Hárompontos győzelem a Gyergyói HK ellen

• 2019.01.30. 21:06
A Fehérvári Titánok egy pörgős mérkőzésen otthon tartották a három pontot, megőrizve ezzel veretlenségüket a középszakaszban.

Kókai, Soós, Árkovics, Kövesi
Kornakker (Gyenes) - Szabó K., Lewis, Mihály, Kiss R., Beukeboom, Kiss P., Bennett, Madácsi, Szabó B., Reiter, Balogh, Császár, Péter, Láday, Imre, Mazzag, Hamvai, Vas
Gyergyói HK
Ruczuj (Szakács) - Barabás, Benedek, Bobcek, Constantin, Csergő, Daradics, Elekes, Ezhov, Ferenc, Góga, Ivácson, Karpus, Kozma, Nagy, Orbán, Pestunov, Péter, Sára, Tomanek, Vorobyev
Gólszerzők: Császár, Kiss P. (2) ill. Góga
Kiállítások: 8 ill. 18 perc

Hazai támadással indult a Gyergyói HK elleni mérkőzés, ahol a szezonban először Szabó Krisztián is szerepet kapott a Fehérvári Titánoknál. Mihály adta középre Bennettnek, Ruczuj védett, ezután Szabó Bence bombája ment mellé, majd ismét Bennett lövését kellett hárítania Ruczujnak. Az ellentámadásban Benedek és Pestunov összjátékából születhetett volna gól, de nem tudták átkotorni a korongot a gólvonalon. Kiegyenlített játék jellemezte a következő perceket, mindkét oldalon akadtak helyzetek, ám egyik együttes sem tudta megszerezni a vezetést. A 11. percben Bennett próbálkozhatott közelről, ezután pedig Császárnak nem sikerült bevenni Ruczuj kapuját. Szabó Bence fejezhetett volna be egy egyéni akciót góllal, kontrában Barabás veszélyeztetett Kornakker ketrecénél. A 15. perc elején egy kapu előtti passzjátékot követően Balogh adta Császár Hunornak, aki ekkor még nem, a duplázásból azonban már megszerezte a Titánok vezető találatát (1-0). A gól után sem szűnt a fehérvári nyomás, Madácsi és Láday is növelhette volna az előnyt, de maradt az 1-0. Fehérvári támadásokkal ért véget a játékrész, a csapatok pedig egygólos hazai vezetéssel fordulhattak a második húsz percre.
Bennett kínálta meg távolról Ruczujt a második etap kezdetén, majd Kornakkernek akadt több dolga, de az eredmény nem változott. Lewis szólózhatott, ám a játékvezetők lest fújtak, ezután Karpus próbálkozott közelről, kapusunk viszont a helyén volt. Szabó Bence kapott kisbüntetést a 28. percben, előnyben jöhetett a Gyergyó, egy szép passzjáték után pedig végül Góga Attila vágta a hálóba a korongot (1-1). A gól után Sárát látták szabálytalannak a játékvezetők, így ezúttal a Titánok támadhattak fórban. Beukeboom próbálkozott kétszer távolról, Lewis szélről, ám mielőtt letelt volna a kiállítás, 2+10 perces büntetést kapott Bobcek fejre irányuló támadásért, így még tovább jöhettek előnyben a hazaiak. Hat másodperccel a kiegészülés előtt Császár előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, Kornakker bravúrjaira volt szükség az emberhátrányban, de maradt az egál. Egyenlő létszámnál is vendégtámadásokat láthatott az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége, Góga távoli lövését hárította Kornakker, majd ismét a fehérmezesek kerültek emberelőnybe Láday kiállítását követően, a fórban azonban csak kisebb helyzeteket tudtak kialakítani. Lewis és Imre is lehetőséghez jutott, majd Bennett próbálkozása pattant kifelé a vasról. A harmad végéig kiegyenlített játékot mutattak a csapatok, így döntetlen eredménnyel mehettek az öltözőbe.
A záró játékrész elején Pestunov kapott kisbüntetést, előnyben jöhetett Kiss Dávid gárdája, ezúttal pedig sikerült is azt kihasználni, egy szép passzjáték után Császár átadásából Kiss Patrik volt eredményes (2-1). A 44. percben ismét nyílt a vendég büntetőpad ajtaja, Karpus kapott kisbüntetést, egy kapu előtti kavarodásban pedig Balogh és Mihály is növelhette volna az előnyt, de nem tudták átkotorni a korongot a gólvonalon, majd Kiss Patrik lövése pattant ki Ruczujról. Öt az öt ellen is leginkább fehérvári ütőkön járt a pakk, de nagyobb helyzetet nem sikerült kialakítani. A 49. percben Tomanek kékvonalasát hárította Kornakker, a másik oldalon Bennett tette Kiss Patrik elé, de kimaradt. Benedek kínálta meg kapusunkat távolról, kontrában Lewis veszélyeztetett Ruczuj ketrecénél, Mihály középről, Balogh szélről próbálkozott, de maradt a 2-1. Másfél perccel a végső dudaszó előtt Mikael Tissel lehozta kapusát, egy lepattanóból Bennett és Kiss Patrik indultak, utóbbi pedig az üres hálóba lőtte a korongot (3-1). Vas kapott kisbüntetést, a Gyergyó pedig továbbra is kapus nélkül támadott, az eredmény azonban nem változott, így a Titánok otthon tartották a három pontot és megőrizték veretlenségüket a középszakaszban.