Egygólos vereség a Brassó ellen

• 2019.09.23. 21:06
A Fehérvári Titánok gárdája egy izgalmas mérkőzésen végül egy góllal alulmaradt a Brassóval szemben.

2019.09.23 Hétfő / 18:30
4:5
(0:4, 3:0, 1:1)
Nézőszám: 171
Corona Brasov
Soós, Nagy, Kis-Király, Soltész
Gyenes (Szeles) - Campbell, Péter, Mihály, Vas, Horváth, Balogh, Császár, Madácsi, Kiss, Erdély, Nagy, Kovács, Dézsi, Imre, McCutcheon, Buzás, Almási, Vincze, Halasi
Polc (Tőke) - Plante, Rabbit, Fowlie, Armstrong, Harrison, Péter, Tranca, Zsók, Stephenson, Borisenko, Bíró G., Gliga, Molnár Zs., Mihály, Bors, Gajdó, Bíró M., Molnár Z., Szabó, Bíró O.
Gólszerzők: Kovács, Nagy, Balogh, Horváth illetve Harrison, Fowlie, Tranca (2), Rabbit
Kiállítások: 10 illetve 16 perc

Vendéghelyzettel indult a Brassó elleni találkozó, de Gyenes védett, a következő támadásnál pedig magabiztosan tolta ki a korongot a kapu elől. A 4. perc elején Bíró Ottó lőtt kapuvasat, majd beszorultak a Titánok a saját harmadukba, ám jól működött a védelem, maradt a 0-0. Campbell előtt kínálkozott óriási lehetőség, Polc viszont bravúrral hárított, ezután brassói oldalon kiállítást ítéltek a játékvezetők, előnyben jöhetett a fehérvári alakulat, azonban komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani. A kiegészülést követően támadásba lendült a Brassó, meg is szerezték a vezetést, Fowlie passzát Chase Harrison értékesítette (0-1). A következő percekben is leginkább vendégütőkön járt a pakk, majd Horváthot ültették ki akadályozásért, a fórban Plante, Rabbit és Gliga próbálkoztak, ezután pedig Campbellnek is ki kellett ülni, öt a három ellen pedig kettőre növelte a különbséget a vendégcsapat, Cody Fowlie bombázott Gyenes kapujába (0-2). Maradt a sima előny, ki is használták a sárgamezesek, Daniel Tranca volt eredményes (0-3). Kiss Dávid kikérte idejét, de ez sem használt a Titánoknak, jött a következő találat, ismét Daniel Tranca lőtt a hazai hálóba (0-4). A 17. percben Mihály kínálta meg közelről Polcot, majd Madácsi fejezhetett volna be góllal egy egyéni akciót, ám a vendégek hálóőre ekkor is védett. Kovács lőtt a kékről, ezután Mihály próbálkozott távolról, egy perccel a harmad vége előtt pedig őt látták szabálytalannak a játékvezetők, így vendégelőnnyel és négygólos különbséggel fordulhattak a felek a középső játékrészre.
Az áthúzódó kiállítás miatt hátrányban kezdték a Titánok a második harmadot, de a speciális egységek önfeláldozóan védekeztek, így gól nem született. A 23. percben Molnár Zsombor kapott kisbüntetést, az előnyben Dézsi, Kovács és Madácsi állt közel a gólszerzéshez, ám az eredmény nem változott. Újabb fór következett Bors kiállítását követően, 30 másodperccel később pedig Gliga is csatlakozott csapattársához, így öt a három ellen támadhattak a Titánok, meg is született az első hazai gól, egy szép passzjáték után Kovács Alex volt eredményes (1-4). A játékrész feléig gyors oda-vissza játékot láthatott az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége, majd Plante előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, de nem sokáig maradt egyedül, hiszen Fowlienak is ki kellett ülni. Sem a kettős, sem a sima előny nem hozott sikert a kékmezes alakulatnak, egyenlő létszámnál viszont már jött a következő gól, Buzás adta Nagy Ákos elé, aki kapásból lőtt Polc hálójába (2-4). Visszajöttek a meccsbe a Titánok, nem is kellett sokáig várni a harmadik találatra, a 37. percben Balogh Bence bombázott a kapuba (3-4). Nem sokkal ezután Madácsi kapott kisbüntetést, azonban a védelemnek köszönhetően 3-4-es eredménnyel várhatták a csapatok a harmadik etapot.
A záró húsz perc vendégtámadásokkal indult, de Gyenes a helyén volt, majd beszorultak a Titánok a kapujuk elé, a nyomás pedig góllá érett a 44. percben, Wacey Rabbit növelte a különbséget (3-5). Ezután is brassói mezőnyfölény jellemezte a játékot, az első komolyabb hazai helyzet Dézsi nevéhez fűződik, azonban Polc magabiztosan tenyerelt rá a korongra, az ezt követő kapu előtti kavarodás miatt pedig Plante kapott kisbüntetést, az előnyben még nem, öt az öt ellen viszont már jött a negyedik találat, Horváth Milán bombázott a kapuba, megszerezve ezzel felnőtt pályafutása első gólját (4-5). Az 53. percben Bíró Gergő előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, de nem jött össze a fórban az egyenlítés, majd McCutcheont állították ki magas bottal való játékért, a védelem azonban önfeláldozóan blokkolt és Gyenes is bravúrosan védett. 2 perccel a harmad vége előtt időt kért a Brassó, a Titánok pedig hiába támadtak az ötödik gólért, a Brassó végül elvitte a három pontot Székesfehérvárról.