Szép győzelem az elődöntő első mérkőzésén

• 2024.03.22. 21:15
  • KCS

A FEHA19 az Újpesti JA otthonában megkezdte az elődöntő sorozatot. A mieink kiváló egyéni és remek csapatteljesítményüknek köszönhetően négy gólos győzelmet arattak. A második mérkőzésre szombaton, Székesfehérváron kerül sor.

Németh N., Korbuly, Bereczki, Ling
Gergely H. - Franyó, Mátyás, Ladnyik, Mester, Rapos, Bárdos, Hermann, Brehel, Mayer, Kuntic, Prém, Nagy B., Varga Cs., Máthé, Németh, Lászlóffy Bulcsú, Peceric, Lupa, Almás, Nagy A.
FEHA19
Hajdu - Horváth D., Angyaláti Á., Viitakoski, Antonijevic, Pallag-Bozsák R., Balogh Á., Palla F., Nadtochiev, Papp A., Süveg B., Sábián R., Rákosi Lukács, Keszthelyi Cs., Pallós Zs., Pál D., Borbély B., Baraboi Cs., Bánfalvi K., László B., Takács Zs.
Gólszerzők: Ladnyik, Franyó, ill. Pallag-Bozsák R., Keszthelyi Cs. (2), Viitakoski, Antonijevics, Nadtochiev
Kiállítások: 6, ill. 10 perc

Jól kezdte a mérkőzést a FEHA19, az 5. percben sikerült is megszerezni a vezetést, amikor egy kapu előtti kavarodás után Pallag-Bozsák Róbert volt eredményes (0-1). Kisvártatva egy gyors kontra után kiegyenlítette az állást Ladnyik (1-1), majd a harmad derekán Franyó bombáját védte ugyan Hajdu, de "hulló falevélként" a kapuba vonzotta a korongot a gravitáció (1-2). A második harmadban nagy energiákat mozgósítottunk az egyenlítésért, egy védelmi hibát Keszthelyi használt ki szemfülesen (2-2). A harmadik harmad első percében, lélektanilag sokat jelentő módon Viitakoski fordult a kapuval szembe Horváth D. kék vonalas lőtt passzával, és kilőtte a sarkot (2-3). Pár perc múlva emberelőnyben Antonijevics lőtt látványos gólt a bal oldali bedobóponttól a jobb felső sarokba (2-4). Okosan menedzselte előnyét a FEHA19, egy villámgyors akció végén pedig Nadtochiev pontos lövése révén tovább nőtt a különbség (2-5). A végeredményt üres kapura a duplázó Keszthelyi állította be, mintegy 42 méterről, bravúros módon (2-6). A FEHA19 fontos győzelmet aratott a két sikerig tartó párharcban.

"Nagyon jó mérkőzést játszottunk, ahol jó pillanatokban tudtunk gólokat szerezni. A harmadik harmadban nagyon okos játékkal pedig bebiztosítottuk a győzelmet. Sokáig nem örömködünk, a szombati meccsre koncentrálunk, azon fog múlni, hogy mennyit ért a mai siker" - Galsi Péter, másodedző.