Győzött a rutin

• 2023.11.24. 21:17
  • KCS

A FEHA19 jelentős energiákat mozgósított péntek este, a tapasztalt SC Csíkszereda azonban elvitte a három pontot a Raktár utcából. A mieinknél Nádor (képünkön) hasznos mezőnymunkával, a fiatal Strazdins pedig két góllal és egy gólpasszal tűnt ki.

Máhr-Stumpf, Tóth R., Kovács P., Gottlibet
Márkus - Falus, Salamon, Zezelj, Dobos, Blasko, Racsinszkij, Seregély, Strazdins, Alapi, Ambrus, Koszinszkij, Bajkó, Németh Z., Farkas L., Nádor, Farkas I., Balasits, Fekete, Dézsi B.
Adorján - Kubat, Ferencz-Csibi, Reisz, Péter, Részegh, Gecse, Rutkowski, Levin, Milan, Becze, Salló, Láday, Brown, Welsh, Sofron, Skachkov, Rokaly, Fodor
Gólszerzők: Strazdins (2), Fekete, ill. Sofron, Levin, Becze, Péter, Welsh
Kiállítások: 10, ill. 13 perc + 20 perc fegyelmi (Láday)

Eseménydús mezőnyjátékot hozott az első harmad, gól azonban nem született. A második játékrész elején hamar megszerezte a vezetést a FEHA19 Strazdins révén (1-0), ám öt perc leforgása alatt három találatot vitt be a Sportklub Sofron, Levin és Becze révén, így megnyugtató előnyt építettek ki (1-3). A befejező húsz perc elején ismét Strazdins volt eredményes (2-3), majd Láday nagybüntetése az egyenlítés esélyét kínálta a hazaiaknak. Ehelyett azonban Péter szerzett emberhátrányos gólt (2-4), visszaállítva a két gólos differenciát. A hajrában Fekete találata szépített az álláson, a pontok elosztását azonban már nem befolyásolta.

Becze Tihamér: Nyertünk, ez a legfontosabb. Sokkal jobban kezdtünk, mint tegnap – frissebbek voltak a lábak, a buszláb még bennünk volt tegnap. Jó első harmaddal tudtunk előrukkolni, habár az eredmény döntetlen volt, azért meg voltak a lehetőségek, hogy gólt szerezzünk. Megnehezítették a dolgunkat, látjuk az egész szezonban, hogy ez a Fehérvár nem az a Fehérvár, aki négy-öt évvel ezelőtt 8-0-ra vertünk. Ha nem figyel az ellenfél oda, akkor bármelyik csapatot megverik a ligában, otthonunkban is győztek. Hatvan percen át kell koncentrálni. Kiemelném, hogy a tegnapi meccshez képest jobban zártunk vissza középen, jobban zártak vissza a középső harmadban a hosszú oldali szélsőink, amivel elvettük tőlük a teret. Plusz a védekező játékunk emberhátrányban fenomenális volt, öt perces előnyükben fel sem tudtak állni – erre sokat készültünk a nemzetközi szünetben, ebben is hatalmasat fejlődött a csapat.

Anatolij Bogdanov: Nem szereztünk pontot, végül is ez az, ami számít. lassan kezdtünk, félénken, a nagy csapatok, nagy nevek ellen a mieink kicsit szoronganak – lehetnénk kicsit bátrabbak, proaktívak a mérkőzéseink elején. Aztán megszereztük a vezetést a második harmadban, de a padon úgy éreztem, hogy nem lelkesedtünk be annyira, mint amennyi energiát egy vezető gól kellene, hogy adjon. Aztán öt perc alatt három gólt kaptunk, és csak futottunk az eredmény után. Jó ellenféllel találkoztunk, az edzőik szakmai munkája kezd beérni. Technikás játékosaik vannak, tapasztalt jégkorongozók. Sajnos az öt perces előnyünkben nem tudtunk betalálni, sőt, kaptunk egy gólt. De örülök annak, hogy a harmadik harmadban már fáradtan sem adtunk fel, visszakapaszkodtunk, lőttünk, de kaptunk is két gólt. Ennek önbizalmat kell adnia. Strazdins teljesítményének is örülök, nagyszerű estéje volt, pontokat szerzett. Nagy kihívások várnak ránk, készen kell állnunk. Holnap regenerálódunk, Dunaújvárosban pedig vasárnap hatpontos meccs következik.