Szoros eredmény

• 2020.11.29. 21:52

A debreceniek a harmadik harmad elején lőtt két góljukkal döntötték el a sportszerű mérkőzést.

Mindkét csapat kapust váltott az előző mérkőzéséhez képest: a DEAC-nál Hetényi, a Titánoknál Gyenes állt a vasak között. A Fehérvár-farm a légiósai közül nem nevezte Niki Huovinent. A 6. percben a debreceniek Kozma révén megszerezték a vezetést, a találatnál a Finnországból nemrég hazatért Mihalik megszerezte első felnőtt pontját egy assziszt formájában. A sportszerű mérkőzésen a második harmadban 1-1 kisbüntetést osztottak ki a játékvezetők, de a speciális játékhelyzetek nem hoztak gólt. A harmadik felvonásból alig telt el egy perc, amikor Dalecky közelről megszerezte a második hazai találatot, majd 29 másodpercre rá Kulesov cselezte ki Gyenest. A 48. percben Balogh megugrott, szólóját sikerrel zárta, amivel szépítettek a Titánok. A vendégek 5 a 4 ellen zárkózhattak volna tovább, de nem tudták kihasználni a fórt, ellenben Luusuaniemi betalált részükről egy korongszerzés után. A végén Gyenes lekorcsolyázott, hiába, Novotny egy üres kapus góllal beállította a 4-2-es végeredményt.

A DEAC a kétgólos sikerével tartja 1 pontos hátrányát a dobogós Brassó mögött, szerdán az őt 3 ponttal megelőző FTC-Telekomhoz látogat. A Titánok kedden a DAB-ot fogadják.