Kétgólos vereség a Gyergyói HK otthonában

• 2019.02.16. 19:49
A Fehérvári Titánok, bár két góllal is vezettek, végül alulmaradtak a Gyergyó Hoki Klubbal szemben.

Gyergyói HK
Goryachevskikh (Ruczuj) - Barabás, Benedek, Bobcek, Constatntin, Csergő, Daradics, Elekes, Ezhov, Ferenc, Góga, Ivácson, Karpus, Kozma, Nagy, Orbán, Pestunov, Péter, Sára, Timaru, Vorobyev
Gyenes (Szeles) - Kiss P., Lewis, Mihály, Kiss R., Beukeboom, Balogh, Bennett, Madácsi, Szabó B., Reiter, Mazzag, Császár, Péter, Láday, Imre, Buzás, Hamvai, Sándor
Gólszerzők: Csergő (3), Sára ill. Lewis, Láday
Kiállítások: 8 ill. 24 perc

Hazai támadásokkal indult a mérkőzés Gyergyószentmiklóson, Kozma és Vorobyev lövéseit hárította Gyenes. Ezután kiegyenlített játék következett, csak kisebb helyzetekig jutott mindkét csapat. A meddő mezőnyjátékot egy nagyobb fehérvári lehetőség törte meg, Kiss Roland adta a kapu mögül Kiss Patrik elé, támadónk keresztpassza után pedig Jack Lewis szerezte meg a vezetést (0-1). Nem kellett sokat várni a következő találatra, a 9. percben Láday Tamás bombázott bal szélről Goryachevskikh kapujába (0-2). A gól után Beukeboom kapott kisbüntetést, emberelőnyben támadhatott a Gyergyói HK, Pestunov próbálkozása fölément, Ezhov lövését hárította a vendég kapus, ám jól működött a fehérvári védelem, maradt a 0-2. Csergő lehetőségénél kellett Gyenesnek bravúrral védenie, majd Vorobyev fejezhetett volna be góllal egy egyéni akciót, de kimaradt. Páros kiállítás következett a 17. percben, négy a négy ellen folytatódott a játék, az eredmény azonban változatlan maradt, a harmad végéig pedig nem történt különösebb esemény.
Oda-vissza játék jellemezte a második játékrész elejét, majd a 23. percben jött a szépítés a hazaiaktól, Pestunov kipattanójára Csergő Hunor csapott le és nem hibázott (1-2). Császár kapott kisbüntetést testreütésért, így előnyben jöhetett a Gyergyó, Vorobyev, Péter, illetve Pestunov is megdolgoztatta Gyenest, végül egy szépen kidolgozott akciót követően Csergő Hunor egyenlített (2-2). A gól után sem lassított a hazai gárda, veszélyes helyzeteket alakítottak ki, de jól működött a fehérvári védelem, Gyenes pedig ismét nagy védéseket mutatott be. Folyamatos nyomás alatt tartotta a Gyergyó a vendégek kapuját, Pestunov és Vorobyev is megszerezhette volna a vezetést, ám gól nem született. Bennett indulhatott a másik oldalon, Goryachevskikh védett, majd Beukeboom kapott kétperces büntetést gáncsolásért, ez a fór viszont meddőnek bizonyult a hazaiak számára. Már öt az öt ellen Mazzag és Madácsi fejezhetett volna be, de maradt a 2-2. Másfél perccel a harmad vége előtt Góga előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, először támadhattak a mérkőzésen létszámfölényben a Titánok, a dudaszóig azonban nem sikerült azt kihasználni, így döntetlennel fordulhattak a felek a záró etapra.
Goryachevskikh bravúrjával indult a harmadik játékrész, a másik oldalon Péter lőtt vasat. A 42. percben Császár kapott kisbüntetést fogásért, gól nem született, a kiegészülés után pedig Góga ült ki a büntetőpadra. A fórban Császár próbálkozott, ezután Beukeboom távoli lövését hárította Goryachevskikh. Már öt az öt ellen Mazzag előtt adódott óriási lehetőség, az akciót követően azonban a játékvezetők videóbírózás után érvénytelennek ítélték a találatot. Továbbra is inkább fehérvári ütőkön járt a pakk, Lewis került helyzetbe, de nem sikerült átkotornia a korongot a gólvonalon. Az 51. perc elején Mihály akasztotta Gógát, kis -és nagybüntetést is kapott 29-esünk, így ismét előnybe kerültek a hazaiak, ezúttal pedig ki is használták azt, Sára Tibor érkezett jó ütemben Pestunov passzára és nem hibázott (3-2). Beukeboom és Sára kapott két percet, ám a négy a négy elleni felállás egyik félnek sem kedvezett. Az 56. percben Buzás kínálta meg Goryachevskikh-t közelről, ezután Császár egyenlíthetett volna, de kimaradt. 90 másodperccel a vége előtt Gyenes lekorcsolyázott, a korongot viszont megszerezték a hazaiak, a végeredményt pedig egy üres kapus találattal a mérkőzésen harmadik gólját szerző Csergő Hunor állította be (2-4).