A rutin diadala

• 2024.02.03. 20:15
  • KCS

Izgalmas, fordulatos mérkőzést játszott a FEHA19 a Sportklub Csíkszeredával. A mieink lelkes és színvonalas játékkal sokáig vezettek, végül a hajrában a rutinosabb ellenfél kihasználta hibáinkat és elvitte a három pontot

Soós, Anderson, Devaney, Szabó D.
Márkus - Racsinszkij, Koszinszkij, Vértes, Dobos, Blasko, Falus, Salamon, Zezelj, Ulamec, Ambrus Cs., Bogesic, Csollák, Németh Z., Farkas L., Keceli-Mészáros, Bajkó, Hrabák, Antonijevic, Alapi, Dézsi
Adorján - Kubat, Rutkowski, Levin, Reisz, Sofron, Gecse, Ferencz-Csibi, Rokaly Sz., Asuchak, Brown, Salló, Láday, Skachkov, Péter, Becze, Svetina, Rokaly N., Fodor
Gólszerzők: Farkas L., Dobos, Blasko, ill. Becze, Reisz, Sofron, Levin, Asuchak
Kiállítások: 6, ill. 6 perc

Jól kezdte a FEHA19 a mérkőzést, megérdemelten jutottak vezetéshez Farkas L. révén (1-0). A Sportklub nem találta a ritmust, így a lelkesen játszó hazaiak megőrizték az előnyüket a szünetig, majd a pihenő után növelni is tudták azt Dobos révén (2-0). Rákapcsolt a vendégcsapat, a meccs derekán Becze zárkóztatta fel a Csíkszeredát (2-1). A befejező harmad elején Reisz értékesített egy gyors kontrát (2-2), de erre még volt válasza a hazai fiataloknak Blasko révén (3-2). Gyorsan egyenlítettek a vendégek Sofron találatával (3-3), ez az ütés benne maradt a FEHA19-ben, mert egy újabb védelmi hiba után Levin góljával hamarosan már az SC-nél volt az előny (3-4). A végeredményt az új szeredai igazolás, Asuchak állította be (3-5).

Mark Lerose, pályaedző, SC Csíkszereda: Elismerés illeti az ellenfelet, 1-0-ra megnyerték az első harmadot, majd 1-1 lett a második játékrész. Gólra váltották a helyzeteiket, kétszer mehettek 2-1-ben ránk, ebből az egyiket belőtték, ezzel vezettek. A második góljukat hasonló szituáció előzte meg, és azt is kihasználták. A FEHA19 az elejétől fogva készen állt a játékra, mi pedig valamiért nem voltunk a topon. Az apró részletekkel voltak gondjaink, a játéktervet nem sikerült maradéktalanul kivitelezni, hibákat követtünk el, amelyekkel az ellenfél élt. Szerencsések voltunk, hogy két emberelőnyös gólt tudtunk szerezni, és végül megszereztük a három pontot, de az ehhez vezető folyamat nem volt a leggördülékenyebb.

Anatolij Bogdanov, vezetőedző, FEHA19: A helyzeteinket hatékonyan használtuk ki, amikor adódtak. De túl könnyen kiadtuk a kezünkből a vezetést, a meccs kritikus fázisaiban elkövetett súlyos egyéni hibák következményeképpen. Ezek megengedhetetlen hibák olyankor, amikor egy ennyire tapasztalt ellenfél ellen nálunk van a vezetés. Nem szabad nekik lehetőségeket adni, nem szabad besétálni az utcájukba, és kizökkenni, amikor keményebben játszanak. De ahogy mondtam, az egyéni hibák pecsételték ma meg a sorsunkat.