Megnyertük az első Magyar Kupa-selejtezőt

• 2016.03.11. 20:06
A Fehérvár AV19 legyőzte a Debrecen HK-t a Magyar Kupa selejtezőjében. A mérkőzés pozitívumait a mi szempontunkból ezzel össze is foglaltuk.
Kiállítások:
Alig telt el két perc a mérkőzésből amikor Chris Bodo kapott szép keresztpaszt Brance Orbantól és nem is hibázott, a hálóba lőtt (0-1). A továbbiakban is folytatódott a vendégfölény, bár a hazaiak nagy elánnal kezdték a mérkőzést. Az első komolyabb hazai lövésre az ötödik percig kellett várni, Dancsfalvi tesztelte Hetényit, a másik oldalon Reiter Attila távoli bombája pedig a kapuvasról vágódott le. A mérkőzés barátságos jellegét az is mutatja az, ahogy egy sípszó előtt a palánk mellett egymás ellen, korábban a Brassó színeiben egymás mellett küzdő Saluga és Wehrs beszélték meg mosolyogva a szituációt. A hetedik percben aztán egyenlített a Debrecen: a Hetényiről kivágódó korongot Berta vágta kapusunk mögé (1-1). A gól után kiegyenlítődött a játék, mindkét oldalon több helyzetet dolgoztak ki a csapatok, előbb Sarauer tesztelte a MOL Liga legjobbjának választott kapust, Vay Ádámot, majd Vaszjunyin veszélyeztette Hetényi kapuját. 5 perccel a harmad vége előtt előnybe került csapatunk, de érdemi helyzetet nem sikerült kialakítani. Meg is bosszulta magát a kihasználatlan fór, két perccel a harmad vége előtt Berta adott passzt a kapu előtt várakozó Kaskovnak, a korong az ütőjén átpördülve Hetényi mellett pont a kapuba vágódott (2-1). A folytatásban a mezőnyjátéké volt a főszerep.

A második húsz percre aktivizálta magát csapatunk. A negyedik percben csak centikkel vágódott a hazai kapu mellé a korong, majd az ötödik percben meg is érkezett az egyenlítés, Kovács hátratett korongjára Francis érkezett lendületből, és a bedobóponttól Vay mellett a kapuba bombázott (2-2). Nem állt sokáig 2-2 a táblán, egy perccel később Dancsfalvi lőtt kötényben Hetényi kapujába (3-2). Francis egy szépen kijátszott figura végén fél perccel az újabb vezetés után már ki is egyenlített, Benk Kovácsnak, majd Süti keresztben Francisnek passzolt, aki laposan lőtt a hálóba (3-3). A harmad derekán előnyt kapott a Debrecen, többször is veszélyeztettek a kapura, de nem sikerült újabb gólt elérni. Sarauer, majd Nagy is megszerezhette volna a vezetést a nyolcadik percben, de a lövés egysem sem találta el a kaput. Majd csapatunk játszhatott létszámfölényben, de nem tudtunk igazán veszélyesek lenni a kapura. 4 perccel a harmad vége előtt Orbán Attila szerzett korongot a saját térfelünkön, majd betört a debreceni harmadba és a kapuba lőtt (3-4). Ezután jelentősen megnőtt a kapura lövések száma vendégoldalon, Vay kapuja előtt sorra alakította ki a helyzeteket csapatunk. A szünet előtt 19 másodperccel Godó kiállítása után újabb előnyhöz jutottunk.

Meg akarta nyerni a Debrecen a mérkőzést a harmadik felvonásban, ez nem is vitás. A játékrész első felében kétszer is előnyben játszhatott csapatunk, Nagy korongja a felső kapuvason is táncolt, de a Debrecen jégkorongozott agilisebben a záró játékrészben. A tempóváltás meglátszott a játék képén, gyors oda vissza támadások zajlottak a harmad közepén, de gól nem született. Az utolsó 7 percben kétszer is megkapta a lehetőséget a Debrecen az egyenlítésre, előbb Bodo, majd Manavian pihent két percet, sőt Sarauer és Dancsafalvi is két percet kapott durva játékért egy palánk melletti incidens után. A kiállítások lejártak, de egyik oldalon sem született újabb találat.

A Magyar Kupa első selejtező mérkőzését megnyerte csapatunk, de minden elismerést megérdemel a hazai csapat is, példás küzdőszellemről tettek tanúbizonyságot.