Siker a Hokiklub otthonában

• 2018.09.27. 21:01
Csapatunk az egész találkozó alatt több helyzetet alakított ki fővárosi ellenfelénél, így megérdemelten hozta el a három pontot a Tüskecsarnokból.

Kincses, Kormos, Mokrai, Soltész
Hajek (Kiss B.) - Jancsó, Orbán, Egyed, Horváth, Szappanos - Baranyai, Csíki, Godó, Petres, Szűcs - Lakatos, Szopos, Berendi, Németh, Vajda - Albert, Izsák, Köllő
Szeles (Kornakker) - Kiss P., Lewis, Madácsi, Kiss R., Beukeboom - Balogh, Bennett, Mihály, Vas, Szabó B. - Nagy Á., Péter, Mazzag, Reiter, Sándor - Vizi, Erdély B.
Gólszerzők: Orbán ill. Madácsi (2), Bennett
Kiállítások: 7 ill. 9

Fehérvári helyzettel indult a találkozó, Lewis fordult rá a kapura, de kipattanóra nem volt érkező. Hazai oldalról Petrestől érkezett a válasz, de a lövés nem talált kaput. Izsákot bottal akasztásért küldték a büntetőpadra, és előnyben Madácsi Benedek kotorta be Hajek lábai között a korongot. (0-1) Továbbra is a Titánok uralták a mérkőzést, a hatodik percben Kiss Patrik lőtt távolról, majd Mihály próbálkozása csak a kapuvasat találta el. A harmad derekán Péter vezette be játékszert a Hokiklub harmadába, de egy hazai boton elakadt a lövés. Reiter Attila kék vonalas bombáját védte Hajek, majd újra a fehérvári csapatkapitány következett, de a HKB védelme megállította. Öt perc volt hátra a játékrészből amikor Egyed próbálkozása kerülte el a fehérvári ketrecet, míg hazai oldalon Mihály szólója után sem örülhettek a Tüskecsarnokba kilátogató vendég drukkerek. A harmad végén még Vizi ziccere is kimaradt, így egygólos előnnyel vonulhatott öltözőbe Kiss Dávid legénysége.

Orbán Attila jobb oldalról érkező lövését hárította Szeles a játékrész első pillanataiban, míg a hazaiaktól a Kiss Patrik passzára érkező Bennett is veszélyeztetett. A következő percekben mezőnyjáték következett, többségben a Titánok birtokolták a korongot, komolyabb helyzetet azonban nem sikerült kialakítani. Ezt törte meg Szűcs szólója, amit Szeles bravúrosan védett. A harmad közepén Nagy, Bennett és Kiss Patrik előtt is lehetőség kínálkozott, de nem sikerült túljárniuk Hajek eszén, végül Mark Bennett középről lőtte ki a jobb felsőt, ezzel kettőre növelte csapat előnyét. (0-2) Beukeboom és Jack Lewis összjátéka után sem következett újabb vendég gól, sőt Mihály szabálytalansága miatt hátrányba is kerültek a fehérváriak, és Orbán Attila kék vonalas találata szépített. (1-2) Három perccel az etap lefújása előtt Albert és Vizi akaszkodott össze, így öt percre a büntetőpadra küldték őket a játékvezetők, azonban továbbra is öt az öt ellen folyt a játék. A hátralévő időben Godó és Balogh próbálkozása is kimaradt, így maradt az egygólos különbség.

Szűcs kapuvasa okozott izgalmakat a harmad elején, míg a vendégektől Bennett cselezte ki a fővárosiak hátvédeit. Lewis, Kiss Patrik és Vas indulhattak meg három az egyben, de ezt a támadást sem sikerült gólra váltania a Titánoknak. Bennett jobb szélről adta be a második hullámban érkező Reiternek, de Hajek ismét védeni tudott. A Hokiklub harmadában Lewis szerzett korongot, de ezúttal sem jutott állt a gólvonalon a játékszer. A következő offenzívát már a hazaiak indították és Szeles bravúrjára volt szükség Albert helyzeténél. Az ötvenkettedik percben a kapu mögül Lewis passzolt be Madácsi Benedeknek, aki megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját. (1-3) Másfél perccel a találkozó végét jelző sípszó előtt Lewis adta be a pakkot Szabó Bencének, ám ez a lehetőség is kimaradt, és hiába hozta le Hajekot a Hokiklub vezetőedzője, újabb gól már nem született, így csapatunk rendes játékidőben először elhozta a három pontot a Tüskecsarnokból. Holnap hazai pályán 18:30-kor a Csíkszeredát fogadja csapatunk.