Nem sikerült a pontszerzés

• 2019.09.28. 20:06
A Fehérvári Titánok kétgólos vereséget szenvedtek a Gyergyói Hoki Klub otthonában.
Gyergyói HK
Ruczuj (Szakács) - Góga, Lescovs, Constantin, Valdix, Vorobyev, Ferenc Csibi, Rasulov, Antal, Pestunov, Tendler, Kozma, Nagy, Péter, Todor, Zagidullin, Creanga, Elekes Darabont, Ivácson, Sára, Barabás
Gyenes (Szeles) - Campbell, Péter, Mihály, Vas, Horváth, Balogh, Császár, Madácsi, Kiss, Erdély, Nagy, Kovács, Dézsi, Halasi, McCutcheon, Buzás, Almási, Vincze
Gólszerzők: Zagidullin (3) ill. Erdély
Kiállítások: 22 ill. 12 perc

Hazai támadással indult a GYHK elleni találkozó, melyen Imre Patrik a Brassó elleni mérkőzésen elszenvedett enyhe agyrázkódás miatt nem léphetett jégre. Constantin próbálkozott közelről Gyenesnél, a másik oldalon Madácsi előtt kínálkozott lehetőség, ezután pedig kisebb helyzeteket láthatott mindkét csapatnál a Gyergyószentmiklósi Műjégpálya közönsége. A 4. percben Kozma kínálta meg Gyenest távolról, majd Madácsi kapott kisbüntetést térdhasználatért, előnyben jöhetett a Gyergyói HK, meg is szerezték a vezetést, Leskovs lőtt a kék vonalról, a korong pedig Albert Zagidullinról pattant Gyenes kapujába (1-0). A gól után nem sokkal ismét vendégoldalon nyílt a büntetőpad ajtaja, ezúttal Vas előtt, hátrányban azonban kétszer is próbált kontrázni a fehérvári alakulat, így a pirosmezesek nem jutottak komolyabb lehetőséghez. A kiegészülés után Mihály fejezhetett volna be góllal egy egyéni akciót, Ruczuj védett, a másik oldalon Antal növelhette volna a különbséget, de Gyenes a helyén volt. Egészen a 15. percig tempós oda-vissza játékot mutattak a felek, ekkor Baloghnak kellett kiülni testreütésért, a Titánok hátrányos egységei viszont jól mozogtak, maradt az 1-0. Rasulovot látták szabálytalannak a játékvezetők, majd Antal kapott 2+10 percet palánkra lökésért, kettős fórban Kiss és Kovács próbálkozott, de nem sikerült egyenlíteni, így egygólos hazai vezetéssel mehettek öltözőbe a csapatok.
Campbell helyzetével kezdődött a középső játékrész, de Ruczuj magabiztosan hárított, majd Horváth próbálkozott távolról, a hazai kapus viszont ekkor is a helyén volt. Zagidullin indult a 24. percben, lövésig azonban nem jutott, ezután Vorobyev lőtt távolról, ám Gyenes védett. Nem sokkal ezután bravúros védést mutatott a vendégek hálóőre Pestunov bombájánál, ezt követően Erdélynek kellett kiülnie fogásért, azonban komoly lehetőséget nem tudott kialakítani a házigazda. A harmad felénél a pirosmezes Rasulov szabálytalankodott, pár másodperccel a kiállítás letelte előtt Góga előtt is nyílt a büntetőpad ajtaja, jól járatták a Titánok az előnyben a korongot, betalálni viszont nem sikerült, így maradt az egygólos hazai vezetés. Már öt az öt ellen Góga próbálkozásánál kellett Gyenesnek védenie, majd Tendler növelhette volna az előnyt, a harmad végéig pedig már nem történt komolyabb esemény, így változatlan eredménnyel fordulhattak a felek a záró etapra.
A harmadik harmad kezdetét meddő mezőnyjáték jellemezte, csak kisebb helyzeteket tudtak kialakítani a csapatok. Az első komolyabb lehetőség Campbell nevéhez fűződik, majd Madácsi lövése kerülte el Ruczuj ketrecét. A 45. percben Kissnek kellett kiülni, az előnyben pedig kettőre növelte az előnyt a Gyergyói Hoki Klub, egy passzjáték után Albert Zagidullin emelte be a pakkot Gyenes hálójába (2-0). A harmad felénél Halasi kapott kisbüntetést, komolyabb lehetőségig azonban nem jutott a pirosmezes alakulat öt a négy ellen. Kozma előtt nyílt a vendég büntetőpad ajtaja egy szabálytalan ütközést követően, majd másfél perccel később Nagy is csatlakozott csapattársához, de sem a kettős, sem a sima fórban nem tudtak betalálni a Titánok. Egyenlő létszámnál sem jártak sikerrel a vendégek, egy perccel a találkozó vége előtt pedig harmadik gólját is megszerezte Albert Zagidullin (3-0). Ezúttal hamar jött a válasz a fehérmezesektől, 30 másodperccel később Erdély Botond bombázott Ruczuj kapujába, megszerezve ezzel pályafutása első felnőtt találatát és beállítva a 3-1-es végeredményt.