A tapasztaltabb FTC nyerte a hokimatinét

• 2024.01.07. 17:45
  • KCS

Az Ajkán rendezett Erste Liga-mérkőzésen az FTC-Telekom meggyőző játékot mutatott: a FEHA19 nagyot küzdött újra, de ez most nem volt elég a pontszerzéshez.

Németh M., Máhr-Stumpf, Kövesi, Muzsik
Márkus (Melnyicsuk) - Racsinskij, Salamon, Ulamec, Dobos, Blasko, Falus, Bajkó, Zezelj, Farkas L., Németh, Koszinskj, Bogesic, Keceli-Mészáros, Fekete, Ambrus, Szécsi, Csollák, Nádor, Balasits, Dézsi
FTC-Telekom
Arany - Marva, Roth, Turbucz, Brady, Kulmala, Hrabal, Boros, Nemec, Kestila, Németh A., Seregély, Karmeniemi, Turcotte, Bán, LaPorte, Haranghy, Banga, Tóth G., Tóth A.
Gólszerzők: Blasko, ill. Brady, Seregély, Németh A., Roth
Kiállítások: 4, ill. 12 perc

Telt ház fogadta a küzdő feleket Ajkán, és a sportszerető közönség nem is csalódott a mérkőzésben. Az elejétől fogva nagy iramban kezdődött a meccs, amelyen a helyzeteit jobban kihasználó Ferencváros két gólos előnyt épített fel Brady (0-1) és Seregély (0-2) találataival. A FEHA19 kapuvasig jutott csak Ulamec révén. Aztán egy emberelőnyben szép korongjáratás után Blasko közelebb hozta a házigazdákat (1-2). A fehérvári reményeket a középső felvonásban szertefoszlatta az FTC: egy perc alatt két gólt is szereztek Németh A. (1-3) és Roth révén (1-4). A záró húsz percben a FEHA19 szervezett játékot mutatott, az FTC pedig intenzív hokival támadott az újabb gólokért, az állás azonban már nem változott.

Anatolij Bogdanov, vezetőedző, FEHA19: Tetszett, ahogy az első harmadban játszottunk, ekkor voltunk a legjobbak ma. Sikerült szorosan védekeznünk és a korongot is megjátszanunk, amikor erre esély nyílt. Reméltem, hogy többet ki tudunk hozni ebből a játékrészből, adódtak esélyeink is a gólszerzésre. Sajnos ma nem tudtunk egynél több gólt szerezni.  A második harmadban az ellenfél fokozta a tempót, és fizikálisabban kezdett játszani. Nekünk kiesett két csatárunk az első harmadban, ez némileg elvette a ritmusát a játékunknak. Nem sikerült annyira szorosan védekeznünk, mint ahogyan akartunk, néha hosszan birtokolta az FTC a korongot. Látható, hogy az ellenfél tapasztalt, minőségi csapat, a költségvetések és a tapasztalati szintek közötti különbség ma kijött a meccsen. Az ellenfél érdemeit nem szeretném kisebbíteni, kiválóan végrehajtották a játéktervüket, gratulálok nekik. Kedden újabb esélyt kapunk, hogy megmérkőzzünk ellenük. Ezen a meccsen számos jó dolgot is csináltunk, de tanulnunk kell a hibáinkból, mégpedig gyorsan.

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom: Ma 60 percet jól végig hokiztuk, nem volt olyan lyuk, ami régebben előfordult nálunk, hogy voltak kisebb hullámvölgyek. Ma rendkívül jól lehoztuk ezt a 60 percet, megvolt a kellő intenzitás. Tudjuk nagyon jól, mindig elmondjuk, hogy a FEHA19 nagy sebességgel játszik, jól küzdenek, fiatalok, van energiájuk. Ez látszott ma is, nekünk is nagy energiákat kellett mozgósítani, hogy sikeresek legyünk. Ez sose könnyű egy fiatal csapat ellen, de ezt ma 60 percig lehoztuk, és elmondhatjuk, hogy nem volt kétség azt illetően, hogy ki nyeri ezt a mai meccset.