A kihagyott helyzetek meccse

• 2024.01.05. 21:15
  • KCS

A FEHA19 kiváló játékkal, nagy küzdelemben maradt alul az Újpesti TE ellen péntek este. A mieink számtalan gólszerzési lehetőséget kialakítottak, ezek sajnos kimaradtak - így a jégkorongban szokatlan, egy gólos meccsen elvitte a három pontot a vendégcsapat.

2024.01.05 Péntek / 18:30
0:1
(0:1; 0:0; 0:1)
Nézőszám: 312
Újpesti TE
/
Gebei G., Máhr-Stumpf, Sábián B., Kovács P.
Melnyicsuk - Racsinszkij, Salamon, Szita, Ulamec, Blasko, Falus, Bajkó, Zezelj, Farkas L., Dobos, Koszinszkij, Bogesic, Keceli-Mészáros, Fekete, Ambrus, Alapi, Nádor, Németh, Balasits, Dézsi
Újpesti TE
Rajna - Silfver, Szabó D., Tiala, Kovács A., Kiss P., Pokornyi, Balázsi, Laakkonen, Metsavainio, Saarelainen, Tornyai, Kiss D., Benk, Just, Laskawy, Kovács S., Szabó Rácz, Simon L.
Gólszerzők: Saarelainen
Kiállítások: 6, ill. 6 perc

Kiegyenlített mezőnyjátékkal indult a mérkőzés, egy súlyos hazai védelmi hibát aztán négy és fél perc után kíméletlenül kihasznált a UTE legtapasztaltabb támadósora Saarelainen révén (0-1). Nagy erőfeszítéseket tett az egyenlítésért a FEHA19, Ambrus közel állt a gólszerzéshez, kimaradt azonban a ziccere. A második harmadban is folyatódott az izgalmas csata, a két kapus bravúrok sorozatával őrizte az eredményt. A befejező húsz percben több ízben is egalizálhatott volna a hazai együttes, Rajna Miklóson azonban ezen az estén nem lehetett kifogni, így elvitte mindhárom pontot Székesfehérvárról a vendégcsapat.

Kovács Viktor László, másodedző, UTE: Az első harmadot jól kezdtük, sikerült betalálnunk egyszer. A második harmadban nagyon fegyelmezetlenül játszottunk, azt a játékrészt inkább megúsztuk. Onnan már nehéz volt visszatalálni a helyes útra a harmadik harmadban, nagyon sokat kellett küzdenünk, de a Mikinek a második shutoutja zsinórban sokat hozzátett. A harmadik harmadbeli munkamorállal elégedettek lehetünk, illetve az első játékrészben mutatott játékkal, viszont a második harmadbeli játékunkhoz képest javulnunk kell.

Anatolij Bogdanov, vezetőedző, FEHA19: Nyilvánvalóan frusztráló az eredmény, igen jó mérkőzést játszottunk, betartottuk a játéktervet, és annyira megnehezítettük az ellenfél dolgát, amennyire csak tőlünk tellett.  Sajnos egy hiba eldöntötte a meccset, amely az elején, az első öt percben esett. De ez a sport, ez a hoki – el kell fogadni, tanulni kell belőle és menni kell tovább. Jó, hogy mindig van új esély, vasárnap újra lehetőségünk lesz három pontot szereznünk. Hiszek a csapatomban, a csapatunk karakteres, és a szezon még messze nincs lefutva. A játékosok éhesek a sikerre, apró kis dolgok szükségesek, hogy a mi javunkra forduljanak, miképp egy hógolyó kezd gördülni a lavina előtt. Most úgy tűnik,  hogy jó dolgokat csinálunk, mégsem érjük el a kívánt eredményt. Erősen hiszek a játékosokban, és vissza fogunk kapaszkodni – nem lehet minket leírni.