Vereség a Gyergyói Hoki Klub ellen

• 2019.11.25. 21:15
A Fehérvári Titánok ötgólos vereséget szenvedtek hazai pályán a Gyergyói HK ellen.
2019.11.25 Hétfő / 18:30
1:6
(0:2, 0:3, 1:1)
Nézőszám: 355
Gyergyói HK
Kincses, Tímár, Árkovics, Bencze
Gyenes (Usnik) - Campbell, Zion, Madácsi, Mangone, Kiss, Balogh, Péter, Dézsi, Schartz, Horváth M., Nagy, Császár, Szabó K., Imre, Vas, Buzás, Kovács, Vincze, Erdély, Szabó B.
Gyergyói HK
Cooke (Szakács) - Csergő, Ferenc Csibi, Pestunov, Rasulov, Vorobyev, Góga, Jone, Péter, Rupert M., Rupert R., Creanga, Daradics, Elekes Darabont, Nagy, Sára, Barabás, Benedek, Kozma
Gólszerzők: Zion illetve Péter, Góga, Csergő, Jones, Rupert M., Vorobyev
Kiállítások: 39 ill. 41 perc

Vendéghelyzettel indult a találkozó, a GYHK csapatkapitánya, Góga próbálkozott Gyenesnél, ám kapusunk védett, a másik oldalon Vas kínálta meg távolról Cooke-ot. Oda-vissza játék jellemezte a következő perceket, a legnagyobb lehetőség Ryan Rupert előtt kínálkozott, kapusunk viszont magabiztosan nyúlt a korongért. Balogh szerezhette volna meg a vezetést a Titánoknak, de kimaradt, majd Erdély lőtt a kékről, a kipattanóra lecsapott a Gyergyó, az ellentámadásból gól is született, Péter Zsolt járt túl Gyenes eszén (0-1). Az első játékrész felénél Imre egyenlíthetett volna, Cooke hárított, nem sokkal később pedig páros kiállítást ítéltek a játékvezetők Vincze és Ryan Rupert ültek ki, de ez a felállás egyik gárdának sem kedvezett. Már öt az öt ellen ismét a vendégek örülhettek, Góga Attila duplázta meg az előnyt (0-2). A találat után Schartz lőtt távolról, Cooke védett, ahogy Campbell középről érkező lövésénél is a helyén volt. Az utolsó percekben csak kisebb helyzeteket tudtak kialakítani a csapatok, az eredmény azonban nem változott, így kétgólos vendégvezetéssel mehettek az öltözőbe.

Jones lövésével kezdődött a középső játékrész, Gyenes védett, majd ezután is leginkább gyergyói ütőkön járt a pakk, de Ryan Rupert és Péter próbálkozásait is magabiztosan hárította kapusunk. A 25. percben már nem volt szerencséje. 32-esünknek, Csergő Hunor cselezte ki a Titánok védelmét és a hálóba lőtt (0-3). Továbbra is vendégfölény jellemezte a játékot, ezt Császár szélről érkező lövése törte meg, de Cooke a helyén volt, maradt a 0-3. Nem sokkal később Vast látták szabálytalannak a játékvezetők, ki is használta az előnyt a Gyergyói HK, Mitchell Bradley Jones bombázott a kapuba (0-4). A 32. percben Horváth kapott kisbüntetést bottal akasztásért, majd a másik oldalon Csergőnek kellett kiülni, ám csapatunk sem négy a négy ellen, sem emberelőnyben nem tudott betalálni. Kevéssel a kiegészülés után Mangone lőtt távolról, a kipattanóra Buzás csapott le, a gyergyói kapus azonban bravúrral hárított. Az utolsó percekben átvette az irányítást a fehérmezes gárda, a nyomás góllá is érett a dudaszó előtt, Mathew Rupert lőtt a jobb felsőbe, így 0-5-ös eredménnyel fordulhattak a felek a záró etapra.
A harmadik harmadra kapust cseréltek a Titánok, Gyenes helyére a szlovén juniorválogatott Val Usnik korcsolyázott fel. Császár indult középen a 43. percben, de nem tudta befejezni góllal az akciót, majd Erdély előtt kínálkozott lehetőség, azonban Cooke hárított. Nem sokkal ezután a vendégkapu előtt tört ki kisebb verekedés, a játékvezetők pedig hosszas tanakodás után mindkét oldalon kettő plusz kettő perces büntetést ítéltek, négy a négy ellen folytatódott a találkozó, ám ez a felállás egyik csapatnak sem kedvezett. A kiegészülést követően Zion kínálta meg szélről Cooke-ot, majd ezúttal a hazai ketrec előtt verekedtek össze a játékosok, azonban a játék egyenlő létszámnál folytatódott, bár ketten is végleges fegyelmit kaptak. Sára előtt nyílt a vendégbüntetőpad ajtaja, előnyben jöhettek a Titánok, azonban egy védelmi hibát kihasználva Pavel Vorobyev indult szólóban és góllal fejezte be az akciót (0-6). A gól után gyergyói kiállítás következett, Pestunov csatlakozott csapattársához, a kettős fórban jött a Titán-szépítés, Szabó távoli lövésébe Mitch Zion ért bele jól a kapu előtt (1-6). A mérkőzés végét jelző dudaszóig nem történt komolyabb esemény, így a két együttes idei harmadik találkozóját a Gyergyói Hoki Klub nyerte.