Fontos győzelem büntetők után

• 2024.01.14. 19:30
  • KCS

A FEHA19 két gólos hátrányát óriási erőfeszítések révén ledolgozta, majd büntetőkkel legyőzte a Dunaújvárosi Acélbikák együttesét az Erste Liga vasárnapi játéknapján.

Rencz, Tímár, Gebei B., Kövesi
Melnyicsuk - Racsinszkij, Salamon, Németh Z., Ulamec, Blasko, Falus, Vokla, Zezelj, Dobos, Strazdins, Bogesic, Bajkó, Dézsi, Farkas L., Ambrus Cs., Koszinszkij, Hrabák, Alapi, Balasits, Nádor
Tóth B. - Blomberg, Maarnela, Szalma, Lorraine, Dostalek, Svars, Sysak, Ödman, Koskinen, Sillanpaa, Léránt, Ahonen, Savolainen, Nemes B., Somogyi, Bánki, Atamanchuk, Strenk, Károly, Michalevic
Gólszerzők: Falus, Ambrus Cs., Ulamec ill. Sysak, Blomberg
Kiállítások: 8, ill. 6 perc

Változatos mezőnyjáték vezette fel a találkozót, majd mindkét együttes előtt adódtak teljes létszámban és emberelőnyben is lehetőségek. A vezetést a harmad hajrájában a vendégcsapat szerezte meg Sysak révén (0-1), majd fél percen belül Blomberg növelte az előnyt (0-2). Jól jött a szünet a FEHA19-nek, rendezni tudták a sorokat a hazaiak. Keményen dolgozott a felzárkózásért a FEHA19, kapuvasig is eljutottak, majd a harmadik harmadban Falus góljával közelebb is zárkóztak az Acélbikákhoz (1-2). A 100. bajnoki mérkőzését játszó Ambrus távoli lövése pedig az egyenlítést jelentette a kék-fehéreknek a hajrában (2-2). A hosszabbításban nem esett találat, a rutinos Ulamec  higgadt maradt a büntetőpárbaj ötödik körében (3-2), így a FEHA19-é lett a bónuszpont.

Anatolij Bogdanov, vezetőedző, FEHA19: Szerintem az első harmad volt a legjobbunk ma, tetszett, ahogyan beleálltunk a meccsbe, sok helyzetet alakítottunk ki. Sajnos nem a mi javunkra pattantak a korongok. Az ellenfél pedig rendkívül hatékony volt, néhány gólhelyzetük volt csak, ezekből azonban kettőt kihasználtak. Ez a jégkorong, így van ez. Talán ez kizökkentett minket a ritmusból, a második harmadban többször felálltak a harmadunkban, akadtak nehézségeink. Melnyicsuk ma is kulcsjátékos volt, nagyon jól védett, megadta nekünk az esélyt a pontszerzésre, a felzárkózásra. Nagyszerű első gólt szereztünk, aztán lemosolygott ránk Fortuna, kiegyenlítettünk, utána akár a győzelmet is megszerezhettük volna. A büntetők mindig szerencsejátékot jelentenek, ma a mi javunkra dőlt el. Az első büntető bement, utána pedig új játékosunk is betalált. Örülök a játékosok sikerének, remélem, ez önbizalmat ad nekünk az erdélyi túrára, szükségünk lesz rá. Megyünk tovább, együtt dolgozunk, összetartunk, hiszek a csapatban, hogy nagy dolgokra vagyunk képesek. Felkészülünk a következő mérkőzésekre, és igyekszünk maximális energiaszinttel játszani a folytatásban is, ennek révén lehet majd esélyünk a pontszerzésre.

Niko Eronen, vezetőedző, DAB: Ma nem használtuk ki a gólhelyzeteinket: az első harmadban két gólt is szereztünk, a második harmadban több ízben is emberelőnyben voltunk, ám háromszor is üres kapura hibáztunk. Ennek tulajdonítom a vereséget. A harmadik harmadban meg kellett volna őrizni a két gólos előnyt a végéig, sőt, nemcsak őrizni szerettük volna, hanem játszani is. Gyerekes hibát követtünk el az első gól előtt, ezzel reményt adtunk az ellenfélnek. Utána úgy éreztem, uraljuk az eseményeket, de balszerencsés második gólt kaptunk. A végén pedig ők voltak határozottabbak a büntetőknél.