Újra harcba szállnak a győzelemért

• 2019.02.28. 23:00

Pénteken folytatódik az UTE elleni párharc az Erste Liga negyeddöntőjében.

Csütörtök este a Fehérvári Titánok egygólos vereségest szenvedtek a negyeddöntő első mérkőzésén az UTE otthonában, így a párharc állása 1-0 az Újpest javára. Kiss Dávid, a koronázóvárosi gárda vezetőedzője így nyilatkozott a találkozó után: „Az első harmadban, ahogy az alapszakasz első pár meccsén meg kellett szoknunk ezt a ligát, most kellet tíz perc, amíg felvettük a rájátszás ritmusát és levetkőztük a szerénységünket. Egy szép előnyös találattal sikerült visszajönnünk a meccsbe, és innentől kezdve elfogadható játékot mutattunk. A második játékrésztől oda-vissza játék volt, mindkét csapat előtt óriási helyzetek adódtak, de idegesen játszottunk. A vezető gólunkra sajnos hamar tudott válaszolni az ellenfél, és sajnos ma nem sikerült hatvan percen keresztül jégkorongozni, így a mérkőzés végén az Újpest örülhetett. Az emberhátrányos játékunk jól működött, hiszen nem tudott gólt szerezni előnyben az ellenfél és kétszer sikerült létszámfölényben betalálnunk, ennek örülünk. A második mérkőzésen keményen, három harmadon keresztül, végig koncentrálva kell játszanunk és újra harcba szállunk a győzelemért.”

Szilassy Zoltán, az UTE trénere a következőket mondta el a találkozót követően: „Több helyzetünk volt, mint a Titánoknak, viszont ellenfelünk nagyon veszélyes volt a kontrákból. A dominanciánk elvette a figyelmünket a részletekről, egyszerűbb dolgokat kellett volna csinálnunk. Sokat volt nálunk a korong és sokat tartózkodtunk a támadóharmadban, emiatt belefeledkeztünk a támadásokba és elfelejtettünk védekezni. A rájátszás arról szól, hogy kevésbé szép dolgok történnek, de több munkát kell beletenni a meccsbe, ma a figyelmetlenségünk három kapott gólba került. Rengeteget elemeztük az ellenfelet és ebből sok minden be is bizonyosodott. Bizonyos dolgokban élesebbnek kell lennünk, és ha ezeket a részleteket holnap kijavítjuk, akkor egy élvezetes mérkőzést tudunk majd játszani, ami szintén nem lesz könnyű. Aki arra gondolt, hogy ez egy sima széria lesz, az erősen téved, de mi tudtuk ezt. Most a regenerációé a főszerep, utána pedig foglalkozunk a következő meccsel."

Csütörtökön kezdődött az Erste Liga negyeddöntője a Fehérvári Titánok és az UTE csapatai között, ahol egy fordulatos mérkőzésen végül az utolsó percben szerzett góllal a lilák örülhettek. Az Újpest egyszer sem tudott betalálni emberelőnyben Gyenes kapujába, ellenben Kiss Dávid gárdája négyből kétszer volt eredményes létszámfölényben a liga második legjobb kapusának ketrecénél. Kétszer is sikerült egyenlíteni a Titánoknak az összecsapáson, majd a vezetést is megszerezték, így valószínűleg izgalmas találkozót láthatnak majd pénteken a Megyeri úti jégcsarnokba kilátogatók. Biztosan nem szerepel az Újpestnél Szaller Márk, akire a szezonban már nem számíthat Szilassy Zoltán vezetőedző, Sikorcin Ladislav és Sági Máté játéka pedig kisebb sérülés miatt még kérdéses.

A találkozó 18:30-kor kezdődik és élőben nézhető IDE KATTINTVA.

A rájátszás előtt Kiss Dávid vezetőedző, illetve Gyenes Dávid és Mihály Ákos mondták el meglátásaikat: