Nagyszerű győzelem Csíkszeredában

• 2023.11.02. 19:50
  • KCS

A FEHA19 határozott, szervezett játékot mutatott az SC Csíkszereda vendégeként, és két gólos hátrányt ledolgozva hosszabbítást harcolt ki, majd a bónuszpontot is begyűjtötte. Szép volt, fiúk! (Archív fotó)

Babic, Csomortáni, Bandi, Magyar
Adorján - Rutkowski, Ferencz-Csibi, Levin, Skachkov, Welsh, Láday, Gecse, Milan, Becze, Brown, Agafonov, Casaneanu, Reisz, Részegh, Péter, Rokaly Sz., Fodor, Rokaly N.
Melnyicsuk - Racsinszkij, Csollák, Ambrus Cs., Dobos, Blasko, Falus, Hazeldine, Zezelj, Nádor, Farkas L., Koszinszkij, Bogesic, Németh Z., Fekete, Keceli-Mészáros, Bajkó, Salamon, Balasits, Alapi, Dézsi
Gólszerzők: A FEHA19 góljait Keceli-Mészáros, Dobos, Csollák, ill. Nádor szerezték
Kiállítások:

Jól kezdte a mérkőzést a Sportklub, Részegh góljával már a második percben megszerezték a vezetést (1-0). Nem zuhant össze a FEHA19, Ambrus egyenlített kisvártatva, les miatt azonban érvénytelenítették a gólt. A folytatásban mindkét kapu előtt akadtak helyzetek, a szünetig nem esett gól. A második harmadot is a hazaiak indították jobban, Brown révén megduplázták az előnyület (2-0). Több emberfór is adódott a jól játszó FEHA19 előtt, ezek azonban kimaradtak. A befejező húsz percben lélektanilag fontos pillanatban Keceli-Mészáros zárt le egy gyors ellentámadást góllal, miután Ambrus korcsolyájáról visszapattant elé a pakk (2-1). Hamar visszaállította a két gólos különbséget az SC Péter Balázs jóvoltából (3-1). Nem adta fel a FEHA19: Dobos emberelőnyben felzárkóztatta a mieinket (3-2). A hajrában még egy lapáttal rátett a FEHA19, és Csollák révén egyenlített is (3-3). A hosszabbításra maradt a döntés, ekkor Nádor szerzett szemfülesen korongot a hazai védekező harmadban, és értékesítette is a ziccert (3-4). A FEHA19 újabb remek mérkőzést vívott, ismételten kitettek magukért a fiúk, és megérdemelten szereztek két pontot.

Anatolij Bogdanov, vezetőedző, FEHA 19: Ezek a mérkőzések mindig nehezek, eredménytől függetlenül. Egyáltalán nem tetszett, ahogyan az első tíz percben játszottunk. Talán feszültek voltunk, túlságosan izgultunk. Sok székely srác játszik nálunk, akik számára itt ez hazai pálya. Az ellenfél viszonylag hirtelen szerezte meg a vezetést, így ez egy kissé nehéz kezdést eredményezett számunkra. Ekkor el is úszhatott volna a mérkőzés, ám a kapusunk meccsben tartott bennünket. A második játékrészben kicsivel több lehetőségünk volt. Nagyon büszke vagyok a fíúkra, ahogyan felemelkedtek a mérkőzés során. Karaktert mutattunk, a nehéz helyzetekben, amikor sikerült hideg fejjel játszani. A 3 a 3 elleni hosszabbítás véleményem szerint, mivel én nem vagyok ennek nagy rajongója, mindig lutri, ki fogja elkövetni azt az egy hibát, amivel egy olyan gólszerzési lehetőséghez juttatja az ellenfelet, amit az extra pontot eredményezi. Mindenesetre ez egy jó kezdés volt számunkra, eredménytől függetlenül. Holnap újabb összecsapás, mely mint mindig 0-0-val kezdődik. Nagyon hosszú buszút van mögöttünk. Oké, ezek a srácok fiatalok, gyorsan regenerálódnak, ám néha az a kérdés, miként tudnak profikhoz méltóan kezelni minden helyzetet. Így ez nekünk egy remek tanulási, tapasztalat szerzési lehetőség, hogyan menedzseled ezt. Ugyanis amennyiben profi akarsz lenni, képesnek kell lenned sok mérkőzést játszani. Ez már nekünk a második meccsünk a héten, ezen a héten 4 mérkőzést játszunk. A legnagyobb feladat számunkra, miként szívjuk fel magunkat, mentálisan és fizikálisan egyaránt, miként regenerálódik a test. Meg kell próbálni továbbvinni a jó dolgokat, amiket ma véghez vittünk, és menni előre.

Hozó Levente, vezetőedző, Sportklub Csíkszereda: Egész jól játszottunk a meccs elején, de úgy gondolom, túl hamar elhittük, hogy megnyertük a mérkőzést. Rengeteg fölösleges kiállításunk volt. Mondtam is az öltözőben, hogy figyeljünk oda, fegyelmezetten kell játszani, de mintha nem hallották volna meg egyes játékosok. Gratulálok a Fehérvárnak, akik végig küzdötték, és meg is nyerték a mai meccset, okosabbak voltak, mint mi, holott nálunk van rutin. A mai mérkőzés sajnos így sikerült. Készülünk tovább. Tudjuk, hogy a Brassó egy nehéz ellenfél, megteszünk mindent, hogy megnyerjük azt a mérkőzést.