A FEHA19 fiatal csapata határtalan lelkesedéssel és négy emberelőnyös találattal, hosszabbításban legyőzte a Gyergyói HK együttesét.

Németh M., Tóth R., Sábián B., Váczi D.
Melnyicsuk - Racsinszkij, Koszinszkij, Vértes, Dobos, Blasko, Falus, Vokla, Zezelj, Ulamec, Ambrus, Bogesic, Csollák, Németh, Farkas L., Keceli-Mészáros, Salamon, Hrabák, Antonijevic, Alapi, Dézsi
Gyergyói HK
Rinne - Haaranen, Kozma, Orban, Sylvestre, Bodó, Dalhuisen, Fejes, Sárpátki, Császár, Vincze P., Jalonen, Mesikammen, Sándor-Székely, Tamminen, Szigeti, Silló, Csiszer, Vincze G.
Gólszerzők: Farkas L., Keceli-Mészáros, Ulamec, Dobos, Csollák, ill. Orban, Vincze G., Sylvestre, Vincze P.
Kiállítások: 2, ill. 12 perc

Remekül kezdte a mérkőzést a FEHA19, a fiatalok az agilis játékuk és jó emberelőny-kihasználásuk révén két gólos előnyt építettek fel a szünetig. A részünkről Farkas L., Keceli-Mészáros és Ulamec, míg a vendégek részéről Orban volt eredményes (3-1). A második harmadban rákapcsolt a vendégcsapat, és Vincze G., valamint Sárpátki góljaival kiegyenlítették az állást (3-3). A befejező játékrészben Dobos emberelőnyben visszavette a vezetést a mieinknek (4-3), ám Vincze Péter révén újfent egalizált a Gyergyói HK (4-4). A hosszabbítást létszámfölényben kezdte a FEHA19 és Csollák találatával be is gyűjtöttük a három pontot (5-4). A szezon egyik legjobb teljesítményével, nagyszerű győzelmet arattunk. Szép volt, fiúk!

Szilassy Zoltán: A mai mérkőzésen a döntő tényező az emberelőnyös játéka volt a FEHA19-nek, hiszen kaptunk négy gólt emberhátrányban. Öt meccsig nem kaptunk, most kaptunk négyet. Át kell néuzni, hogy voltak ezek a gólok, és miért voltunk hatszor hátrányban. Volt, amit kétségesnek ítélek, de lehet, hogy ha visszanézek, más lesz a véleményem. Volt, amikor olyan szabálytalanságot követtünk el, aminek nem volt sok értelme. Ezeket kell lecsökkenteni, mert 5-5 ellen lőttünk 4 gólt és egyszer voltunk előnyben. Ezt is megnézzük, hogy megnézzük, mennyi nem volt ránk fújva. És nyilván, ha több időt töltesz a támadó harmadban, türelmesebb vagy a koronggal, akkor több kiállítás is tud jönni az ellenfélre ráfújva. Nem volt könnyű mérkőzés, visszajöttünk két gólról is, dolgoztunk keményen, de sok volt a kiállítás és a speciális része döntötte el a dolgot. Egy előnyünk volt, azt nem lőttük be, az ellenfél pedig négyet igen, és ezzel eggyel többet szerzett, mint mi.

Anatolij Bogdanov: Öt lőtt gól mindig jó recept a sikerre a jégkorongban – a hatékonyság volt a kulcs. Nem is emlékszem, mikor lőttünk utoljára öt gólt, és arra sem, hogy mikor szereztünk négy emberelőnyös találatot. Hatékonyak voltunk, amikor lehetőségünk adódott. Jól kezdtük a meccset, és jól is zártuk. A harmadik harmad is jól sikerült, valamint a hosszabbítás, és ennek révén két pont a miénk lett.  A második harmadban előjöttek a régi problémáink, az eladott korongok, a korong meg nem becsülése. Kaptunk is pár elkerülhető gólokat, ezzel nehézzé tettük a dolgunkat. De összességében a Gyergyót, a bajnoki címvédőt legyőzni számunkra hatalmas skalp.