A döntő második mérkőzését is behúztuk

• 2024.04.07. 22:00
  • KCS

Nagy küzdelemben, kiélezett csatában a második sikert is elkönyvelhette a FEHA19 a négy győzelemig tartó fináléban.

FEHA19
Csibi - Bajkó, Gyuró, Keceli-Mészáros, Fekete, Ambrus Cs., Szabó P., Alapi, Strazdins, Németh Z., Keresztes Zs., Hercsel, Bagonya, Dézsi, Balasits, Szöllősi Cs., Horváth D., Kurián, Zezelj, Dobos, Farkas L.
Praták - Szabóki, Orosz, Csiki, Őri, Trozsák, Kozlenko, Sánta, Nemchinov, Barabás, Griaznov, Molnár M., Szalay, Pásztor, Mészáros L., Makai, Burján, Bogács, Taczman, Rőczei, Vörös H.
Gólszerzők: Balasits, Dézsi, ill. Őri
Kiállítások: 6, ill. 10 perc

Kiélezett csatát hozott a bajnoki döntő második mérkőzése. A játékosok mindkét oldalon nagy összpontosítással jégkorongoztak, a védekezésben igyekeztek elkerülni a hibákat, kockázatokat. Hazai mezőnyfölényt jegyezhettünk, a vendégek jobbára ellentámadásokból veszélyeztettek. Többet lőtt kapura a FEHA19 (a második harmadban például 27:8 volt a kapura lövések száma a hazaiak javára), a mérkőzés harmadik harmadának elejéig azonban nem zördültek meg a hálók, ekkor Balasits váltott gólra egy emberelőnyt (1-0). Rákapcsolt a DVTK, több kockázatot kezdtek vállalni a piros-fehérek, és Őri egyéni akciójával sikerült egyenlíteniük (1-1). Nem tartott azonban sokáig az örömük, Dézsi zárt le góllal egy gyors kontrát (2-1). Hosszú percekkel a vége előtt lehozta kapusát a DVTK, még emberelőnybe is kerültek, de hősies védekezéssel megőrizte vezetését a végéig a FEHA19. Összesítésben így 2-0 a kék-fehéreknek a döntő állása.