Győzelem a Klagenfurt ellen hazai pályán

• 2019.08.15. 21:23
A Fehérvári Titánok gárdája magabiztos játékkal négygólos győzelmet aratott a Klagenfurt ellen hazai pályán.
RENCZ, NEMETH, KEDVES, BENCZE
Horvath (Usnik) - Vas, McCutcheon, Mihaly, Zion, Dezsi - Kiss, Erdely, Campbell, Peter, Madacsi - Horvath, Mangone, Vincze, Csaszar, Buzas - Ambrus, Dobmayer, Kovacs, Almasi, Nagy
Vorauer (Holzer) - Kernberger, Patterer, Pirmann, Sticha, Kreuzer - Steffler, Moser, Hammerle, Hammerle, Kapel - Kompain, Bergmann, Casati, Ploner, Majul - Schönett, Rainer, Ofner
Gólszerzők: Campbell, Madacsi, Madacsi, Kovacs, Vincze, Buzas ill. Kreuzer, Kreuzer
Kiállítások: 16 ill. 14

Vendégtámadással indult a Titánok első hazai, Klagenfurt elleni felkészülési találkozója, melyen Imre Patrik és Balogh Bence kisebb sérülés miatt nem lépett jégre, ellenben Gianni Mangone először mutatkozhatott be élesben. Újabb fiatal játékosoknak adott lehetőséget az edzői stáb, a mezőnyben Ambrus Gergő és Dobmayer Dominik, a kapuban pedig Horváth Dominik és Val Usnik szerepeltek, mind a négyen első felnőtt mérkőzésüket játszották. Egészen a 4. perc végéig csak kisebb lehetőségek adódtak mindkét oldalon, ekkor Péter adta Madácsinak a pakkot, aki a kapu előtt Colin Campbellnek passzolt, ő pedig nem hibázott (1-0). A gól után fehérvári fölény jellemezte a játékot, Nagy próbálkozott a kapu mellől, majd Zion növelhette volna a különbséget. Pirmann cselezte ki a hazai védelmet a 7. percben, de kapusunk a helyén volt, a következő támadásban viszont Philipp Kreuzer lövésével szemben már tehetetlennek bizonyult (1-1). Az egyenlítés után leginkább vendégütőkön járt a pakk, Horváthnak kellett több ízben is védenie, komolyabb hazai helyzet a 10. perc végén Dézsi előtt adódott, de kimaradt, ezután viszont már sikeresnek bizonyult egy fehérvári akció, egy Mangone-Madácsi Benedek összjáték után végül utóbbi fejezett be (2-1). Nyomás alá helyezte a klagenfurti kaput a kékmezes gárda, Dézsi közelről, McCutcheon a kékről próbálkozott, azonban maradt a 2-1. Továbbra sem szűnt a Titánok fölénye, Zion kapott korongot a kapu előtt, Vorauer hárított, majd Madácsi próbálkozott kétszer is, gól viszont nem született. A 18. percben Pirmann akasztotta Kisst, így jöhetett az első emberelőny, melyben először Mihály, majd Dézsi bombázott szélről, végül Campbell középen próbálkozott, kihasználni azonban nem sikerült a fórt, így egygólos hazai vezetéssel mentek a csapatok az öltözőbe.
Rögtön a második játékrész első percében megszületett a Titánok harmadik találata, egy kapu előtti kavarodás végén Madácsi Benedek kotorta át a korongot a gólvonalon (3-1). Alexander Moser kapott kisbüntetést akadályozásért, másodszor jöhetett előnyben a hazai gárda, ám ezúttal sem hozott gólt a fór. Már öt az öt ellen Erdély bombázott a kékről, a kapu előtt pedig Kovács Alex ért bele jól a korongba és növelte háromra a különbséget (4-1). Kreuzer közeli próbálkozásánál kellett Horváthnak hárítani, nem sokkal később kontrában McCutcheon veszélyeztetett. Átvette az irányítást a hazai együttes, folyamatos fehérvári támadások jellemezték a játékot, majd Kovácsnak kellett kiülni kettő plusz kettő percre könyökhasználatért, ám a sötétmezes védelem tökéletesen működött, a KAC csak kisebb helyzetekig jutott. A kiegészülést követően Kiss Dávid kapust cserélt, Horváth Dominik helyére Val Usnik korcsolyázott fel. A 33. percben Dézsi növelhette volna tovább az előnyt, majd Péter cselezte ki a vendégvédelmet, Vorauer azonban megállította, az ellentámadásban pedig megindult a KAC, az akció végén ismét Philipp Kreuzer volt eredményes (4-2). Petterer előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, egy szóváltást követően pedig mindkét oldalon kiállítást ítéltek a játékvezetők, a négy a négy elleni felállás viszont egyik csapatnak sem kedvezett. Már teljes létszámnál a 39. percben Vas lőtt a kékről, a kipattanóra Vincze Gergő csapott le és növelte ismét háromra a különbséget (5-2) és a felek ezzel az eredménnyel fordultak a harmadik harmadra.
A záró etap kezdetén Usniknak kellett bravúrral védeni, majd Kisst állította ki a Rencz-Németh játékvezető páros, ám ezúttal is jól dolgoztak a Titánok hátrányos egységei, sőt, Kovács került helyzetbe, de a lövés felpattant Vorauer botjáról. A következőkben oda-vissza játékot mutattak a felek, a 47. percben pedig újra előnyben jöhettek a hazaiak Kernberger kiállítása után, a fórban Császár és Nagy előtt adódott komolyabb lehetőség, de maradt az 5-2. Mangone előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, felpörgött a pirosmezes alakulat, ám a koronázóvárosiak ketrece ekkor is bevehetetlennek bizonyult. Majul szabálytalankodott Buzással szemben, fórban jöhetett Kiss Dávid csapata, egy perccel később viszont Császárnak is ki kellett ülnie. Campbell és Madácsi szép összjátéka után utóbbi fejezhetett volna be egy akciót góllal, de Vorauer a helyén volt. Az 57. percben Buzás Arnold bombázott távolról, ezzel a lövéssel még nem, a kipattanóra lecsapva viszont már megszerezte a hatodik találatot (6-2). Nem adta fel a Klagenfurt a négygólos különbség ellenére sem, de a hazai gárda jól őrizte az előnyt, így a Fehérvári Titánok a Bécs után a Klagenfurtot is legyőzték a felkészülési mérkőzések sorában. Legközelebb a Gyilkos-tó Kupán szerepel a Kiss Dávid vezette alakulat augusztus végén, ahol a Csíkszreda, a Bukarest és a Gyergyószentmiklós lesznek az ellenfelek.