Vereség a Brassótól

• 2018.01.27. 21:07
A sokáig kiegyenlített találkozó a harmadik harmad elején dőlt el, amikor a Brassó gyorsan három gólt szerzett, és végül 5-1-re megnyerte a mérkőzést.
Babic, IIHF, IIHF, Kedves
Kornakker (Gyenes) - Imre, Vehmanen, Ainsworth, Antilla, Schoenmakers - Reiter, Sándor, Hamvai, Mazzag, Vizi - Láday, Szaller, Kiss P., Részegh, Szita - Antal, Kiss Zs., Balogh, Péter B, Varga B.
Polc (Tőke) - Filip, Yemelyanenko, Walls, Gliga, Macmillan - Sirokovs, Nagy, Tranca, Saluga, Knyazev - Bors, Imecs, Mihály, Molnár, Zsók - Bíró G., Bíró O., Péter, Zabludovskyy
Gólszerzők: Vehmanen ill. Gliga, Macmillan, Mihály Á., Bíró G., Walls
Kiállítások: 2:12
Kornakker-védésekkel indult a mérkőzés. Az első percekben a Brassó dominált, leginkább a Fehérvári Titánok harmadában folyt a játék. Antilla remekül találta meg a hosszún érkező Antalt, ám utóbbi nem tudta rápöccinteni a játékszert. Kiegyenlítetté vált a játék, de Polcnak és Kornakkernek se kellett nagy védéseket bemutatnia. A védekező harmadban Roberto Gliga szerzett korongot és indult meg szólóban, majd a kapuba vágta a játékszert. (0-1) Ezután Sirokovs kapott két percet, a hazaiak pedig gyorsan értékesítették a fórt, Kelin Ainsworth életerős bombája után rezzent a háló. (1-1) A harmad felénél Tranca szabálytalanul gáncsolta Ládayt, amiért kétperces kényszerpihenőt ítéltek neki a játékvezetők. Az előnyben Ainsworth találta meg a kapu előtt álló Vargát, akinek lövése kijött Polcról. Éppen kiegészült a Brassó, amikor Salugát is szabálytalannak látták a bírók, így újabb fehérvári létszámfölény következett.  Jól járatták a hazaiak a pakkot, Ainsworth bombázott, Polc bravúrosan hárított. Egyenlő létszámnál egy szép betörésből Robert Logan MacMillan a hosszúba rántotta a korongot. (1-2) Kornakkernek sok dolga akadt a következő percekben, a fehérváriaknak már csak egy komolyabb helyzete adódott, az Ainsworth-Schoenmakers páros veszélyeztette a Brassó kapuját.

A második játékrész első percei többnyire eseménytelenül zajlottak, kiegyenlített és folyamatos játék jellemezte ezt az időszakot. Molnár tette vissza szépen a korongot Zsóknak, aki ráhúzta azt a kapura, Kornakker hárított. A 25. percben Láday kapott kétperces büntetést könyökhasználatért, a fehérváriak jól védekezték ki a hátrányukat, így a Brassó nem tudta értékesíteni lehetőségét. Kiegészülés után Reiter bombázott, de a blokkról levágódott a lövés. Sirokovs próbálkozott a kékről, Kornakkerről nem jött ki pakk. Bors akadályozta a fehérvári hálóőrt, így két percig a hazaiak játszhattak emberelőnyben, de nem tudtak betalálni. Ainsworth, Schoenmakers, Antilla volt a korong útja, utóbbi helyezte remekül a kapura a korongot, Polc óriási védést mutatott be. Ezután Yemelyanenko magas botját szúrták ki a játékvezetők, így újabb fehérvári előnyre került sor, de ebből sem született gól.

Az utolsó periódusban Kiss Patrik alakított ki veszélyes helyzetet, Polc védett nagyot. A másik oldalon Mihály Árpád előtt nyílt lehetőség, aki nem hibázott és a hálóba juttatta a korongot. (1-3) A fehérváriak szerettek volna góllal válaszolni a gólra, ám ahogy a vendégekhez került a játékszer, Bíró Gergő indult meg és növelte a különbséget. (1-4) Ekkor Kóger István kikérte idejét, Kornakkert pedig Gyenes váltotta a kapuban. Az időkérés egy kis lendületet adott a hazaiaknak, Ainsworth ugratta ki gyönyörűen Schoenmakerst, Polc pedig ismét hárítani tudott. Egy védekezőharmadban eladott korongot pöccintett a hálóba Braden Kenneth Walls. (1-5) Az 54. percben Imecs akadályozott, így emberelőnyben próbálkozhattak a Titánok. A vendégek agresszíven letámadtak a hátrányban, így nem tudták kihasználni a fórt a fehérváriak. Az utolsó öt percben már hiába próbálkoztak a hazaiak, nem tudtak betalálni, így a Brassó 5-1-es győzelmet ünnepelhetett.