A borzalmasan sikerült nyitó játékrészt követően hiába játszott óriási szívvel csapatunk, a négygólos hátrányt már nem tudta ledolgozni.
 Fehérvár AV19 – Vienna Capitals 2-5 (0-4, 1-0, 1-1)

Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok, 3500 néző. Vezette: Smetana, Trilar, Johnston, Smeibidlo.

Fehérvár AV19: Engstrand (Rajna) – Ejdepalm, Varga, Kovács, Bartalis, Vincze – Orbán, Boivin, Benk, Sikorcin, Marino – Wehrs, Szirányi, Kóger, Sarauer, Banham – Tokaji, Hetényi P., Németh, Erdély, Magosi

Vezetőedző: Rob Pallin

Vienna Capitals: Zaba – Iberer, Carson, Magowan, Watkins, Rotter – Fraser, Lakos P., Puschnik, Schiechl, Hartl – Klimbacher, Peter, Ferland, MacArthur, Foucault – Hackl, Grosslercher, Nödl, Bois, Fischer

Vezetőedző: Jim Boni

Gólszerzők: Kóger, Wehrs, illetve Rotter, Magowan, Watkins, Iberer (2)

A hazai drukkerek mellett szépszámú bécsi szurkoló is érkezett, így pokoli hangulatban indult a negyeddöntő ötödik mérkőzése. Sikorcin lövése volt az első feljegyzendő momentum, majd a túloldalon Watkins ugrott ki egyedül, de Engstrand bravúrral hárított. Az ötödik percben aztán megszerezte a vezetést a Capitals – Iberer távoli lövésébe Rotter ért bele a kapu előtt (0-1). A góltól megzavarodtak a mieink, míg a sárgamezesek vérszemet kaptak és a 13. percben ismét zörgött a fehérvári háló. Ezúttal Magowan talált be (0-2). Rob Pallin nem maradt tétlen, Engstrandot Rajna váltotta a kapuban. A csere oka nem Engstrand teljesítménye volt, a csapatot próbálta ezzel a lépéssel felrázni vezetőedzőnk. Sajnos nem jött be, újabb két perc elteltével, amint kiegészültek a vendégek egy emberhátrány után, azonnal támadásba lendültek, végül Magowan fonákkal emelt a hálóba (0-3).  És itt még nem volt vége az elsőharmadbeli szenvedéseinknek. Két perccel a dudaszó előtt Iberer kékvonalas lökete is a bal alsóban kötött ki (0-4). Nem éppen bizakodva mehettünk a pihenőre.

A katasztrofálisan sikerült első harmad után óriási elánnal kezdték a srácok a középső játékrészt. A fölényünket villámgyorsan gólra is váltottuk; a 22. minutumban Kóger emelt Zaba kapujába (1-4). A gól után még tovább fokozódott a fehérvári nyomás, gyakorlatilag egykapuztunk. Végre a fizikai játékban is felvettük a kesztyűt: Orbán és Puschnik akaszkodott össze, Orbi bele is állította a jégbe a derék osztrákot. A meccs felénél óriási lehetőséget kaptunk! Előbb Ferland, majd Schiechl ment ki két-két percre, de hiába a kettős emberelőny, nem sikerült tovább szűkíteni a különbséget. Majd Nödlt is kiállították a játékvezetők, ráadásul elcserélték magukat a bécsiek, újabb kettős előny! Sajnos a másodikat is eltékozoltuk, csak helyzetekig jutottunk. Nagy kár volt a kihagyott fórokért… Hozzátartozik az igazsághoz, hogy a harmad utolsó perceiben a látogatók közel jártak hozzá, hogy végleg eldöntsék a mérkőzést, de hol Rajna, hol a szerencse megmentett minket az ötödik bécsi góltól.

A változatosság kedvéért a záró játékrészt is emberelőnyben kezdhettük, Bois nem bírt magával az előző harmad végén. A speciális játékunk azonban gyenge volt ezen az estén, ez a két perc is lepergett Volán gól nélkül. Egyenlő létszámnál már nem kockáztattak sokat a sárga-feketék, csak a megszerzett előnyüket őrizték. Bő tíz perc volt vissza, amikor újra emberfórba kerültünk, és Wehrs távoli kísérlete végre Zaba kapujában kötött ki (2-4). Robbant az Ördögkatlan! Ezután is jöttek a helyzetek, de nem tudtunk tovább zárkózni, pedig hatalmas szívvel űztük-hajtottuk ellenfelünket. Az utolsó két percre kapusát is levitte Rob Pallin, Rotter azonban korongot szerzett, Ibererhez passzolt, aki üreskapus góllal végleg lezárta a nyitott kérdéseket (2-5).

A Bécs tehát megnyerte a mérkőzést és 3-2-re megfordította a párharcot. Folytatás szerdán az Albert-Schultz Eishalléban.