A Vasas otthonában is győztünk

• 2016.03.21. 20:20
  • Csik Tamás
A magyar kupa selejtezők újabb állomásán a Vasas fiatal együttesét is biztosan győzte le csapatunk. Ezzel eldőlt, hogy az utolsó meccstől függetlenül bejutottunk a négyesdöntőbe, ahol a MAC Budapesttel találkozunk az elődöntőben.

Kiállítások:

A 2016-os magyar kupa négyesdöntőjébe vezető út újabb állomásán a Vasas fiataljaival csaptunk össze. A hazaiak együttese zömében 1998-as születésű játékosokból állt, míg Hannu Järvenpää az EBEL- és a MOL Liga keretből gyúrt csapatot küldött jégre a Jégpalotában.

A mérkőzésen 12 gólt szerzetünk, harmadonként egyenlő elosztásban. Az első játékrész 4. percében Benk András gólja nyitotta a sort (0-1), majd bő két percre rá Brance Orban is bevette a 18 éves Bozsó Kristóf kapuját (0-2). A harmad második felében Sikorcin lőtt a hálóba (0-3), két perccel a szünet előtt pedig ismét Brance Orban volt eredményes (0-4).

A középső játékrészben mindkét vezetőedző kapust cserélt, lehetőséget adva a másik két hálóőrnek is; Bozsót Medgyes, míg Hetényit Scola váltotta a ketrec előtt. Egészen a 33. percig nem esett újabb gól, ezután viszont bő négy perc alatt négyszer is megzörgettük a Vasas hálóját. Reiter Richárd lőtte az ötödiket (0-5), Sárpátki a hatodikat (0-6), majd Reiter asszisztot is jegyzett, amit Francis váltott gólra (0-7). A harmad végeredményét Benk állította be Horváth Bence késleltetett kiállítása alatt (0-8).

A záró felvonásra is négy találat jutott. A 43. minutumban Becze lőtt gólt (0-9), majd 12 másodperc leforgása alatt Brance Orban (0-10) és Reiter Richárd is betalált (0-11) – előbbi a harmadik, míg utóbbi a második gólját szerezte a mérkőzésen. Az összecsapást az 58. percben Nagy Gergő találata zárta (0-12). Csapatunkra még egy selejtező mérkőzés vár, szerdán a Ferencváros otthonában lép jégre a Fehérvár AV19.