Rájátszásban a Fehérvári Titánok

• 2019.02.14. 21:05
A Vasas ellen aratott hárompontos győzelemmel biztossá vált a Fehérvári Titánok részvétele az Erste Liga rájátszásában.
Soós, Haszonits, Muzsik, Kedves
Gyenes (Szeles) - Kiss P., Lewis, Mihály, Kiss R., Beukeboom, Balogh, Bennett, Madácsi, Szabó B., Reiter, Mazzag, Császár, Péter, Láday, Imre, Buzás, Hamvai, Sándor
Vasas HC
Tóth (Fekete) - Bálint, Bödök, Bukor, Czakó, Csiki, Fejes, Gágyor, Inglis, Kováts, Lőczi, Rózsa, Schmál, Seregély, Surányi, Székely, Szlama, Szlépka, Tornyai, Turbucz, Varga
Gólszerzők: Lewis, Beukeboom, Balogh ill. Szlépka
Kiállítások: 6 ill. 8 perc

Rögtön az első percben megszerezték a Titánok a vezetést a Vasas ellen, Mihály adta Jack Lewis elé, a korong pedig átcsorgott a gólvonalon (1-0). Bennett növelhette volna kettőre az előnyt, de lövését hárította Tóth. Surányi kínálta meg oldalról Gyenest, ezután Szlépka próbálkozott sikertelenül. Nyomás alá helyezték a vendégek a Titánok kapuját, ám a védelem jól működött és Gyenes bravúrjainak köszönhetően nem változott az eredmény. A 8. percben Mihály és Surányi kerültek büntetőpadra testreütésért, négy a négy ellen folytatódott a játék, gól azonban nem született. Beukeboom bombája kerülte el Tóth ketrecét, majd Péter jutott lehetőséghez, de maradt a 0-0. Egy Madácsi-Balogh összjáték után utóbbi fejezhetett volna be, ezt követően ismét Surányi kapott kisbüntetést, ezúttal bottal akasztásért, így először jöhettek a Titánok előnyben, ahol Madácsi és Bennett még nem, Brock Beukeboom azonban már kettőre növelte a kékmezesek előnyét (2-0). A 18. percben Reiter előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, de jól zárt a fehérvári védelem, tehát kétgólos hazai vezetéssel fordulhattak a csapatok a második etapra.
Kiegyenlített játékkal indult a középső játékrész, az első nagyobb lehetőség Csiki előtt adódott, Gyenes védett. Sándor próbálkozott távolról kétszer is, ezután Kiss Roland lövésébe ért bele Madácsi a kapu előtt, Tóth azonban hárított, ahogy Szabó kékvonalasánál is. Hazai mezőnyfölény jellemezte a következő perceket, de a Vasas védelme jól működött. Vendégoldalon Szlama szépíthetett volna, majd Bödök lövését védte Gyenes. A 36. percben szépíteni tudtak a vendégek, Szlépka Armand járt túl kapusunk eszén, rúgást reklamáltak a Titánok, de a játékvezetők hosszas videózás után érvényesnek ítélték a találatot (1-2). A gólt követően Bennett kapott kisbüntetést, előnyben jöhetett a Vasas, ám nem tudtak egyenlíteni a fórban. Öt az öt ellen csak kisebb helyzetekig jutottak a felek, a dudaszó előtti utolsó percben pedig nyomás alá helyezték a Titánok Tóth kapuját, gól viszont nem született, változatlan eredménnyel várhatták a felek a harmadik etapot.
Vendégtámadással indult a záró játékrész, Gyenes viszont magabiztosan vette le a korongot. A 44. percben Bennett adta középre Balogh elé, de kimaradt, ezután Czakó ült ki a büntetőpadra. A fórban egy szép passzjátékból Császár növelhette volna az előnyt, Tóth védett, majd Bennett tette szélre Lewisnak, gól azonban nem született. Öt az öt ellen Buzás került helyzetbe a vendégek kapuja előtt, ezután Sándor próbálkozott távolról, ám maradt a 2-1. Továbbra is leginkább fehérvári ütőkön járt a pakk, Császár lőtt távolról, Tóth védett, a másik oldalon Bödök kínálta meg Gyenest. Meddő mezőnyjátékkal folytatódott a mérkőzés, a hazaiak leginkább a védekezésre helyezték a hangsúlyt, őrizve az egygólos előnyt. Az 57. percben Tornyai előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, fórban támadhattak a Titánok, ekkor még nem, a kiegészülés után két másodperccel azonban már kettő volt a különbség, a születésnapját ünneplő Balogh Bence volt eredményes (3-1). Az utolsó előtti percben Ladányi Balázs kikérte idejét és lehozta kapusát, de nem járt sikerrel a Vasas, így a Fehérvári Titánok hárompontos győzelmével biztossá vált a koronázóvárosi gárda számára a rájátszásban való részvétel.