A Miskolc jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe

• 2019.11.20. 20:56
A Fehérvári titánok négygólos vereséget szenvedtek a DVTK Jegesmedvék együttesétől a második kör visszavágóján.
Titánok
Gyenes (Horváth D.) - Balogh, Zion, Madácsi, Mangone, Vas, Campbell, Péter, Dézsi, Kiss, Horváth M., Kovács, Almási, Buzás, Imre, Erdély, Nagy, Császár, Vincze, Schartz
Adorján (Rajna) - Galanisz, Beauvillier, Láda, Részegh, Vandane, Szirányi, Kiss P., Kiss D., Harrison, St. Pierre, Vojtkó, Miskolczi, Lövei, Farkas, Gőz, Pecsét
Gólszerzők: Beauvillier, Galanisz, Részegh, Kiss, Farkas, Miskolczi illetve Nagy (2)
Kiállítások: 2 ill. 4 perc

Közepes tempójú oda-vissza játékkal indult a DVTK elleni mérkőzés, melyen Szabó Bence és Mihály Ákos nem lépett jégre. A 3. percben Almási próbálkozott Adorjánnál, de a miskolci kapus magabiztosan védett, a másik oldalon Szirányi kínálta meg távolról Gyenest. Pecsét előtt kínálkozott lehetőség vendégrészről, Gyenes hárított, kontrában Péter szerezhetett volna vezetést, ám maradt a 0-0. A 7. perc elején Gyenes bravúrjait láthatta az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége, majd a fehérváriak új igazolása, Schartz lőtt távolról Adorján ketrecére. Nem sokkal később egy kapu előtti kavarodásból Zion kerülhetett volna ki győztesen, azonban a fehérmezes hálóőr ekkor is a helyén volt. Az első játékrész felénél Miskolczi kapott kisbüntetést gáncsolásért, előnyben jöhettek a Titánok, Mangone, Schartz és Buzás is közel került a gólszerzéshez, az eredmény viszont ekkor sem változott. Már öt az öt ellen beszorult csapatunk a védekező harmadba, a nyomás pedig góllá is érett, Francis Beauvillier lőtt a hazai hálóba (0-1). A találat után Dézsi egyenlíthetett volna, Adorján védett, ahogy Madácsi távoli lövésénél is. Az első húsz perc lefújásáig miskolci mezőnyfölény jellemezte a játékot, de gól nem született, így 0-1-es eredménnyel mehettek a felek az öltözőbe.
A középső harmad kezdetén Zion lövése pattant ki a kapuvasról, majd Mangone próbálkozott távolról sikertelenül. A fehérvári védelemnek köszönhetően a Miskolc előtt az első percekben nem kínálkozott komolyabb lehetőség, leginkább hazai ütőkön járt a pakk. A 24. percben Adorján védte bravúrral Zion lövését, a másik oldalon Galanisz lőtt, Gyenes ekkor még a helyén volt, a következő támadásban azonban már tehetetlennek bizonyult a miskolciak 8-asával szemben (0-2). A gól után Vincze csökkenthette volna a különbséget, kontrában viszont ismét a vendégek jártak sikerrel, egy távoli lövésbe Részegh Tamás ért bele jól a kapu előtt (0-3). A játékrész felénél a Titánok próbálkoztak többet, nem is kellett sokat várni az első gólra, Kiss távoli bombájába Nagy Ákos tette bele jól az ütőjét Adorján ketrece előtt (1-3). Hamar jött a válasz, rögtön a következő támadásban St. Pierre passzát Kiss Patrik értékesítette (1-4). A 34. percben Mangonét látták szabálytalannak a játékvezetők, előnyben jöhetett a DVTK, de jól működtek a Titánok négyfős egységei, így az eredmény nem változott. Már egyenlő létszámnál tempós oda-vissza játékot mutattak a felek, a harmad végéig azonban nem történt komolyabb esemény, így háromgólos vendégvezetéssel fordultak a csapatok a záró harmadra.
Meddő mezőnyjáték jellemezte a harmadik etap elejét, az első komolyabb helyzetből gól is született miskolci oldalon, egy passzjáték után Farkas Márton talált be a hazai kapuba (1-5). Nem adták fel a Titánok a szépítés lehetőségét, de nem jött össze a gólszerzés, a 45. percben pedig egy kontrában ismét a vendégek örülhettek, ezúttal Miskolczi Márk volt eredményes (1-6). A harmad feléhez közeledve Mangone törte meg a közepes tempójú oda-vissza játékot, a kapu mögül adta a korongot Vincze elé, 92-esünk pedig Nagy Ákosnak passzolt, aki nem is hibázott (2-6). A gól után Miskolczi próbálkozott Gyenesnél, kapusunk hárított, majd védte Vandane távoli lövését is. Az 56. percben Pecsét előtt nyílt a vendégbüntetőpad ajtaja, a fórban Kiss előtt adódott komolyabb helyzet, lövésénél a kapuvas mentette meg Adorjánt, maradt a 2-6. A mérkőzés végét jelző dudaszóig csak kisebb lehetőségek kínálkoztak a csapatok előtt, az eredmény viszont nem változott, tehát 13-2-es összesítéssel a DVTK Jegesmedvék együttese jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe.