Közel a pontszerzéshez

• 2024.03.01. 21:10
  • KCS

A FEHA19 fegyelmezett, érett játékot mutatott a BJAHC ellen, ám a találkozón egyetlen gól döntött - az ellenfél javára.

Soós D., Tóth R., Sábián B., Szabó D.
Márkus - Racsinszkij, Bogesic, Zezelj, Ulamec, Blasko, Falus, Vokla, Németh Z., Farkas L., Keceli-Mészáros, Koszinszkij, Csollák, Dobos, Fekete, Ambrus Cs., Bajkó, Balasits, Keresztes Zs., Alapi, Dézsi
Farkas R. - Szabó B., Pozsgai, Mozer, Galoha, Schlekmann, Dóczi, Tóth G., Keresztes L., Molnár Z., Culihin, Vorobjev, Teszlenko, Ravasz Nagy K., Weidemann, Tóth R., Molnár B., Viikila, Sági M.
Gólszerzők: Szabó B.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc

A FEHA19 az elejétől fogva energikus és fegyelmezett jégkorongozással rukkolt elő. A fiatalok egyenlő ellenfelei voltak a kiváló játékerőt képviselő BJAHC-nek. Ritkán forogtak veszélyben a kapuk, akkor viszont a kapusok remekeltek. Érdekes kontraszt: a legutóbbi két hazai FEHA19-mérkőzésen összesen 29 gól esett, péntek este ezúttal viszont csak egyetlen - ezt a BJAHC lőtte Szabó B. révén, és ezzel el is vitte a pontokat Székesfehérvárról.

Kangyal Balázs: Aki azt várta tőlünk, hogy a tegnapi Újpest-mérkőzés után száguldozni fogunk az első perctől, az nem nagyon látott még hokit. Kicsit ez olyan, mint a playoff már, meg kell találni az útját és a módját annak, hogyan tudsz nyerni akkor is, amikor nem úgy játszol, ahogy elvárod magadtól. A helyzeteink- főleg a végén -  megvoltak, lőhettünk volna megint öt-hat-hét gólt is. De ha a csapat három mérkőzésen belül tud 1-0-ra nyerni, akkor biztos, hogy a kapusának sokat köszönhet. Amúgy szerintem mind a két kapus nagyon jól védett ma. Másik oldalról pedig az, hogy meg kell találni az utat, hogy egyet tudjál lépni, hogy még tovább menjél – ezt ma megtettük, és amiért jöttünk, az megvan.

Anatolij Bogdanov: Szerintem némileg többet érdemeltünk volna ma, mint ez a nulla pont. Összességében, ha elemezzük ezt a hatvan percet, a szezonbeli egyik legjobb teljesítményt nyújtottunk, különösen a BJA-val szemben. Keményen nyomtunk ellenük, megvoltak a lehetőségeink a győzelemhez. De ilyen a felnőtt hoki: adódott előttünk esély, de nem tudtunk vele élni, nem voltunk elég hatékonyak. Egyetlen egyéni hiba pedig a mérkőzésünkbe került. Nagyon büszke vagyok a fiúkra, a szezonnak még messze nincs vége. Van még mérkőzésünk, a fiúk pedig éhesek a további pontokra. Minden mérkőzés új esély, 0-0-ról indul, 5-5 ellen és 60 perc áll rendelkezésre. A srácok ma igen jól végrehajtották a játéktervet, nem tökéletesen, de felettébb jól. Sikerült az ellenfél számos erősségét hatástalanítani, sajnos nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket. Érdekes lesz az előttünk álló két meccs, a DVTK-meccs mindig nehéz az utazás miatt is. De semmilyen okot nem látok, ami miatt ne lenne lehetséges a pontszerzés a folytatásban számunkra.