A Ferencváros ellen is győztünk

• 2016.03.23. 20:10
  • Csik Tamás
Utolsó meccsünket is sikerrel vettük a magyar kupában, így hibátlanul teljesítettük a selejtezősorozatot. Hétvégén következhet a négyesdöntő a Tüskecsarnokban.

Kiállítások:

A Ferencváros otthonában játszottuk utolsó selejtezőnket a magyar kupában. Hannu Järvenpää a lehetőségeihez képest legerősebb csapatát küldte csatába a zöld-fehérek ellen.

Ennek ellenére a nyitó harmad 17. percéig kellett várnunk a vezető gólra; ekkor Francis passzát Nagy Gergő lőtte a hálóba (0-1). Az utolsó percre aztán két fehérvári találat is jutott. Előbb Benk váltott gólra egy emberelőnyt (0-2), majd röviddel a dudaszó előtt Varga is betalált (0-3), így háromgólos fórral mehettünk a szünetre.

A középső játékrész már korántsem sikerült ilyen jól. Az elején eltékozoltunk egy emberfórt, majd Sarauer és Suoraniemi kakaskodott, kéz a kézben mehettek a büntetőpadra. A 29. percben aztán Kiss Gábor góljával szépített a Fradi (1-3). A harmad végén Sárpátki kiállítása következett, majd elcseréltük magunkat, de hiába játszott zsinórban négy percig emberelőnyben a hazai csapat, nem tudott közelebb zárkózni.

A záró felvonásra egyetlen gól maradt, ezt Manavian szerezte a 47. percben, amivel beállította a végeredményt (1-4). A Fehérvár AV19 mind az öt selejtezőjét sikerrel teljesítette, így ott lehet a Tüskecsarnokban rendezendő négyesdöntőben, ahol az elődöntőben a MAC Budapest lesz Sarauerék ellenfele.

Jegyinformáció a magyar kupa négyesdöntőjére IDE KATTINTVA található.