Vereség a DEAC otthonában

• 2018.09.14. 22:17

Kiegyenlített első harmad után magához vette a meccs irányítását a Debrecen, és 6-2-re legyőzte a Fehérvári Titánok együttesét.

DEAC
Hetényi (Nagy) - Hetényi, Németh, Silló, Kuleshov, Molnár, Hári, Vincze, Turcotte, Vuorijarvi, Antal, Darabos, Márton, Izacky, Berta, Kovács, Erdei, Salló, Szokolov, Behal, Novotny
Gyenes (Szeles) - McGurty, Reiter, Madácsi, Bennett, Kiss P., Sándor, Kiss R., Vizi, Lewis, Mazzag, Erdély, Vas, Mihály, Péter, Balogh, Nagy, Hamvai
Gólszerzők: Izacky, Novotny, Erdei, Berta, Silló, Turcotte illetve Nagy, Mihály
Kiállítások: 40 illetve 10 perc

Kiegyenlített küzdelemmel indult a találkozó a Fehérvári Titánok első idegenbeli mérkőzésén. Oda-vissza játék folyt, mindkét csapat több helyzetet is kialakított ellenfele harmadában, azonban gól egyik oldalon sem született. A játékrész közepéhez közeledve Lewis, Nagy és Hamvai vezette kapura a korongot, amikor Lewis és Hamvai előtt is lehetőség kínálkozott, ám ekkor sem sikerült a gólszerzés, majd Nagy középről érkező lövését védte Hetényi. Ezt követően Madácsi szélről tette be a játékszert Bennettnek, de a debreceni hálóőr ezúttal is jobbnak bizonyult. Végül a harmad végén egy kapu előtt történő kavarodásból Jakub Izacky került ki győztesen, aki megszerezte a vezetést a hazai gárdának. (1-0)

A második harmad a DEAC-nak kezdődött jobban, hiszen Dominik Novotny már a 28. másodperben megszerezte a csapat második gólját. (2-0) A 22. perc végén McGurtyt bottal akasztásért küldték büntetőpadra a játékvezetők, így a debreceni vezetőedző lehozta a kapusát, a késleltetett kiállítás alatt pedig Erdei Zoltán góljával nőtt háromra a különbség. (3-0) Mazzag szabálytalansága után negyven másodpercig kettős emberhátrányban kellett játszani a vendégeknek, ám gól ekkor még nem született, azonban alig egészültek ki a Titánok, Berta Ákosnak sikerült túljárni Gyenes eszén. (4-0) A 28. percben már a vendégek jöhettek előnyben, de ezt a fórt nem sikerült kihasználni, sőt Bennett gáncsolása után négy a négy elleni játék következett, majd Kiss Patrik kiállítását követően ismét hátrányba került a Kiss Dávid vezette alakulat, de a DEAC ezúttal nem növelte tovább előnyét. Az első fehérvári gólra a 35. percig kellett várni, amikor Péter Andor beadását Nagy Ákos értékesítette. (4-1) A harmad végéhez közeledve Hári Norbertet, majd egy perccel később Hetényi Pétert is szabálytalannak látták a játékvezetők, az utóbbinak 2+10 percet ítéltek, így a vendégek kettős fórban bizonyíthattak, ám ezzel nem sikerült élniük.

Hetényi kiállítása miatt a harmadik játékrészt még előnyben kezdhették a Titánok, de ekkor sem született újabb találat fehérvári részről. A 46. percben Bertát bottal akasztásért küldték büntetőpadra, de ez a fór is kihasználatlan maradt. Nem sokkal a debreceniek kiegészülése után Mihályt is kiállították a játékvezetők, ám 4-4 ellen, valamint hazai előnyben sem változott az eredmény. Turcotté volt a találkozó 11. szabálytalansága, ám belőni ezt sem sikerült a vendégek előnyös egységeinek. Az 53. percben Mihály Ákos szépített (4-2), de gyorsan jött a hazaiak válasza Silló Arnold révén. (5-2) A mérkőzés utolsó pillanataiban Hugo Turcotte állította be a 6-2-es végeredményt, így a Titánok pont nélkül távoztak a hajdúságból.