Újabb győzelem a Fradi ellen

• 2017.12.26. 21:34
Gólokban gazdag, szoros mérkőzésen, hosszabbítást követően 7-6-ra múlta felül csapatunk a Fradit Pesterzsébeten.

FTC-Telekom
Kornakker (Gyenes) - Vehmanen, Imre, Schoenmakers, Ainsworth, Antilla - Reiter, Szabó, Szita, Mazzag, Hamvai - Láday, Antal, Vizi, Balogh, Kiss P. - Prácser, Varga B., Péter B.
Sevela (Pleszkán) - Hietamaki, Tuominen, Dubek, Rafaj, Tendler - Jabornik, Korbuly, Fliszár, Shupe, Könczei - Jászai, Owen, Roczanov, Németh, Szappanos - Farkas, Lakatos, Bödök, Kovács, Tóth
Gólszerzők: Tendler (3), Shupe, Szappanos, Tuominen ill. Schoenmakers (2), Hamvai, Szabó B., Vehmanen (2), Szita
Kiállítások: 30 ill. 20

A kezdő korongbedobást követően Szabó Bence kapott kétperces büntetést fogásért. A Fradi nem tétlenkedett, egyből kihasználta a fórt, Jereme Tendler talált Kornakker kapujába. (1-0) Ám gyorsan érkezett a fehérváriak válasza, 15 másodperccel később Derek Schoenmakers egyenlített. (1-1) Ez a találat lendületet adott a Titánoknak, Hamvai Szilárd került remek helyzetbe és pöccintette a hálóba a játékszert. (1-2) Egy perccel később jött a következő fehérvári gól, Szabó Bence növelte a különbséget. (1-3) Ekkor Greg Lindqvist úgy döntött, kikéri idejét, Sevelát pedig Pleszkán váltotta a Ferencváros kapujában. Nem sokkal később Dubeket ítélték szabálytalannak a játékvezetők, de hiába került emberelőnybe a fehérvári gárda, Preston Shupe tudta átjuttatni a játékszert a gólvonalon. (2-3) Ezután újabb ferencvárosi hátrányok következtek, először Shupenak, majd Dubeknek kellett kiülnie a büntetőpadra, ám a vendég alakulat nem tudott élni a lehetőséggel.

A második játékrész egy hazai kiállítással indult, Fliszárt küldte ki a Gangel-Mayer bírópáros, ezúttal pedig értékesíteni tudták a lehetőséget a Titánok, Iiro Vehmanen volt eredményes. (2-4) Ezt követően fehérvári szabálytalanságok szakították meg a játékot, először Antal, majd Vehmanen és Antilla kapott két percet, így öt a három ellen próbálkozhattak a hazaiak, ezt ki is használtak, Szappanos Dávid lövésével szemben tehetetlen volt Kornakker. (3-4) Ezután a Ferencváros dolgát nehezítették kiállítások, Hietamaki, Szappanos és Fliszár is a büntetőpara kerültek, azonban ezeket a lehetőségeket nem tudták kihasználni a vendégek. Dubek szabálytalansága után viszont sikerült a Titánoknak, ami az imént nem, Derek Schoenmakers talált Pleszkán kapujába. (3-5) A játékrész utolsó percében még válaszoltak a hazaiak, Jereme Tendler szerzett újabb gólt. (4-5)

A harmadik harmad elején újabb emberelőnyt használt ki a Ferencváros, Reiter magas bottal való játékért kapott kétperces büntetést, Joni Tuominen pedig egyenlített. (5-5) A következő percekben szabálytalanságok szakították meg a játékot, ám ezek egyik csapatnak sem kedveztek egészen a játékrész feléig, amikor Hietamaki akasztott, Iiro Vehmanen pedig értékesítette a fórt. (5-6). Ezután újabb kiállítások következtek, vendégoldalról Láday, majd Péter Balázs, a hazaiaktól pedig Jabornik foglalt helyet a büntetőpadon. Végül a Titánok elcserélték magukat és ebből tudott betalálni a Fradi, Jereme Tendler volt ismét eredményes. (6-6) Erre már nem tudtak válaszolni a fehérváriak, így hosszabbítás következett. Egy perc telt el a ráadásból, amikor Láday korongja találta meg Szita Donátot, aki a kapuba vágta azt, és ezzel eldöntötte a találkozót, a Titánok 7-6-ra nyertek.