A Győr elleni győzelemmel még közelebb kerültünk a playoff kvalifikációhoz!

Horváth (Szeles) – Mingazov, Dolinar, Reiter, Dobmayer, Gribkov, Kóger, Farkas, Molnár, Krasnican, Lundin, Ambrus Cs., Dudkin, Fekete, Keceli-Mészáros, Dézsi, Nagy, Csiszer
Sági (Tóth K.) – Kmec, Tornyai, Dézsi, Schmál, Turbucz, Bukor, Vas, Bödök, Czakó, Szlama, Lendák, Léránt, Madácsi, Páterka, Szalma, Kováts, Mesterházy, Majoross, Nagy, Odnoga
Gólszerzők: Fekete, Lundin, Reiter, Keceli-Mészáros ill. Kmec, Turbucz, Schmál
Kiállítások: 12 perc ill. 12 perc
Álmoskásan kezdtek a Titánok a Győr ellen, a vendégek szép helyzeteket dolgoztak ki, míg a mieinknél dadogott a korong. A dekoncentráltságot mi sem mutatja jobban, minthogy a negyedik percben máris emberhátrányba kerültünk. Először Páterka ijesztett rá a hazai közönségre, amikor kívülről ellőtte Horváth kulacsát, de nem volt gól végül, majd még ugyanebben a hátrányban Nagy Ákos mentett egy üreskapus próbálkozást. A hátrány után kicsit felébredtünk, gyorsan kaptunk is egy emberelőnyt, amit 47 másodperc alatt kihasználtunk, igaz nem a szokványos előnyös csapatjátékkal. Fekete kapott egy korongot a bal oldalon, egy pimasz csellel elküldte a védőt és hatalmas gólt lőtt a bal felsőbe. A vezetés meghozta az étvágyunkat és két perc múlva egy szép összjáték után Krasnican centerezésére Lundin érkezett remekül. Fokozatos javuló játékkal 2:0-ra vezettünk az első harmad után.

Nem tett jót a szünet a Titánoknak, akik nem tudták hozni azt a sebességfordulatot, amit az első harmad végén látni lehetett tőlük. A játékrész negyedik percében Fekete ült ki két percre gáncsolásért, de mire átmelegedhetett volna alatta az ülés, már jöhetett is vissza. Hét másodperc alatt Kmec hozta közelebb a győrieket. Négy perccel később Dobmayer kapott 2+2 perces büntetést magas bot miatt és bár az első két percet jól védekezték ki a srácok, a második két percből Turbucz kiegyenlítette az állást. A vendégek egy hatalmas kapuvasat is lőttek, szerencsére nem vezetnek a záró harmad előtt.

A harmadik játékrész nagyjából a feléig a mezőnyjátékról szólt, mindkét fél kereste a rést a másik védelmén. A harmad 9. percében aztán Kováts ült ki a büntetőpadra, amit szépen ki is használtunk. Szép forgatás után Mingazovra jött ki a lövés, az orosz életerős lövése a kapu mellé ment, de a palánkról visszapattanó korong Reitert találta meg, aki ügyesen emelet Sági mellé. A műsorközlőnek ideje sem volt bemondani Reiter gólját, mivel a korongbedobás után Keceli tört be a győri harmadba a bal oldalon és hatalmas gólt lőtt a léc alá, ezzel újra kettőre növelve az előnyt. A vendégek még egy lendülettel közelebb tudtak kerülni Schmál révén, de 4:3-ra így is nyertünk. A győriek frusztrációja végig látszódott, a lefújás után Szalma kapott még egy kétpercet, miután teljesen sportszerűtlenül elkezdett lökdösődni az ünneplő játékosainkkal.

Anatoli Bogadnov, vezetőedző: "A három pont mindig jól jön és ad némi magabiztosságot is tavaszi mérkőzésekre. Az utóbbi két meccsen voltak jó pillanataink, de végül elengedtük a mérkőzést. Ma is jól mentünk és rövid volt a padunk, így fejben jobban ott kellett lennünk. Két szép előnyös gólt szereztünk az első harmadban. A másodikban passzívvá váltunk, kicsit elengedtük a meccset és a két frusztráló kiállítás után máris 2:2 volt. A harmadik harmad a karakterről szólt, a mi csapatunk pedig megmutatta a magáét. Megvoltak a helyzeteink, amivel éltünk is és azt gondolom megérdemeltük a győzelmet."