Egy pont a középszakasz utolsó mérkőzésén

• 2020.02.16. 20:40

A Fehérvári Titánok három góllal is vezettek a Vasas otthonában, ám végül büntetőkkel a házigazda győzött.

Vasas HC
Tóth (Sági) - Nagy, Surányi, Szalma, Szalma, Tornyai, Béres, Czakó, Csiki, Hetényi, Seregély, Bukor, Inglis, Pápa, Schmál, Turbucz, Farkas, Fliszár, Gáspár, Márton, Székely-Mádai
Gyenes (Szeles) - Balogh, Zion, Vincze, Mangone, Imre, Campbell, Péter, Madácsi, Kiss, Vas, Halasi, Császár, Buzás, Erdély
Gólszerzők: Schmál, Szalma (2), Czakó illetve Madácsi, Császár, Campbell
Kiállítások: 10 illetve 8 perc

Szlama helyzetével kezdődött a középszakasz utolsó mérkőzése, Gyenes védett, majd Surányi kapott kisbüntetést. Nem is kellett sokáig várni az első Titán-gólra, Madácsi Benedek lövése csorgott át a gólvonalon Tóth mamutjai között (0-1). A következő percben is a vendégek örülhettek, egy passzjáték után Császár Hunor talált be (0-2). Ezt követően Ladányi Balázs kikérte idejét, de a következőkben is a fehérváriak uralták a játékot, azonban maradt a 0-2. Az 7. percben Seregély és Pápa próbálkoztak Gyenesnél sikertelenül, majd Tornyai lövését fogta kapusunk. A harmad felénél tempós oda-vissza-játékot láthatott a Vasas Jégcentrum közönsége, ezt a 13. percben Campbell törte meg, ám közelijét magabiztosan hárította Tóth. Nem sokkal később Fliszár kínálta meg távolról Gyenest, majd ismét hazai oldalon nyílt a büntetőpad ajtaja, ezúttal Béres előtt. A fórban Campbell, Balogh és Mangone növelhették volna tovább a különbséget, de nem született találat. Már öt az öt ellen Szalma szépíthetett volna, Gyenes hárított, a másik oldalon viszont jött az újabb gól, Mangone passzolt Colin Campbell-nek, aki a kaput megkerülve a hálóba helyezett (0-3).

Zion kiállításával indult a középső játékrész, az előnyben a legnagyobb lehetőség Turbucz előtt kínálkozott, de Gyenes a helyén volt. A kiegészülés után Campbell növelhette volna tovább a különbséget, majd Mangone kínálta meg távolról Tóthot. A 28. perc elején Császár indulhatott középen, ám szólóját nem tudta góllal befejezni, ezt követően Fliszár kapott kisbüntetést, azonban nem tudtak a fórban betalálni a Titánok. Már egyenlő létszámnál Nagy hagyott ki egy szólót hazai oldalon, a vendégeknél Zion szélről érkező lövését fogta Tóth. A 35. percben Fliszár előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, ám nem született gól, majd Szalma ugrott ki, azonban Gyenes ekkor is hárított. Nem sokáig folyt öt az öt ellen a játék, Nagynak kellett kiülni testreütésért, ám jól védekezett a Vasas, így maradt a háromgólos vendégvezetés a harmad végéig.

Tóth védésével kezdődött a záró etap, a másik oldalon Béres távoli lövését fogta Gyenes. A 43. percben Vas próbálkozott, ezt követően a hazaiak játszottak fölényben, ám jól működött a védelem és Gyenes is a helyén volt. A 46. percben Campbell-t látták szabálytalannak a játékvezetők, az előnyben pedig szépíteni tudott a Vasas, egy kapu előtti kavarodás után Schmál Kristóf lőtt a fehérvári kapuba (1-3). Már öt az öt ellen is Gyenesnek akad több dolga, de gól nem született, majd Zion indult középen a Vasas-védőket kicselezve, azonban Tóth hárított. A harmadik harmad felénél Seregély kínálta meg távolról Gyenest, kapusunk ekkor még védett, a következő támadásban viszont Szalma Zsolt indulhatott szólóban, az ő lövésével szemben már tehetetlennek bizonyult (2-3). A találat után hajtott a hazai gárda az egyenlítésért, a nyomás pedig góllá is érett, Ladányi Balázs lehívta kapusát, hat az öt ellen pedig Czakó Barna a vendégek kapujába lőtt, így jöhetett a hosszabbítás.

Madácsi kapott kétperces büntetést a harmadik harmad végén, így hátrányban kezdte csapatunk a ráadást, ahol Gyenes bravúrjait láthatta a közönség, de gól nem született. A kiegészülés után Balogh előtt kínálkozott lehetőség, majd Campbell lövését védte Tóth. A hosszabbítás végén még Balogh és Zion vihették volna be a győztes találatot, ám Tóth ekkor is a helyén volt, így büntetőlövések következtek.

Vendégoldalon Császár, Campbell és Péter is kihagyták a büntetőt, a hazaiaknál azonban Szalma, Szlama és Csiki is belőtte, így a középszakasz utolsó mérkőzésén a Vasas szerezte meg a bónuszpontot.