A rutin döntött

• 2016.10.19. 20:17
A Fehérvár AV19 fiatal csapattal állt ki a Dunaújvárosi Acélbikák ellen a Magyar Kupa selejtező második fordulójában. A mérkőzésen először még vezettek Kóger István fiai, ám a mérkőzés a rutinosabb hazaiak kétgólos győzelmével ért véget.

Kiállítások:

Ahogy Kóger István mondta, meglepetést szerettek volna okozni a Fehérvár AV19 csapatával a Magyar Kupa selejtezőjének második mérkőzésén, a hazai csapat azonban jobb helyzetkihasználással, határozottabb kapu előtti játékkal otthon tartotta a három pontot.

Jól kezdte a mérkőzést a fiatal csapat, a támadásokat pedig a második perc végén sikerült is gólra váltani, Pillók szerzett harcosan korongot a hazai harmadban, majd Imre lőtt távolról, a lecsorgót pedig Pillók vágta a hálóba (0-1). A korai góltól felpörögtek a csapatok, a következő helyzet pár perccel később Vizi és Just előtt adódott, fiatal támadónk pontosan középre adott passzát azonban Just mellélőtte. A következő támadás után már a piros-fehérek örülhettek, Borbás vitte be a korongot a bal oldalon, majd a kapu előtt a jobbról érkező Dansereau elé passzolt, aki nem hibázott (1-1). Hajtottak a bikák az újabb gólért, a következő helyzet a tavaly még a Fehérvár AV19-et erősítő Becze előtt adódott, a kapu előtti kavarodásból azonban nem sikerült gólt szerezni.

Kiegyenlítődött a játék a második harmad első perceire, mindkét csapat több helyzetet is ki tudott alakítani az első percekben. A negyedik percben hátrányba került a csapatunk, a fórban Azari többször is veszélyeztetett, majd a kiegészülés pillanatából Krogh iramodott meg. A kontrából újra Azari lőhetett volna, de a kipattanót sem sikerült értékesíteni. A következő percekben is aktívabb marad a hazai csapat, a másik oldalon pedig Just beadásába nem sikerült Shupe-nak beleérnie. A harmad közepe is hazai mezőnyfölényt hozott, az Acélbikák percekre beszorították csapatunkat a kapu elé, de maradt a döntetlen. A harmad közepén Vizi kiállítása után újra előnybe kerültek Azariék, Alig ért vissza Viz a kispadról, amikor a kapu elől szemfülest passzt kapott, így szólóban korcsolyázhatott Koitmaa kapuja felé, ám ez a helyzet is kimaradt. A harmad utolsó öt percére feljavult csapatunk játéka, Hamvai veszélyeztett, majd Sofron maradt egyedül a kapussal szemben, de ebből sem született gól. Két perccel a játékrész vége előtt harmadszorra is a hazaiak játszhattak előnyben, de már korántsem volt olyan hatékony Lee Gilbert csapatának játéka, mint a harmad első felében.

A záró játékrészben is folytatódott az első két játékrészben látott forgatókönyv: a hazaiak többet lőttek kapura és a támadásaik mellett csapatunk főleg a kontrákra játszott. Egy ilyen helyzetből Shupe szerezhetett volna gólt, majd a 44. percben Ölander kiállítása után előnyből is támadhattak Kóger István tanítványai. Ahogy a középső harmadban a három hazai előnyből, a fehérvári fórból sem született gól. A 47. percben Láday ülhetett a büntetőpadra, ezt a létszámfölényt azonban már kihasználták a piros-fehérek, Ozols bombájával szerezték meg a vezetést (2-1). A gól után Odnoga hagyott ki százszázalékos ziccert, majd Azari lőhetett középről. Az 51. percben Rubin kiállítása után előnyben szerezhette volna meg egyenlítő gólját a Fehérvár AV19, de sem Aranynak oldalról, sem pedig Pillóknak nem sikerült a hálóba juttatnia a korongot. Már egyenlő létszámnál Imre Patrik lövését kellett védenie az észt kapusnak, majd a saját kapunk előtt elvesztett korongból három az egy ellen kontrázhattak a bikák, Azari pedig nem is hibázott, így megszerezte csapata harmadik gólját (3-1).  A harmad végéig maradt a hazai fölény, így a Dunaújvárosi Acélbikák mindhárom pontot otthon tartotta a Magyar Kupa selejtező második fordulójában.