Vereség az év utolsó mérkőzésén

• 2017.12.30. 21:00
Szoros mérkőzés végén kétszer is az üres kapuba juttatta a korongot a hazai alakulat, így végül 4-1-re győzött a Miskolc az év utolsó találkozóján.

Juhász, Rencz, Kormos, Kis-Király
Kornakker (Gyenes) - Vehmanen, Imre, Schoenmakers, Ainsworth, Antilla - Reiter, Szabó B., Vizi, Mazzag, Kiss P. - Láday, Sándor, Madácsi, Balogh, Péter B. - Vincze, Szaller, Prácser, Varga, Nagy Á.
Kiss (Adorján) - Leppanen, Ruikka, Kulmala, Magosi, Miskolczi - Láda, Rantanen, Pavuk, Sakaris, Vas - Joe, Vojtko, Berta, Hajós, Tóth A. - Bernáth, Albert, Köllő
Gólszerzők: Leppanen (2), Kulmala, Hajós ill. Antilla
Kiállítások: 10:10

A találkozót a Titánok kezdték keményebben, az első két percben többnyire a hazai harmadban folyt a játék, de komolyabb helyzet még nem adódott. A másik oldalon Tóth Adrián tört be, és lőtt erőteljesen, de Kornakker magabiztosan védett. Ezután Leppanen tesztelte a fehérvári hálóőrt, majd a kipattanót is megpróbálta a kapuba juttatni, de ezúttal sem járt sikerrel. Nem sokkal később Leppanen találta meg az üresen helyezkedő Kulmalát, aki ajtó-ablak helyzetet hagyott ki, próbálkozása után a kapuvas csengett. A 7. percben Vojtkót küldték ki a játékvezetők fogásért, így a mérkőzésen először támadhattak előnyben a Titánok. A Jegesmedvék hátrányban tudtak kontrázni, a Tóth-Hajós páros indult meg kettő az egy ellen, ám utóbbi nem tudott élni lehetőségével. Ezután a fehérváriak első kiállítása következett, Imre került a büntetőpadra palánkra lökésért, ám a miskolciak sem ezt a fórt, majd Vizi szabálytalanságát követő előnyt sem tudták kihasználni. Ami azonban öt a négy ellen nem, az egyenlő létszámnál sikerült a miskolciaknak, a 16. percben Jarko Leppanen juttatta át a gólvonalon a korongot. (1-0) A harmad további részében nem esett gól, így hazai vezetéssel kezdhették a következő etapot a csapatok.

A második játékrész elején Pavuk lekészített korongját Sakaris kapáslövése követte, Kornakker pedig hatalmasat védett. Ezt követően újabb veszélyes helyzetet alakítottak ki a hazaiak, Magosi és Miskolczi is óriási lehetőséghez jutottak, ám nem tudtak betalálni. A harmad felénél Bertát látta szabálytalannak a Juhász-Rencz bírópáros, így előnyben támadhattak a Titánok. A fórban megszületett a fehérváriak egyenlítő találata, Joe Antilla a kék vonalról elemi erővel bombázott a bal felsőbe. (1-1) A másik oldalon Kulmala húzta kapura a játékszert, majd ismét ő próbálkozott éles szögből, a korong azonban Kornakker sisakján pattant. Nem sokkal később Sakaris előtt hatalmas gólszerzési lehetőség adódott, Kornakker bravúrosan tolta ki a játékszert. Ezután Schoenmakers kapott kétperces büntetést bottal akasztásért, csaptunk pedig remekül kivédekezte a hátrányt.

Fehérvári lehetőséggel indult a harmadik játékrész, hiszen Magosi bottal akasztásért, egy perccel később pedig Hajós akadályozásért foglalta el helyét a büntetőpadon, így kettős előnyben támadhattak a fehérváriak. A miskolciak védelme jól működött, így csapatunk nem tudott betalálni sem öt a három, sem öt a négy ellen. Ezt követően kontrából Kulmala szólózott, Kornakker hárított, majd Láday indult meg és bombázott, de Kiss is védeni tudott.  Ezután Varga követett el szabálytalanságot, így ezúttal a Miskolc került kedvezőbb helyzetbe. Bár a létszámfölényt nem tudták értékesíteni a hazaiak, a vendégek kiegészülése után Leppanen keresztpasszát követően Kulmala lőtte ki a jobb felsőt. (2-1) A Titánok dolgát segítette Leppanen szabálytalansága, de hátrányból Magosi mutatott be egy szólót, ám Kornakker eszén nem tudott túljárni. Újabb kiállítás szakította meg a játékot, Vizi kapott két percet. A hazaiak szépen járatták a korongot az előny alatt. Egy kapu előtti kavarodásból Kulmala és Magosi is próbálta betuszkolni a korongot, de nem jártak sikerrel. A továbbiakban is a Jegesmedvék domináltak. Három perccel a mérkőzés vége előtt Kóger István időt kért, Kornakker helyére pedig mezőnyjátékos érkezett a jégre. Ez már nem segített a vendég gárdán, Jarko Leppanen az üres kapuba vágta a játékszert. (3-1) Ekkor Kornakker visszakorcsolyázott helyére, de amint csapatunk megszerezte a korongot, ismét üresen maradt a fehérvári kapu, amit Hajós Roland használt ki, és állította be a 4-1-es végeredményt.