A Miskolc nyerte a Magyar Kupát

• 2015.03.28. 21:59
  • FehervárAV19
 Egy végletekig kiélezett döntőben, Becze Tihamér hosszabbításban szerzett találatával lett kupagyőztes a Miskolci Jegesmedvék együttese.
 Miskolci JJSE – Fehérvár AV19 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 1-0) – hosszabbítás után.

Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok, 3400 néző. Vezette: Kincses, Halassy, Váczi, Soós.

Miskolci Jegesmedvék: Bálizs – Boyle, Dudas, Cohen, Metcalfe, Láda B. – Gőz, Sagert, Dansereau, Hajós, Tóth A. – Dósa, Vojtkó, Becze, O’Donnell, Nagy K. – Budai, Szilágyi, Popovics, Miskolczi, Fliszár

Vezetőedző: Majoross Gergely

Fehérvár AV19: Rajna – Szirányi, Wehrs, Banham, Sarauer, Kóger – Ejdepalm, Boivin, Marino, Bartalis, Kovács Cs. – Orbán, Varga, Benk, Sikorcin, Magosi – Hetényi P., Tokaji, Németh A.

Vezetőedző: Rob Pallin

Gólszerzők: Dansereau, Becze (2), illetve Bartalis, Sikorcin

Csordultig telt lelátók előtt kezdődött a 2015-ös Magyar Kupa fináléja. A fehérvári és a miskolci szurkolók szenzációs hangulatot varázsoltak az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokba. Sofron István korongbedobása után azonnal egymásnak estek a csapatok. Előbb Dudas öklelte fel Kógert, majd Gőz távoli lövése egyértelműsítette, a sárga-feketék a kupával együtt akarnak hazatérni. Kiváló volt az iram, villámgyorsan elrepült az első tíz perc és két gól is jutott erre az időszakra. A 9. minutumban előbb Dansereau pofozott be egy kipattanót (1-0), majd egy perccel később Bartalis korongja csorgott át Bálizs alatt (1-1). A 12. percben máris elkönyvelhettük a meccs védését; Bálizs már feküdt, de valahogy még visszaért Marino lövésére. A folytatásban Tóth Adrián és Kovács Csaba is kiment két-két percre, négy a négyben pedig még jobban felgyorsult a játék. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de a nagyobb helyzetek előttünk adódtak. Előbb Szirányi felperdülő lövése okozott riadalmat a vendégszektorban, majd Banham csúszott be a kapuba, sajnos a korong nélkül. Újabb gól nem esett, döntetlen állásnál mehettek pihenőre a csapatok.

A szünet után még agilisabban jöttek ki a miskolci játékosok, Rajna több nagy védést is bemutatott ekkor. Majd a kiállításoké lett a főszerep, összesen 18 percnyi büntetést osztottak ki a játékvezetők ebben a harmadban. A speciális egységek csatáját viszont mindig a védők nyerték, egyik emberelőnyből sem esett gól. A 13. percben Nagy Krisztián lépett ki ziccerben, de beértük, majd a küzdelem hevében több játékos is a fehérvári kapuban kötött ki. A középső harmad mindenekelőtt Bálizs Bencéről szólt, aki számtalan bravúrt bemutatva őrizte csapatának a döntetlent. A kilátogató szurkolók továbbra is élvezetes kupadöntőt láthattak, volt esemény bőven. Előbb Orbán és Nagy, majd Benk és Becze kapaszkodott össze, de nagyobb bunyó nem lett a dologból. Két perccel a játékrész vége előtt - és sok kimaradt Volán-helyzet után - Becze újra a Jegesmedvéket juttatta előnyhöz (2-1), így hátrányban mehettünk a második szünetre.

Marino ziccerével indult a záró játékrész, de Bálizs fogta, akárcsak Bartalis ismétlését, majd a másik oldalon Cohen zörgette meg az oldalhálót – az iramra továbbra sem lehetett semmi panasz. Ahogy teltek a percek, úgy nőtt a feszültség a pályán, Sikorcin és Sagert ment egymásnak, de a játékvezetők idejében elfojtották a bunyót. Négy a négyben aztán Szirányi bombázott kapura, majd Sarauer piszkált bele egy távoli lövésbe, de Bálizs Bence áthatolhatatlan falként tornyosult a miskolci ketrec előtt. Az utolsó tíz percen belül rátettünk még egy lapáttal, minden maradék energiánkat mozgósítottuk az egyenlítés érdekében. Erőfeszítéseinket végül siker koronázta, az 55. minutumban Sikorcin lőtte Bálizsra a pakkot, akinek testéről a gólvonal mögé csorgott a játékszer (2-2). A rendes játékidő nem hozott döntést, következhetett a hosszabbítás.

A ráadás fehérvári fölényt hozott, letáboroztunk a Macik harmadában, de nem sikerült belőni a győztes gólt. Nem úgy a túloldalon, ahol Becze került helyzetbe és nem is hibázta el a ziccert (3-2). A 63. percben esett találat azt jelentette, hogy a Miskolci Jegesmedvék csapata tökéletes szezont zárt, a bajnoki elsőség és a MOL Liga megnyerése után a Magyar Kupát is begyűjtötte Majoross Gergely együttese.

Fotó: Mudra László (MJSZ)