Otthon tartotta a Brassó a három pontot

• 2019.09.27. 20:30
A Fehérvári Titánok háromgólos vereséget szenvedtek pénteken este a Brassó otthonában.
2019.09.27 Péntek / 17:30
Corona Brasov
4:1
(0:0, 1:0, 3:1)
Nézőszám: 800
Brassó / Patinoarul „Olimpic” Brasov
Tőke (Polc) - Armstrong, Stephenson, Fowlie, Gliga, Rabbit, Borisenko, Bors, Péter, Molnár Zs., Bíró G., Mihály, Harrison, Molnár Z., Plante, Bíró O., Szabó, Bíró M., Gajdó, Vasile, Tranca
Gyenes (Szeles) - Campbell, Péter, Mihály, Vas, Horváth, Balogh, Császár, Madácsi, Kiss, Erdély, Nagy, Kovács, Dézsi, Imre, McCutcheon, Buzás, Almási, Vincze, Halasi
Gólszerzők: Fowlie, Bíró M., Molnár Zs., Gliga ill. Császár
Kiállítások: 10 ill. 8 perc

A mezőnyjátéké volt a főszerep a brassói mérkőzés első perceiben, ahol Mitch Zion és Gianni Mangone játékára továbbra sem számíthatott Kiss Dávid. Az első komolyabb esemény Molnár Zoltán kiállítása volt, előnyben jöhettek a Titánok, de gól nem született, majd Vasnak kellett kiülni testreütésért, ám a hazaiak sem jártak sikerrel. A játék képe hazai mezőnyfölényt mutatott a továbbiakban, a fehérmezes védelem azonban jól működött és Gyenes is a helyén volt, így maradt a 0-0. A 15. perc elején Kiss kapott büntetést bottal lökésért, a fehérvári hátrányos egységek viszont ekkor is tökéletesen működtek, majd Mihály előtt nyílt a brassói büntetőpad ajtaja, a fórban Péter és Campbell próbálkoztak, de a gólszerzés nem jött össze, így változatlan eredménnyel fordulhattak a felek a második harmadra.
Kiállítással indult a középső játékrész, Armstrongot ült ki durva játékért, ám ez a fehérvári emberelőny is meddőnek bizonyult. A kiegészülést követően hazai fölénnyel folytatódott a mérkőzés, a Titánok védelme azonban jól működött. A 37. percig ismét a gól nélküli mezőnyjátéké volt a főszerep, ekkor Buzást látták szabálytalannak a játékvezetők, a késleltetés alatt pedig megszerezte a vezetést a Brassó, Cody Fowlie volt eredményes (1-0). A játékrész vége előtt McCutcheon kapott kisbüntetést bottal akasztásért, de jól mozogtak a Titánok emberhátrányos egységei, így egygólos hazai előnnyel várhatták a csapatok a harmadik húsz percet.
A záró etap hazai fölénnyel indult, nem is kellett sokáig várni a második találatra, a 42. percben Bíró Mátyás növelte kettőre a különbséget (2-0). Nem sokkal ezután a gólszerző kapott kisbüntetést, majd Stephensonnak is ki kellett ülni, a kettős fórban még nem, a sima előnyben azonban jött a szépítés, Kovács passzát Császár Hunor értékesítette (2-1). Nem adták fel a Titánok az egyenlítés lehetőségét, de a hazai védelem jól dolgozott, így maradt a 2-1. A játékrész felétől ismét a sárgamezes gárda vette át az irányítást, majd az 56. percben megszerezték harmadik találatukat, egy passzjátékot követően Molnár Zsombor volt eredményes (3-1). Másfél perccel a találkozó vége előtt Mihályt látták szabálytalannak, a létszámfölényt pedig ki is használta a hazai legénység, Roberto Gliga talált be Gyenes hálójába, beállítva ezzel a 4-1-es végeredményt, tehát a Brassó otthon tartotta a három pontot.