Hosszabbításos győzelem Dunaújvárosban

• 2019.01.01. 20:55
Az új év első találkozóján hosszabbításban szerezték meg a győzelmet a Fehérvári Titánok a Dunaújváros otthonában.

Gangel, Wolf, Kedves, Abonyi
Zakharchenko (Garbacz) - Lencsés, Tóth, Jabornik, Pinczés, Uski, Németh, Franssila, Saluga, Borbás, Léránt, Hüffner, Mestyán, Iossafov, Szabó, Török, Dubek, Nagy, Azari
Gyenes (Horváth D.) Mazzag, Lewis, Mihály, Kiss R., Beukeboom, Dézsi, Bennett, Péter, Sándor, Reiter, Buzás, Császár, Hamvai, Vas, Szabó, Kovács A., Almási, Imre, Erdély
Gólszerzők: Mestyán, Dubek ill. Sándor, Császár, Dézsi
Kiállítások: 12 ill 10 perc

Az újévi dunaújvárosi találkozón Madácsi Benedek betegség miatt nem lépett jégre, Balogh Bence továbbra sem játszott sérülés miatt, míg Kiss Patrik és Láday Tamás Bécsbe utazott az EBEL-csapattal. Fehérvári támadással indult a találkozó, Lewis adta be szélről Mihály elé, a DAB új kapusa azonban helyén volt, majd a Sándor-Dézsi páros szerezhette volna meg a vezetést. Hazai oldalon Iossafov jöhetett, de Gyenes magabiztosan fogta meg a korongot, hiába próbálkozott többször is a Dunaújváros legeredményesebb játékosa. Az 5. perc elejéig kiegyenlített játékot mutattak a felek, amit Sándor Flórián kékvonalas bombája tört meg, Zakharchenko pedig képtelen volt hárítani azt (0-1). Imre került büntetőpadra egy szabálytalanság után, ám a fór alatt csapatunk próbálkozhatott, Bennett kétszer is növelhette volna az előnyt, de Zakharchenko védett. A kiegészülést követően Borbás távoli lövését kellett Gyenesnek hárítani, majd a túloldalon Mazzag közelije akadt el a hazai kapusban. Óriási fehérvári helyzet következett, Dézsi passzára érkezett jól Péter, de kimaradt, a duplázásnál pedig Zakharchenko csapott le a korongra, a kontrából viszont nem tudott egyenlíteni a DAB. A 13. perc végén Mihály kapott kisbünetést, újra hátrányba kerültek a Titánok. Azari és Frannssila távolról próbálkozott, majd Gyenes bravúrjaira volt szükség a kapujára záporozó közeli lövéseknél. A 18. percben Tóth és Németh is két percet kapott a hazaiaknál, öt a három ellen jöhetett a Fehérvár, kihasználni ebben a játékrészben azonban nem sikerült azt, így egygólos hazai előnnyel fordultak a csapatok.

Az áthúzódó kiállítás miatt kettős vendégelőnnyel kezdődött a középső etap, ám nem sikerült növelni az előnyt a fórban. Egyenlő létszámnál Péter veszélyeztetett, a másik oldalon pedig Uski egyenlíthetett volna. Nyomás alá helyezte Gyenes kapuját az ellenfél, de jól működött a védelem és kapusunk is útját állta a felé közeledő lövéseknek. A 29. percben Buzást ütközte le szabálytalanul Tóth, jöhetett az újabb fehérvári előny, mely alatt a legnagyobb lehetőség Beukeboom előtt adódott, a távoli lövés azonban kijött Zakharchenkoról és hiába csapott le a kipattanóra 41-esünk ismét, maradt a 0-1. Nem kellett sokáig várni a következő gólra, egy kontrából indult a Dézsi-Péter-Császár Hunor hármas, egy szép passzjáték után utóbbi vágta a korongot a hazai hálóba a 32. percben (0-2). Franssila előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, a fórban Beukeboom a kékről, Péter közelről próbálkozhatott, de nem sikerült értékesíteni a létszámfölényt. Dunaújvárosi lehetőségekkel folytatódott a harmad, Tóth és Nagy is helyzetbe került, Gyenes hárított, majd Kiss Roland kapott kisbüntetést bottal lökésért. Öt a négy ellen sem tudta bevenni a hazai együttes Gyenes ketrecét, az etap végét jelző dudaszó előtt pedig egy kapu előtti ütközést követően a fehérvári kapus Azarival szemben szabálytalankodott, így emberhátrányban kezdődött a záró játékrész.

Öt a négy elleni játékkal indult a harmadik harmad, komolyabb lehetőségig azonban nem jutott a DAB, maradt a 0-2. A 44. percben Nagy kapott kisbüntetést, a Titánok jöhettek előnyben. Dézsi kínálta meg távolról Zakharchenkot, majd a kiegészülés után Sándor és Péter is próbálkozott, gól viszont nem született. Dézsit ültették ki a játékvezetők két percre, Mestyán lőtt a kékről a fór első támadásában, további komolyabb helyzetet pedig nem tudott kialakítani a hazai gárda, jól működött a fehérvári emberhátrányos védelem. Egyenlő létszámnál Kovács veszélyeztetett, majd Szabó lőhetett, ezután Dézsi passzolt keresztbe az érkező Bennett elé, de az eredmény nem változott. Nyomás alá helyezte Zakharchenko kapuját a fehérmezes együttes, ezt egy kontrával törte meg a Dunaújváros, egy egyéni akciót Mestyán István fejezett be góllal (1-2). Gyenes bravúrjára volt szükség Mestyán próbálkozásánál, majd másfél perccel a harmad vége előtt végül Vladimir Dubek szerezte meg az egyenlítő találatot. (2-2) Hiába próbálkozott mindkét fél az etap fennmaradó részében, maradt a döntetlen, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás fehérvári emberelőnnyel kezdődött, mivel Franssila gáncsolt a harmadik etap végén. Bennett nevéhez fűződik az első próbálkozás, majd Beukeboom lőtt a kékről, a győztes találatot végül egy kapu előtti passzjáték után Dézsi Bence szerezte meg (2-3), így a Fehérvári Titánok két pontot szereztek az újévi találkozón.