Győzelem az elődöntő első mérkőzésén

• 2024.03.27. 22:45
  • KCS

A FEHA19 érvényesítette a papírformát a Dunaújvárosi Acélbikák elleni első elődöntő mérkőzésen: nagy gólkülönbségű győzelmet arattak a fiúk. Folytatás csütörtök este, Székesfehérváron.

FEHA19
Csibi - Bajkó, Gyuró, Keceli-Mészáros, Keresztes Zs., Ambrus Cs., Szabó P., Balogh Á., Strazdins, Németh Z., Szöllősi Cs., Hercsel, Bagonya Á., Balasits, Alapi, Dézsi, Horváth D., Kurián, Zezelj, Dobos, Farkas L.
Ferreira (Semekha) - Raskin, Atamancsuk, Michalevic, Kuminka, Janech, Bánki, Léhi, Zaharevics, Nagy B., Károly, Piszmann M., Gahramanov, Piszmann S., Pinczés K., Plasek
Gólszerzők: Dobos (3), Ambrus Cs. (2), Németh Z., Zezelj, Farkas L., Bajkó, Strazdins, ill. Kumina
Kiállítások: 10, ill. 6 perc

Nehezen indult a mérkőzés hazai szempontból, nem igazán találta a ritmust a FEHA19. A lelkesen játszó DAB az ihletetten védő Ferreira kapus hathatós segítségével a harmad hajrájáig sikerrel megóvta kapuját a góltól. Ekkor Dobos volt eredményes büntetőből (1-0). Szinte a következő támadásból egyenlített a DAB, Kuminka révén (1-1). A második harmadban is nehezen törte fel ellenfele védelmét a FEHA19, aztán a meccs derekán ismét Dobos talált be (2-1). A fáradni látszó vendégek a játékrész végén egyre többet hibáztak a védekezésben, ezt Ambrus Cs. (3-1) és Németh Z. (4-1) is ki tudta használni. A befejező húsz percben tovább nőtt a két csapat közötti különbség, ekkor már meglehetősen egyoldalúvá vált a találkozó. Dobos (5-1), Zezelj (6-1), Ambrus Cs. (7-1), Farkas L. (8-1), Bajkó (9-1) és Strazdins (10-1) is feliratkozott a gólszerzők közé. A FEHA19 a pályán is igazolta az előzetes várakozásokat, a koncentráció azonban csütörtökön sem csökkenhet, a második mérkőzésen.