Győzelem a playoff első mérkőzésén

• 2020.02.24. 21:40
A Fehérvári Titánok a rájátszás nyitómérkőzésének 70. percében szerzett góllal győztek a címvédő Ferencváros otthonában.

FTC-Telekom
Arany (Nagy K.) - Juusela, Nagy G., Karmeniemi, Pulli, Tóth A., Pavuk, Rantanen, Switzer, Tóth Gergely, Tóth R., Boros, Hajós, Jászai, Németh, Sarcia, Farkas, Pozsár, Roczanov, Tóth Gergő
Gyenes (Szeles) - Balogh, Zion, Péter, Mangone, Imre, Campbell, Almási, Madácsi, Horváth, Kiss, Nagy, Császár, Vincze, Vas, Erdély, Kovács, Rétfalvi, Buzás, Yakimchuk, Halasi
Gólszerzők: Rantanen illetve Kovács, Campbell
Kiállítások: 2 ill. 2 perc

Madácsi veszélyeztetett a rájátszás első mérkőzésének kezdetén, kontrában Farkas fejezhetett volna be góllal egy egyéni akciót. Az első percek tempós oda-vissza játékot hoztak, de a védelem mindkét oldalon jól működött, így gól nem született. Campbell szélről érkező lövését kellett védenie Aranynak az 5. percben, hazai részről Németh próbálkozott Gyenesnél sikertelenül. A nyitó játékrész feléhez közeledve Imre előtt kínálkozott lehetőség, azonban Arany a helyén volt, ezt követően egy védelmi hibát kihasználva Nagy szerzett korongot az FTC-nél, majd Tóth Gergő be is talált a fehérvári kapuba, viszont a játékvezetők videózás után érvénytelennek ítélték a gólt. Meddő mezőnyjátékkal folytatódott a találkozó, ezt a Yakimchuk előtt adódó helyzet törte meg, ám a Fradi hálóőre magabiztosan vette le a korongot. A 17. percben Kisst látta szabálytalannak a Halassy-Kókai játékvezetőpáros, azonban jól működtek a fehérmezes négyfős egységek, így az első harmad végére maradt a gól nélküli döntetlen.Tóth Gergely nevéhez fűződik a középső harmad első helyzete, de Gyenes védett, ahogy a következő támadásban Tóth Adrián lövésénél is a helyén volt. A 26. percben Mangone közeli próbálkozását hárította bravúrral Arany, hazai oldalon Hajós került közel a gólszerzéshez. Nem sokkal ezután Zion előtt kínálkozott lehetőség, ám Arany védett, majd a játékrész felénél Tóth Gergely kapott kisbüntetést, előnyben jöhettek a Titánok, azonban nem sikerült betalálniuk ekkor sem. Már öt az öt ellen a Fradinak jött ki jobban a lépés, Anssi Rantenen indulhatott bal szélen és nem hibázott (1-0). Hamar jött a válasz a fehérmezesektől, rögtön a következő támadásban Kovács Alex bombázott a kékről Arany hálójába (1-1). A 39. percben Madácsi fejezhetett volna be góllal egy egyéni akciót, majd Campbell próbálkozott Aranynál, ezt követően Császár indulhatott szólóban, azonban maradt az 1-1, így ezzel az eredménnyel várhatták a csapatok a harmadik etapot.

Pörgős játékot láthatott a harmadik húsz perc elején a Pesterzsébeti Jégcsarnok közönsége, nagyobb lehetőségek vendégoldalon kínálkoztak, Péter, Császár és Nagy szerezhetett volna vezetést, Arany azonban minden lövést védett. A 44. percben Campbell próbálkozott, hazai részről Tóth Gergely kínálta meg távolról Gyenest. Az etap felénél Pavuk lövése pattant fel Gyenes botjáról, majd beszorultak a Titánok a harmadukba, ám jól működött a védelem és kapusunk is a helyén volt. Az 54. percben Balogh helyzeténél kellett Aranynak védenie, majd a fehérvári juniorok, Rétfalvi és Yakimchuk is próbálkoztak a Fradi kapusánál, de nem jártak sikerrel. A következő támadásban Nagy lövését hárította magabiztosan Gyenes, vendégoldalon Campbell csapott le egy védődről lepattanó korongra, de elhibázta a ferencvárosi ketrecet. Az utolsó percben a Titánok domináltak, gól viszont nem született, így jöhetett az első gólig tartó egy harmadnyi ráadás.

Négy a négy ellen zajlik a rájátszásban a hosszabbítás, melynek kezdetén Nagy hibázta el a vendégek kapuját, a másik oldalon Vas vihette volna be a győztes találatot, majd Campbell előtt kínálkozott lehetőség, de Arany hárított. A 66. percben Zion kínálta meg szélről a vendégek hálóőrét, majd Mangone lövését kellett Aranynak védenie. Nem sokkal ezután Switzer helyzeténél védett bravúrosan Gyenes, ezt követően Zion tett rá szélről, de kimaradt, a következő támadásban viszont már megszületett a győztes találat, Horváth és Zion összjátéka után utóbbi passzolt a jó ütemben érkező Colin Campbellnek, aki Arany mamutjai között a hálóba lőtt (1-2), így a playoff első öszecsapását a Fehérvári Titánok nyerték.