Két pont a Brassótól

• 2020.01.16. 21:17
Csapatunk egy végig szoros mérkőzésen végül hosszabbításban aratott győzelmet a Brassó ellen, így eldőlt, hogy nyolcadik helyen zárja az alapszakaszt.
Wolf, Juhász, Árkovics, Horváth
Gyenes (Szeles) - Balogh, Zion, Mihály, Mangone, Kiss, Campbell, Péter, Dézsi, Schartz, Horváth M., Nagy, Császár, Madácsi, Imre, Vas, Kovács, Almási, Vincze, Erdély
Polc (Tőke) - Borisenko, Fowlie, Franko, Gliga, Molnár, Bíró O., Mihály, Molnár Z., Péter, Tranca, Bíró M., Brown, Constantin, Haraga, Zagidullin
Gólszerzők: Kiss, Zion (2) illetve Zagidullin, Brown
Kiállítások: 10 illetve 24 perc

Hazai kiállítással kezdődött a Brassó elleni találkozó, Mangonénak kellett kiülni gáncsolásért, jól működött azonban a fehérvári hátrányos védekezés, így gól nem született. Már egyenlő létszámnál közepes tempójú mezőnyjátékot láthatott az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége, csak kisebb helyzeteket tudtak kialakítani a felek. Az első komolyabb lehetőség a 7. percben kínálkozott Fowlie előtt, ám Gyenes magabiztosan védett. A nyitó játékrész felénél Nagy kínálta meg távolról Polcot, majd Vincze próbálkozott, de kimaradt. Ezt követően Zion szerezhetett volna vezetést a Titánoknak, a kapu előtti kavarodásban pedig Borisenkot látták szabálytalannak a játékvezetők, majd Zagidullin is csatlakozott társához. A kettős előnyben Mihály, Mangone és Balogh kerültek közel a gólszerzéshez, ekkor még nem, a sima fórban viszont már jött az első találat, Kiss Roland lőtt Polc kapujába (1-0). A 16. percben Zion kapott kisbüntetést, a kiegészülés pillanatában pedig kiegyenlített a Brassó, Albert Zagidullin volt eredményes (1-1), így döntetlennel ért véget az első harmad.

Borisenko lövésével indult a középső játékrész, Gyenes védett, a másik oldalon a kapuvas mentette meg Polcot Dézsi próbálkozásánál. A 23. percben Brown kínálta meg távolról kapusunkat, majd Borisenko kapott kisbüntetést gáncsolásért, az előnyben pedig megszerezte a vezetést Kiss Dávid alakulata, Mitch Zion lőtt Polc hálójába (2-1). Nem sokkal később újra nyílt a vendégbüntetőpad ajtaja, ezúttal Mihály előtt, ez a fór azonban meddőnek bizonyult. A harmad felénél Kisst látta szabálytalannak a Wolf-Juhász játékvezetőpáros, Gliga, Brown és Borisenko veszélyeztetett, de jól mozogtak a Titánok négyfős egységei. Már öt az öt ellen tempós oda-vissza játékot folytattak a felek, majd a 34. percben ismét egyenlíteni tudott a Brassó, Jared Brown járt túl Gyenes eszén (2-2). A gól után Zion lövését védte bravúrral Polc, ezt követően Mangone próbálkozott sikertelenül. Gliga kapott kettő plusz tíz percet palánkra lökésért, Polc bravúrjainak köszönhetően viszont nem változott az eredmény, így a harmadik harmadot is döntetlennel várhatták a csapatok.

Campbell szerezhetett volna vezetést a harmadik etap kezdetén, kontrában Bíró kínálta meg Gyenest középről. A 47. percig csak kisebb helyzetek adódtak mindkét oldalon, ekkor Brown lőtt tisztán, de a lövést hárította kapusunk. Nem sokkal később Almási indulthatott, a kapu mögül passzolt Madácsi elé, 18-asunk viszont nem tudott betalálni, majd Schartz lőtt távolról, ám gól ekkor sem született. A játékrész felénél Nagy lövése a vasról pattant ki, sárgamezes részről Borisenko próbálkozott távolról. Az 53. percben vendégoldalon nyílt a büntetőpad ajtaja, Mihály ült ki testreütésért, Dézsi és Horváth előtt kínálkozott lehetőség, de ekkor is maradt az egál. Már öt az öt ellen Franko került közel a gólszerzéshez, majd Imrét látták szabálytalannak, előnyben jöhetett a Brassó, de a Titánok önfeláldozó védekezésének és Gyenes védéseinek köszönhetően nem változott az eredmény. Az utolsó perc elején páros kiállítást ítéltek, azonban a négy a négy elleni játék egyik csapatnak sem kedvezett, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás elején csapatunk támadhatott, Zion indult az alapvonalról, a brassói védelem ugyan blokkolta próbálkozását, ám a lepattanó korongot megszerezve már nem hibázott. A találattal a Titánok kapták a bónuszpontot, így eldőlt, hogy nyolcadik helyen zárják az alapszakaszt.