Vereség a Brassó ellen hazai pályán

• 2018.09.16. 20:39
A Brassó az első harmadban magabiztos vezetést szerzett és öt góllal legyőzte a Fehérvári Titánok csapatát.

2018.09.16 Vasárnap / 17:30
3:8
(1-6, 1-1, 1-1)
Nézőszám: 350
Corona Brasov
Haszonits, Pálkövi Zs., Kocsány, Pálkövi B.
Szeles (Gyenes) - Szabó, McGurty, Kiss P, Bennett, Madácsi, Reiter, Kiss R., Mazzag, Lewis, Vizi, Sándor, Erdély, Balogh, Péter, Mihály, Vas, Nagy, Hamvai
Tőke (Polc) - Tendler, Carlson, Bors, Borisenko, Nielsen, Lidhammar, Mihály E., Mihály Á., Molnár Zs., Tranca, Cescon, Bíró O., Bíró G., Péter, Zsók, Molnár Z., Nagy, Clarke, Gliga, Bíró M.
Gólszerzők: Balogh, Lewis, Kiss P. illetve Tendler (3), Mihály (3), Lidhammar (2)
Kiállítások: 8 illetve 24 perc

A nyitó játékrész fehérvári fölénnyel kezdődött. Madácsi indult el szólóban a kékről, de lövését Tőke hárította. Kiegyenlített játékkal folytatódott a harmad, az ötödik percig egyik oldalon sem adódott nagy helyzet. Ekkor Mihály Árpád vezette kapura a korongot, de Szeles magabiztosan védett, majd a következő támadásból Molnár lövését is hárította. Ezután Cescont egy akasztás után leültették, így fehérvári emberelőnnyel folytatódott a mérkőzés, amit nem sikerült gólra váltani a Titánoknak.  A hetedik percben Roberto egy kipattanóból indított támadást, passzát pedig Jereme Tendler értékesítette (0-1). A harmad második felének kezdetén Tranca passzolt Mihály Árpád elé, aki a fehérvári kapuba vágta a korongot (0-2), majd a következő támadásban ismét mattolta Szelest (0-3). Kiss Patrik kiállítása után emberelőnybe került a Brassó, a fórt ki is használták, Jereme Tendler lőtte a kapuba a pakkot (0-4). A 15. percben Mihály és Péter összjátékát követően Balogh Bence kapott korongot, és értékesítette a passzt (1-4). Hamar jött a válasz a vendégektől, a korongbedobás után Anders Lidhammar lőtt Szeles kapujába. (1-5) A 17. percben Vizi előtt adódott nagyobb lehetőség, de nem tudott túljárni Tőke eszén. Brassói fölénnyel folytatódott a harmad, majd egy hazai hiba után Lidhammar szerezte meg a korongot, átadását pedig Jereme Tendler értékesítette (1-6).

A második harmad fehérvári támadásokkal indult, szép összjáték után Mihály lőtt a kékről, Tőke hárított, ám a kipattanóra nem sikerült lecsapni a hazaiaknak. A 23. percben a Brassó előtt adódott lehetőség, de Szeles magabiztosan hárította Mihály Árpád lövését. Három a kettő ellen támadtak a Titánok, egy szép összjátékot követően Lewis lőtt, ám nem sikerült a gólszerzés. Kiegyenlített küzdelemmel folytatódott a játékrész, mindkét gárda előtt adódtak helyzetek, de gól nem született. Ezután Lewist küldték a bírók a büntetőpadra, ezt kihasználva egy kapu előtti kavarodás után a kipattanó korongot Mihály Árpád vágta Szeles kapujába (1-7). A 30. percben Péter ült a büntetőpadra, így emberelőnyben támadhattak a Titánok. Több helyzetet is kialakítottak, ám a brassói védelem jól működött, így nem született találat. Cescon fejre irányuló támadás miatt ült a büntetőpadra, így a hazaiak ismét öt a négy ellen támadhattak. McGurty passzolt szélről Jack Lewis elé, aki nem hibázott (2-7). A 38. percben a Brassó került emberelőnybe, ám a fór kihasználatlan maradt, így a csapatok változatlan eredménnyel mehettek az öltözőbe.

A harmadik játékrész brassói támadással indult, de Gliga lövését Szeles magabiztosan hárította. A Brassó folyamatos nyomás alatt tartotta a fehérvári kaput, ám nem tudtak gólt szerezni. Fehérvári támadással folytatódott az etap, Vas lövését védte Tőke, majd egy Lewis-Mcgurty összjáték után Kiss Roland kapott korongot, ám a kékről érkező lövést a brassói hálóőr hárította. Fehérvári támadásokkal következtek, a 45. percben a brassói kapu mögül Mihály passzolt Szabó elé, aki Kiss Patrik elé adta a korongot, a beadást pedig sikerült gólra váltani (3-7). Ezután Cescon ült le egy akasztás után, de több hazai helyzet után sem született gól. Öt az öt ellen folytatódott a játék, az 53. percben Gliga passzolt Anders Lidhammar elé, aki be is talált a fehérvári kapuba (3-8). Ezt követően Nielsen térdelte McGurtyt, így ismét a hazai gárda került emberelőnybe, majd 40 másodperccel később Nagyot is leültették a játékvezetők, így már kettős fórban támadhattak a fehérváriak, ám ez kihasználatlan maradt. A mérkőzés vége előtt hazai oldalon Szabó gáncsolt, majd Nilesen könyökölte Bennettet, így négy a négy elleni küzdelemmel, és változatlan eredménnyel ért véget a találkozó.