A DEAC szerezte meg a három pontot

• 2023.12.23. 20:15
  • KCS

A FEHA19 szoros mérkőzést játszott a Debreceni EAC csapatával, amelyen a rutinosabb vendégeké lett a győzelem.

Tóth R., Juhász, Gottlibet, Váczi D.
Márkus - Racsinszkij, Koszinszkij, Zezelj, Dobos, Blasko, Falus, Salamon, Keceli-Mészáros, Fekete, Ambrus, Szécsi, Bogesic, Lászlóffy, Farkas L., Strazdins, Bajkó, Németh Z., Balasits, Antonijevic
DEAC
Szeles - Kloz, Dobmayer, Bucskin, Novotny, Smirnov, Mingazov, Usnyev, Jeliszejenko, Kozma, Vasziljev, Krollis, Bukor, Mihalik A., Rétfalvi, Mihalik G., Jakabfy S., Jakabfy Cs., Koblar, Mazzag, Hári N.
Gólszerzők: Zezelj, ill. Jeliszejenko, Bucskin
Kiállítások: 6, ill. 8 perc

Kiegyenlített küzdelmet hozott az első harmad, amelyben a FEHA19 kihagyta a maga emberelőnyét, a vendégcsapat azonban az első fórja után pár másodperccel megszerezte a vezetést Jeliszejenko révén (0-1). A második játékrészben a FEHA19 felzárkózási próbálkozásainak jól állta útját a vendégvédelem, emberhátrányban is jelesre vizsgáztak az Egyetem jégkorongozói. A hazaiak dolgát több fegyelmezetlenség után begyűjtött kisbüntetés nehezítette. A harmadik játékrészben igyekezett rákapcsolni a FEHA, de Bucskin egy kontratámadás végén látványos góllal növelte a vendégelőnyt (0-2). A hajrában fokozta a nyomást a kék-fehér csapat, de az ekkor szerzett találata már túl későn érkezett.

Artyom Vaszjunyin: Minden pont fontos, jól játszottunk végre, jót tett a két hét mérkőzés nélkül. Végig kontrolláltuk a meccset, sokat lőttünk kapura, sok helyzetünk volt. A problémánk még mindig megvan, a kettő lőtt gól nem túl sok, de ma elég volt arra, hogy három gólt szerezzünk. Az emberhátrányos védekezésünk egész jól működött az egész szezonban, az utóbbi három -négy mérkőzésen nem ment úgy, ahogy eddig, beszélgettünk is róla, hogy jó lenne visszatérni a korábbiakhoz, mert ez volt a fő erősségünk a szezonban. Örülök, hogy feljavult mára.

Anatolij Bogdanov: Csalódoptt vagyok az első két harmad miatt, kifejezetten csalódott. Sokat beszélgettünk arról, mennyire fontos ez a mérkőzés, mekkora jelentősége van ezeknek a pontoknak. Nem szeretném a DEAC érdemeit elvitatni: világos játéktervük volt, amelyet jól kiviteleztek. Türelmesek voltak, mozgatták a korongot, többet birtokolták, mint a korábbi meccseken. Gratulálok nekik. A második harmadban a fegyelmünk meg sem közelítette az elvárt szintet, nagyon bosszantanak a kiállítások, amelyeket kaptunk. Elfogadhatatlan. Egész szezonban küzdünk azzal, hogy 1-2 gólt szerzünk, néha hármat – de minden gólért nagyon meg kell küzdenünk. A kapott gólokat pedig – noha nem kapunk sokat – lényegesen könnyebben adjuk az ellenfélnek. A harmadik harmadban végre megérkeztünk a rendezvényre, próbálkoztunk, az utolsó 5-10 percben meg is voltak a helyzeteink. Ma három pontot kértünk karácsonyra, de nem voltunk eléggé jó fiúk úgy látszik, mert nem teljesült a kívánságunk.