silló lőtt a vendégkapura. A játékrész felénél kisebb fölénybe kerültek a Titánok, meg is született az első találat, Madácsi Benedek szépített (5-1). Hamar jött a válasz, Dansereau passzolt a ketrec mögül David Mazureknek, aki nem hibázott (6-1). A gól után Dansereau fejezhetett volna be góllal egy szólót, de Gyenes a helyén volt, az 57. percben pedig Baker előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, előnyben jöhetett csapatunk. Madácsi és Schartz került közel a gólszerzéshez, a fórban még nem sikerült betalálni, öt az öt ellen viszont már igen, Vincze Gergő lőtt Hughson kapujába, megszerezve ezzel pályafutása első felnőtt találatát (6-2). 20 másodperccel a mérkőzés végét jelző dudaszó előtt Mazureknek kellett kiülni, az eredmény azonban nem változott, így a két csapat idei harmadik találkozóját is a Dunaújváros nyerte.