A Debrecené lett a bronzérem a Magyar Kupában

• 2015.03.28. 16:58
  • FehervárAV19
 A motiváltabb Debreceni Hoki Klub 3-0 arányban legyőzte a Dab.Docler csapatát és megszerezte a harmadik helyet a Magyar Kupában.
 Dab.Docler – Debreceni HK 0-3 (0-2, 0-0, 0-1)

Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok, 300 néző. Vezette: Haszonits, Varjú, Somos, Ozsváth.

Dab.Docler: Sevela – Pozsgai, Hüffner, Szepessy, Galanisz, Azari – Hruby, Martine, Somogyi, Pavuk, Croteau – Nagy, Mestyán, Szappanos, Peterdi, Gröschl – Dörök, Léránt, Magosi E., Eskelinen, Kovács V.

Vezetőedző: Robert Spisak

Debreceni HK: Borodin – Csíki, Vincze, Hári, Berta, Ladányi – Wéber, Sadikov, Sijka, Vaszjunyin, Dancsfalvi – Tőkési, Prakab, Odnoga, Okos, Könczei – Kaskov

Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

Gólszerzők: Könczei, Sijka, Ladányi

A Debrecen vezetőedzője, Jevgenyij Muhin nem a levegőbe beszélt, mikor az elődöntő után azt mondta, mindent megtesznek majd a bronzéremért. Ennek megfelelően lendületesen kezdett együttese és a 2. percben megszerezte a vezetést Könczei révén (0-1). A gól Kovács Viktor késleltetett kiállításakor esett, akinek így nem kellett leülni a büntetést, igaz, ez kevéssé vigasztalta az Acélbikák játékosát. Az első harmadban merőben eltérő motivációval léptek jégre a csapatok, a hajdúságiak nagyon akarták a harmadik helyet, míg a dunaújvárosiak képtelenek voltak felpörögni a mérkőzésre. A nyitó játékrészt Sijka gólja foglalta keretbe, aki az utolsó percben kilépett, elhúzta a pakkot Sevela mellett és a kapuba emelt (0-2).

A szünetben Robert Spisak kapust cserélt, Sevelát Hajek váltotta a ketrec előtt. Hogy ez, vagy az öltözőben elhangzott intelmek hatottak, azt nem tudni, mindenesetre egy teljesen más Dab.Docler korcsolyázott ki a folytatásra. Borodinnak pár perc alatt több dolga volt, mint a teljes előző játékrészben. Az orosz hálóőr pedig állta a sarat, óriási védéseket bemutatva óvta a debreceni kaput a góltól. Ladányiék ekkor főleg kontrából veszélyeztettek, abból viszont nagyon, nem sok híja volt, hogy meglőjék a harmadik góljukat is. Hiába azonban a temérdek helyzet, a középső játékrészben nem esett gól, így maradt a kétgólos debreceni előny a záró harmadra.

Vincze áthúzódó kiállítása miatt újvárosi emberelőnnyel indult a harmadik etap, majd egymás után Kaskov és Könczei is a kiállítás sorsára jutott, de Galaniszék nem tudtak élni a lehetőségekkel. Ráadásul Croteau emberfórban szabálytalankodott, így négy a négyben folytathatták a csapatok. A mérkőzés a 49. minutumban dőlt el végleg, amikor Ladányi is beköszönt nevelőklubjának (0-3). A hátralevő időben a Debrecen tovább növelhette volna előnyét, de kihagyta helyzeteit, ez azonban már nem osztott, nem szorzott, megérdemelten szerezték meg a harmadik helyet Vaszjunyinék. A bronzérem mellett külön öröm számukra, hogy Borodin kapus shutouttal zárt.