A tapasztaltabb Brassóé lett a három pont

• 2024.02.18. 20:15
  • KCS

A FEHA19 lelkes játéka nyomán sokáig szoros volt az eredmény a Corona Brassó ellen, a harmadik harmadban azonban a rutinosabb vendégek a maguk javára döntötték el a meccset.

Németh M., Korbuly, Gottlibet, Mizsák
Melnyicsuk - Racsinszkij, Bogesic, Németh Z., Farkas L., Keresztes Zs., Falus, Salamon, Zezelj, Ulamec, Blasko, Koszinszkij, Csollák, Vértes, Dobos, Ambrus Cs., Balasits, Bajkó, Antonijevic, Alapi, Keceli-Mészáros
Tőke - Piche, Williams, Kóger, Schaber, Van Wormer, Farkas T., Lowney, Valchar, Cornet, Blackwater, Bors, Holwell, Szabó P. K., Sills, Zagidullin, Vasile, Kovács M., Rokaly-Boldizsár
Gólszerzők: Van Wormer, Kóger, Cornet, Schaber, ill. Racsinszkij
Kiállítások: 10, ill. 12 perc

Mezőnyjátékkal indult a mérkőzés, az első harmadban viszonylag keveset forogtak veszélyben a kapuk. A második játékrész elején egy támadóharmadbeli korongbedobás után keveredés alakult ki a FEHA19 kapuja előtt, amelyet Van Wormer használt ki (0-1). Kettős emberelőnyben nem sokkal később azonban Racsinszkij kiegyenlítette az állást (1-1). Egy újabb dupla fórban csak kapuvasig jutott a FEHA19 Ulamec révén, az ezutáni első emberelőnyét pedig gólra váltotta a Brassó Kóger góljával (1-2), majd fél perc múlva Cornet is eredményesnek bizonyult (1-3). A hajrában Schaber állította be a végeredményt (1-4). A FEHA19 nagy küzdelemben maradt alul egy igen erős ellenféllel szemben.

Dave MacQueen, vezetőedző, Corona Brasov: Elismerés illeti az ellenfelet, most harmadszor vagyunk itt idén, mindig keményen játszanak, nagy munkát végeznek, nem adják fel. Fiatalok, tele vannak energiával, nehéz ellenük játszani. Az volt a sikerünk kulcsa, hogy tartottuk magunkat a játéktervhez, nem váltunk frusztrálttá. Az első kettős emberhátrányt majdnem kivédekeztük, de betaláltak, aztán egy technikai kisbüntetést kaptunk, majd még egy kiállítást, így újra kettős hátrányban voltunk. Azt nagyszerűen kivédekeztük. Az emberhátrányos védekezésünk remekül működött, utána pedig céltudatosak voltunk és sokat lőttünk kapura. A kiállításainkig csak kilencet lőtt kapura az ellenfél, sok jó dolgot csináltunk védekezésben, meg kellett viszont találnunk a gólszerzéshez vezető utat, és ez végül sikerült is.

Anatolij Bogdanov, vezetőedző, FEHA19: Egyenlő létszámban meglehetősen kiegyenlített mérkőzés volt, de nem vagyok teljesen elégedett azzal, ahogyan a meccset kezdtük. Az első két harmadban – különösen a másodikban – puhányak voltunk, nem voltunk elég ötletesek, annyit azért elértünk, hogy sokáig nem kerültünk hátrányba. A harmadik játékrészig egy gól esett, aztán kiegyenlítettünk, jól néztek ki a dolgok, lehet, hogy egy kapusvas választott minket el attól, hogy többet is sikerüljön kihozni a mérkőzésből. Ha kétszer egymás után kettős emberelőnybe kerülsz, jó eséllyel utána tőled fognak kiállítani valakit. Ez megtörtént, aztán egy újabb kiállítás. Ha a Brassó ellen kiállításokat gyűjtesz be, az olyan, mint amikor a kisgyerek a tűzzel játszik: előbb-utóbb pórul jár és maradandó nyomai lesznek. Ha egy gólt sikerül csak szerezni, nagyon nehéz jégkorong-mérkőzést nyerni. A más ismert problémák jöttek újfent elő: egyéni hibák, ebből kapott gólok – és a speciális egységek sem tudnak ennél többel hozzájárulni az eredményességhez. Az emberhátrányos védekezésben nagyon keményen dolgoznak a fiúk, odaadóan küzdenek a játékterv betartásáért, de sajnos az ellenfél fórja azt jelenti, hogy mindig van egy üres emberük, mindig előnyben lesznek, bármilyen játékrendszert is alkalmazunk. Brassó megérdemelte a három pontot, gratulálunk nekik.