Egy izgalmas mérkőzésen végül visszavágtak a vendégek a múlt heti vereségért.
Gyenes (Horváth D.) - Campbell, Péter, Dézsi, Vas, Horváth M., Balogh, Zion, Mihály, Imre, Mangone, Nagy, Almási, Madácsi, Kiss, Szabó, Kovács, Császár, Vincze, Erdély, McCutcheon
Újpesti TE
Duschek (Markus) - Bank, Carlson, Di Diomete, Sikorcin, Varga, Brown, Kovács A., Kovács S., Nagy, Pance, Csamangó, Henderson, Kiss-Rusk, nemes, Odnoga, Horváth, Pokorny
Gólszerzők: Mihály (2) ill. Brown, Bank, Sikorcin, Odnoga
Kiállítások: 8 ill. 10 perc

Tempós oda-vissza játékkal kezdődött az UTE elleni találkozó, melyen Buzás Arnold kisebb betegség miatt nem lépett jégre. A Titánoknak jött ki jobban a lépés a mérkőzés elején, a 2. percben Zion szerzett korongot, Mihály Ákosnak adta középre, ő pedig nem hibázott (1-0). A következő nagyobb lehetőség is a hazaiak előtt kínálkozott, Dézsi lőtt közelről vasat, a kipattanóra viszont nem sikerült lecsapni. Nemes nevéhez fűződik az első komolyabb helyzet vendégoldalon, azonban Gyenes a helyén volt, kontrában Szabó kínálta meg Duscheket távolról. Csamangó próbálkozott kapusunknál sikertelenül, ezután Sikorcin egyenlíthetett volna, de maradt az 1-0. Az első játékrész felénél már sikerrel járt az UTE, Pance passzát Jared Brown értékesítette (1-1). A 13. perc végén Horváth kapott kisbüntetést, előnyben jöhettek a lila-fehérek, ekkor még nem, a kiegészülés után azonban megszerezte a vezetést az Újpest, egy passzjátékot követően Benk András volt eredményes (1-2). Átvette a játék irányítását Baróti Zsolt együttese, a nyomás góllá is érett, két perccel a harmad vége előtt Sikorcin Ladislav növelte kettőre a vendégek előnyét (1-3), így ezzel az eredménnyel mehettek a csapatok az öltözőbe.

A középső etap kezdetét is gyors mezőnyjáték jellemezte, a 23. percben Pance kínálta meg Gyenest távolról, kontrában Mihály szépíthetett volna, de nem született gól. A következőkben Almási, Madácsi és Nagy is közel jártak a gólszerzéshez, ám Duschek a helyén volt, majd páros kiállítást ítéltek a játékvezetők, Kiss és Di Diomete ültek ki, azonban a négy a négy elleni játék egyik csapatnak sem kedvezett. A kiegészülés után nem maradt sokáig üres a vendégbüntetőpad, a 29. percben Nagy előtt nyílt az ajtó, a fórban pedig egy szép passzjáték után Mihály Ákos bombázott Duschek kapujába (2-3). Rögtön a gólt követően Pancét látta szabálytalannak a Babic-Gangel bírópáros, azonban sem ezt, sem a Nemes kiállításából adódó előnyt nem tudták kihasználni a hazaiak. A 37. percben Vincze szabálytalankodott, így az UTE jöhetett öt a négy ellen, de a négyfős Titán-egységek ezúttal is jól működtek. A harmad végéig nem történt komolyabb esemény, tehát egygólos vendégvezetéssel várhatták a felek a harmadik játékrészt.

Sebességet váltottak a Titánok a záró etap kezdetén, Zion és Mihály is egyenlíthetett volna, de Duschek védte a lövéseket. A 43. percben már az UTE támadhatott, egy passzjáték után pedig Odnoga Mátyás növelte kettőre a különbséget (2-4). A gólt követően Kovács előtt nyílt a vendégbüntetőpad ajtaja, ám a fórt nem tudták kihasználni az előnyös egységek. Oda-vissza játékkal folytatódott a harmad, az első komolyabb lövés Rusk nevéhez fűződött az 50. percben, majd Kovács is próbálkozott, azonban Gyenes hárított minden próbálkozást. Nem sokkal később Imre kapott kisbüntetést, de az önfeláldozó védelemnek köszönhetően nem változott az eredmény. Az utolsó percekben még hajtottak a Titánok a gólszerzésért, de hiába szorították be az ellenfelet a saját harmadába, nem jött össze a szépítés, így az UTE visszavágott a múlt heti vereségért és elvitte a három pontot a Raktár utcából.