Visszavágtak a listavezetőnek

• 2019.01.06. 20:36
A Fehérvári Titánok végig irányítva a mérkőzést, magabiztos játékkal szerezték meg a három pontot a Ferencváros otthonában.
FTC-Telekom
Arany (Pleszkán) - Nagy, Walls, Perrier, Rantanen, Boros, Tóth A., Switzer, Tóth R., Karmeniemi, Jászai, Roczanov, Tóth G., Farkas, Hegyi, Sarcia, Lengyel, Pozsár
Gyenes (Horváth D.) - Kiss P., Lewis, Mihály, Kiss R., Beukeboom, Szita, Bennett, Sárpátki, Sándor, Szabó, Mazzag, Császár, Hamvai, Vas, Reiter, Balogh, Péter, Kovács, Imre, Erdély
Gólszerzők: Switzer ill. Lewis, Beukeboom, Bennett, Szita, Kiss P.
Kiállítások: 16 ill. 14 perc

A Ferencváros elleni találkozón Madácsi Benedek kisebb sérülés miatt nem lépett jégre, visszatért azonban a csapatba a vállsérüléséből felépült Balogh Bence, illetve Szita Donát és Sárpátki Tamás is a Titánok színeiben szerepelt. Rögtön a mérkőzés kezdetén a vendégek vették át az irányítást, az első perc végén pedig meg is szerezték a vezetést, a két legeredményesebb fehérvári játékos, Kiss Patrik és Jack Lewis összjátékát követően utóbbi vágta a korongot Arany hálójába (0-1). Nem szűnt a fehérvári nyomás a gól után sem, majd emberelőnybe kerültek a Titánok Boros szabálytalansága után, nem egész egy perc alatt sikerült is kihasználni azt, Balogh lövése még kipattant, Brock Beukeboom azonban már betalált (0-2). Szinte azonnal jött a válasz hazai oldalon, Tóth Adrián passzát Brett Switzer értékesítette (1-2). Nem örülhettek sokáig a szépítésnek Pesterzsébeten, mindössze 24 másodperccel a találatot követően Sárpátki adta vissza a lendületből érkező Mark Bennettnek, aki nem hibázott (1-3). Kiegyenlített játékkal folytatódott az összecsapás, csak kisebb helyzetekig jutott mindkét együttes. A 17. perc elején rosszul cseréltek a Titánok, a játékvezetők pedig kisbüntetést ítéltek a túl sok játékos miatt, a Ferencváros emberelőnyben jöhetett, ám nem sikerült azt értékesíteniük, az utolsó minutum pedig a hazai mezőnyfölény ellenére eseménytelenül telt, így kétgólos vendégelőnnyel mehettek a csapatok az öltözőbe.

A középső játékrész elején emberelőnybe került csapatunk, igaz, páros kiállítást ítéltek a játékvezetők, Szita és Hegyi egyszerre ültek ki a büntetőpadra, ám a ferencvárosi játékos 2+2 percet kapott durva játékért. Több helyzetet is kialakítottak a fórban Kiss Dávid tanítványai, az eredmény azonban változatlan maradt. Nem úgy egyenlő létszámnál, amikor újabb fehérvári lehetőségnél egy Bennett-Sárpátki-Szita Donát passzjáték után 26-osunk háromra növelte a különbséget (1-4). A gól után Hamvai akasztott a palánk mellett, így ferencvárosi emberelőny következett, a vendégek hátrányos egységei azonban jól működtek. Gyenes bravúrjaira volt szükség a következő percekben, a Fradi játékosai viszont nem tudtak szépíteni. A játékrész felénél a Titánok kerültek fórba, Tóth Adrián előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, de hiába próbálkoztak az emberelőnyös egységek, nem sikerült tovább növelni az különbséget. Nem sokkal később ismét hazai kiállítást fújtak a bírók, Karmeniemi ült ki két percre, a fehérvári előnyös sorok azonban ekkor sem tudtak betalálni Arany kapujába. A harmad utolsó perceit is kék-fehér mezőnyfölény jellemezte, a Ferencváros védelme viszont jól működött, így háromgólos fehérvári előnnyel várhatták a felek a harmadik etapot.

Meddő mezőnyjátékkal kezdődött a záró játékrész, a Titánok a háromgólos előny megőrzésére törekedve inkább a védelemre fektették a hangsúlyt, a Ferencváros pedig hiába próbálkozott, nem tudott szépíteni. A 45. percben harmadszor a mérkőzés folyamán emberelőnyös lehetőséghez jutottak a zöld-fehérek Péter kiállítása után, de ezúttal sem tudták bevenni Gyenes kapuját. Perrier gáncsolt a vendégek kapuja előtt, jöhetett egy újabb fór a koronázóvárosiak számára, kihasználni azonban nem sikerült azt. Páros kiállítást ítéltek a játékvezetők, miután Walls és Szabó akaszkodtak össze, a négy a négy elleni játék viszont egyik csapatnak sem kedvezett, maradt az 1-4. A kiegészülés után Reiter előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, majd ismét páros büntetést ítélt a Haszonits-Halassy játékvezetőpáros, ezúttal Mihály és Perrier számára. Fodor Szabolcs ekkor kikérte idejét, két és fél perccel a mérkőzés végét jelző dudaszó előtt pedig lehozta kapusát és mezőnyjátékost küldött a jégre, a hat az öt elleni felállásban pedig Beukeboom indította Mihályt, aki Kiss Patrik elé adta a pakkot, a vendégek legeredményesebb magyar játékosa pedig egy üreskapus góllal beállította a végeredményt (1-5), így a Fehérvári Titánok hét fordulóval az alapszakasz vége előtt mindhárom pontot elhozták a listavezető otthonából.