A listavezető szerezte meg a három pontot

• 2019.10.18. 21:26
Az első harmadban két góllal is vezettek a Titánok, de végül a Csíkszereda szerezte meg a pontokat.

Babic, Berger, Bedő, Horváth
Gyenes (Usnik) - Balogh, Zion, Mihály, Imre, Horváth M., Campbell, Péter, Dézsi, Kiss, Szabó B., Nagy, Császár, Madácsi, Mangone, McCutcheon, Vincze, Almási, Buzás, Erdély
Samankov (Adorján) - Brophey, Kulyash, Pelley, Salló, Shalla, Becze, Belov, Gecse, Rokaly Sz., Taratukhin, Bíró, Flinta, Fodor, Láday, Rokaly N., Casaneanu, Farkas, Györfy, Horváth
Gólszerzők: Péter, Nagy, Mihály illetve Kulyash, Becze, Bíró, Rokaly N., Shalla (2)
Kiállítások: 12 ill. 22 perc

Gyors tempóban indult a Csíkszereda elleni találkozó, melyen Vas Márk a DEAC elleni összecsapáson elszenvedett kisebb sérülés miatt nem lépett jégre. Becze kínálta meg Gyenest távolról, kapusunk védett, majd Flinta próbálkozott sikertelenül. A következő nagyobb lehetőség is csíkszeredai oldalon adódott, Taratukhin lőtt távolról, kontrában azonban megindultak a Titánok és végül egy kapu előtti kavarodásból Péter Andor került ki győztesen (1-0). A gól után Zion próbálkozott Samankovnál, ezt követően Péter és Szabó növelhette volna a különbséget, ám maradt az 1-0. Páros kiállítást ítéltek a játékvezetők, Kiss és Shalla ültek ki, nem sokkal később viszont Taratukhint is szabálytalannak látták, így előnyben jöhettek a hazaiak. A fórban Mihály és Balogh még nem, Dézsi passzából Nagy Ákos viszont már betalált (2-0). A találat után Fodor lőtt szélről, Gyenes hárított, ahogy Becze közeli lövésénél is a helyén volt. A 16. perc elején Buzás előtt kínálkozott lehetőség, de Samankov magabiztosan védett, kontrában Gecse kékvonalasát fogta Gyenes. Nem sokkal később Balogh előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, ki is használta az előnyt az ellenfél, egy passzjáték után Denis Kulyash bombázott Gyenes kapujába (2-1). A játékrész végén még Péter módosíthatta volna az eredményt, azonban gól nem született, így hazai vezetéssel mehettek a csapatok az öltözőbe.
Taratukhin helyzetével kezdődött a középső harmad, Kiss blokkolt, a következő támadásban azonban Becze Tihamér lövése átcsorgott a gólvonalon (2-2). Továbbra is csíkszeredai mezőnyfölény jellemezte a játékot, a 26. percben Salló próbálkozott, majd Gecse helyzeténél kellett Gyenesnek védenie. Az első komolyabb fehérvári lehetőség Nagy nevéhez fűződik, de nem tudta újra megszerezni a vezetést, ezután Campbell lövésénél volt a helyén Samankov. Oda-vissza támadásokkal folytatódott a mérkőzés, majd a 31. perc végén Kulyash kapott kisbüntetést, de nem sokkal később Péternek is ki kellett ülni, ám a felállás egyik félnek sem kedvezett. A kiegészülés után a Csíkszereda indulhatott, meg is szerezték a vezetést, ezúttal Bíró Tamás volt eredményes (2-3). Kisebb lehetőségek jellemezték a következő perceket, azonban a védelem jól működött mindkét oldalon és a kapusok is fogták a lövéseket. A lefújás előtt Becze próbálkozott Gyenesnél, kontrában Nagy lőtt távolról, ám az eredmény nem változott, tehát egygólos vendégelőnnyel várták a felek a záró játékrészt.
Gyenes bravúrjával indult a harmadik harmad, Shalla lövése után a levegőből vette le a korongot, a másik oldalon Madácsi próbálkozott sikertelenül, azután Péter egyenlíthetett volna, de Samankov hárított. Nagy és Madácsi indultak a 45. percben, utóbbinak azonban nem sikerült a gólszerzés, majd Dézsi lövését védte a vendégek hálóőre. Nem sokkal később a felső kapuvas mentette meg Gyenest, a Titánok pedig beszorultak a védekező harmadba, a nyomás pedig góllá is érett a 48. perc végén, Rokaly Norbert kotorta át a korongot a gólvonalon (2-4). Az etap felénél Salló kapott kisbüntetést, majd Láday tarolta le Pétert, őt kettő plusz tíz percre ültették ki a játékvezetők, de nem jött össze a fórban a gólszerzés. Hazai oldalon, Almási előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, ezután viszont Casaneanut látta szabálytalannak a Babic-Berger játékvezetőpáros, majd Szabónak is ki kellett ülni, négy a három ellen pedig ismét betalált a Sportklub, ezúttal a liga legponterősebb játékosa, Joshua Shalla volt eredményes (2-5). A 38. perc közepén már a Titánok indulhattak, egy passzjáték után Mihály Ákos csökkentette a különbséget (3-5), de hamar jött a válasz a fehérmezesektől, ismét Joshua Shalla talált be (3-6). A játékrész végéig már nem változott az eredmény, így a Csíkszereda elvitte a három pontot Székesfehérvárról.