Vereség Japántól a Hat Nemzet Tornán

• 2019.12.13. 09:29
  • jegkorongszovetseg.hu
Lengyelországban 0–2-ről sikerült fordítania a magyar jégkorong-válogatottnak a japánok ellen, ez azonban Budapesten nem jött össze.

A magyar válogatott kezdett erőteljesebben, több lehetőség is akadt, a japánok az első tíz percben a harmadukat is alig hagyták el. A 12. perc kezdetén azonban a palánknál nem tudtuk elvenni tőlük a korongot, Hasimoto Rio bepasszolta a kapunk elé, ott pedig Ikeda Ikki közelről belőtte a hálóba (0–1). Három perccel később jobbról jött egy lövés, amibe Arany Gergely beleért, de pechjére a kipattanó a kapu bal sarkánál egyedül maradt Akimoto Deniszhez pattant, aki 0–2-re alakította az állást. A magyar gólszerzéshez az utolsó percben Pápa Márton került a legközelebb, aki távolról az alsó kapuvast találta el.

Óriási helyzet maradt ki a második játékrészben: a harmadunkban korongot szereztünk, Majoross Barnabás ment el a szélen, a kapu előterében a másik oldalon érkező Pápa Mártonhoz passzolt, aki lövés helyett visszatette  a pakkot Majorosshoz. De hiába tátongott üresen a kapu jobb oldala, a korong elszáguldott a fiatal játékos botja előtt. A következő percekben rendesen megsoroztuk a japánok kapuját, de gólt nem sikerült lőni. Egy emberelőny is kihasználatlanul maradt, emberhátrányban viszont Terbócs István és Nagy Krisztián a fentihez kísértetiesen hasonló akciót indított az ellenfél kapujára, csak Terbócs passza után Nagy a lövés mellett döntött, s milyen jól tette, hiszen közelről betalált (2–1). Miután kiegészültünk, a japánok mehettek kettő az egyben a kapunkra, Arany nagyot vetődött a korongra, hogy az ne kössön ki a hálóban.

Az utolsó harmadban mentünk az egyenlítésért, a japánok leginkább a saját harmadukban töltötték az első tíz percet. Kilenc perccel a vége előtt Garát és Terbócs összjátéka után Nagy Krisztián került ígéretes helyzetbe a kapu előtt, de a japán kapus hárította a próbálkozást. A hajrában emberelőnybe kerültünk, Terbócs volt a legközelebb ahhoz, hogy ezt kihasználja, de a közeli lövése után a kapu előtti tumultusban eltűnt a korong. Az utolsó perc előtt időt kértünk, lehoztuk a kapusunkat, de egyenlíteni így sem sikerült. A japánok nyertek 2–1-re.

Jarmo Tolvanen, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: "Sosem jó veszíteni. Temérdek lehetőségünk volt, de valójában naggyá tettük a kapusukat, mert sokszor nem takartunk előtte, nem csináltunk forgalmat, így mindent látott, és kevés lett a kipattanó is. Az akarattal és az alapvetésekkel nem volt gond, voltak olyan tényezők, amelyek tetszettek, főleg az elején, de aztán túlbonyolítottuk a játékot. Ha csak egyszer találunk be, úgy nehéz győzni. Megmondtam a fiúknak, hogy nem fogom szidni őket, ha nem találnak be, mert a fő probléma az lenne, ha helyzetet sem teremtenénk. Utóbitt megtettük, és a mai nemzetközi hokiban nehéz a gólszerzés, a szerencsén, tapasztalaton is múlik, nekünk pedig most nincs időnk ilyesmikre, csak némi taktikára és a csaptmunkára, az pedig rendben volt."

Ivamoto Judzsi, a japán válogatott szövetségi kapitánya: "A magyar csapat nagyszerűen támadott, viszont a mi védelmünk is kiválóan teljesített, főleg a kapusunk. A novemberi lengyelországi meccshez képest annyi változott, hogy kielemeztük, miért veszítettünk akkor kétgólos előnyről, és most általánosságban jobban hokiztunk."