A Fradinál az előny

• 2020.02.28. 21:17
Egy végig szoros mérkőzésen végül a Ferencvárosé lett a győzelem a negyeddöntő harmadik mérkőzésén.
Babic, Berger, Pálkövi, Fényi
Gyenes (Szeles) - Balogh, Zion, Mihály, Mangone, Imre, Campbell, Almási, Péter, Kiss, Horváth, Nagy, Császár, Madácsi, Vas, Erdély, Vincze, Kovács, Buzás, Halasi
FTC-Telekom
Arany (Nagy) - Juusela, Karmeniemi, Nagy, Pulli, Tóth A., Pavuk, Rantanen, Switzer, Tóth Gergely, Tóth Richárd, Boros, Hajós, Jászai, Németh, Sarcia, Farkas, Pozsár, Roczanov, Tóth Gergő, Tóth Renátó
Gólszerzők: Mangone, Kovács, Vas, Campbell, Mihály illetve Tóth R., Switzer, Nagy (2), Juusela, Tóth A.
Kiállítások: 18 ill. 24 perc

Hazai támadással kezdődött a harmadik negyeddöntő mérkőzés a korázóvárosban, Mihály tette rá szélről, de kimaradt, majd a tempós oda-vissza játék vette át a főszerepet, ám nagyobb helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. A 7. percben Kiss előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, az előnyben pedig megszerezte a vezetést az FTC, Tóth Richárd volt eredményes (0-1). Nem sokkal ezután Mihályt látták szabálytalannak, majd a vendégeknél is kiállítást ítéltek, Pavuk kapott kettő plusz kettő percet, négy a négy ellen pedig jött az egyenlítő találat, Gianni Mangone bombázott Arany kapujába (1-1). A gólt követően Kissnek is ki kellett ülni, azonban jól működött a fehérvári védelem, maradt az 1-1. Titán-előnnyel folytatódott az első harmad, de gól nem született, majd Buzás szerezhetett volna vezetést, Arany viszont védett. Nem sokkal később Balogh kapott kisbüntetést magas bottal való játékért négy percre, ezt a létszámfölényt is kihasználta a Fradi, Brett Switzer talált be Gyenes hálójába (1-2). Maradt fórban az FTC a gól után is, ráadásul Horváthot is kiállították, ám nem tudta kihasználni az előnyt a vendégalakulat. A 18. percben Tóth Richárd ült ki a büntetőpadra, ekkor ismét sikerrel jártak a Titánok, Imre kékvonalas lövésébe Kovács Alex ért bele jól a kapu előtt (2-2). Hamar jött a válasz a zöld-fehérektől, egy védelmi hibát kihasználva Nagy Gergő lőtt közelről a fehérvári kapuba (2-3), így egygólos ferencvárosi vezetéssel mehettek a csapatok az öltözőbe.

Nagy Gergő próbálkozott Gyenesnél sikertelenül a középső játékrész elején, majd Tóth Richárd szélről érkező lövését fogta kapusunk. A 22. percben Nagy Ákos kínálta meg közelről Aranyt, ekkor még nem, a következő passzjáték után viszont már jött az egyenlítő találat, Vas Márk bombázott Arany kapujába, megszerezve ezzel pályafutása első felnőtt találatát (3-3). Egy perccel később újra rezzent a háló Arany mögött, egy védelmi hibát kihasználva Colin Campbell csapott le a korongra, szólóban indult és nem hibázott (4-3). Nem sokkal később Császárt látta szabálytalannak a Babic-Berger játékvezetőpáros, majd Péter is csatlakozott csapattársához, ezt követően pedig Mangonénak is kellett ülni, ám a másik oldalon is nyílt a büntetőpad ajtaja, ott Tóth Richárd kapott kisbüntetést, így kettős ferencvárosi előnnyel folytatódott a mérkőzés. Ki is egyenlítettek a budapestiek, Aki Juusela lőtt a hazai kapuba (4-4), a sima fórban viszont már jól mozogtak a fehérvári hátrányos egységek, így az eredmény nem változott. A 31. percben Tóth Gergő előtt kínálkozott lehetőség, Gyenes magabiztosan védett, majd Pavuk lövését is hárította. A másik oldalon Császár és Nagy összjátékából születhetett volna újabb Titán-gól, majd Campbell és Balogh lövését védte Arany. A következő percekben tempós oda-vissza játékot láthatott az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok szépszámú közönsége, majd beszorultak a Titánok a harmadukba, a nyomás pedig góllá is érett, Nagy Gergő szerzett ismét vezetést, így ezzel az eredménnyel fordulhattak a felek a harmadik harmadra (4-5).

Zion helyzetével indult a harmadik etap, Arany védett, majd Tóth Gergely kapott kettő plusz tíz percet fejre-nyakra irányuló támadásért, ám az előnyben nem tudtak egyenlíteni a Titánok. A 46. percben Nagy Ákos előtt kínálkozott lehetőség, de kimaradt, majd Mangone kínálta meg távolról a vendégek kapusát, azonban ekkor is maradt a 4-5. Nem sokkal később Pozsár előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, ám ez a fór is kihasználatlan maradt. A játékrész felénél Pulli próbálkozott Gyenesnél sikertelenül, ezt követően Juusela lövését fogta kapusunk. Az 56. percben Tóth Richárdot állították ki gáncsolásért, ebben a létszámfölényben már betalált a hazai gárda, Mihály Ákos lőtt Arany ketrecébe (5-5). A gól után Nagy Gergő lövését még hárította Gyenes, a következő támadásban Tóth Adriánnal szemben viszont már tehetetlennek bizonyult (5-6). Az utolsó percben Kiss Dávid lehívta kapusát, ezt követően kikérte idejét, de nem sikerült az egyenlítés, így a párharc harmadik mérkőzését az FTC nyerte.