Titánok – Sport Club Csíkszereda 5:4

• 2022.01.27. 21:39

Zsinórban harmadik meccsünket húztuk be az Erste Ligában, mai áldozatunk a Csíkszereda volt!

MACH MÁRTON, WOLF LÁSZLÓ, VINCZE DÁNIEL, SZABÓ DÁNIEL
Horváth (Belomoev) – Gribkov, Mingazov, Krasnican, Lundin, Ambrus Cs., Reiter, Kóger, Dudkin, Fekete, Keceli-Mészáros, Farkas, Szabó P., Mayer, Alapi, Csiszer, Nochta, Dézsi, Győrffy, Parragi
Samankou (Adorján) – Kulyash, Salló, Skachkov, Sofron, Stach, Milam, O’Connor, Casaneanu, Lapenkov, Taratukhin, Gecse, Láday, Péter B., Részegh, Rokaly Sz., Kubat, Papp, Fodor, Reisz, Rokaly N.
Gólszerzők: Dudkin (2), Fekete, Ambrus Cs., Krasnican
Kiállítások: 8 perc ill. 12 perc
Soha jobb harmadkezdést, hiszen a kezdő korongbedobás után egy perccel Dudkin húzott el a bal oldalon és a tőle megszokott bomba góllal megadta a találkozó alaphangját. A Csíkszereda érthető módon rákapcsolt és beszorított minket, ez meglátszik az 5:16 arányú kapuralövési statisztikán is. A harmad felénél Lundin kapott kisbüntetést, amiből szerencsére egy nagyon gólhelyzetet tudott kialakítani ellenfelünk. A 14. percben mi is játszhattunk emberfölényben, de nem tudtunk betalálni. A játékrész utolsó három perce komoly gólzáport hozott. A 17. percben Kulyash értékesített egy kipattanót, majd egy perccel később Péter Balázs kotort bele egy távoli lövésbe, ezzel megfordítva a találkozót. A harmadnak még nem volt vége, 17 másodperccel a dudaszó előtt Krasnican került ajtó ablak helyzetbe a kapussal szemben és Dudkinhoz hasonlóan nagy góllal hozta vissza az egyenlő állást.

A második játékrészre nagy elánnal jött ki a Csíkszereda és azonnal a kapunkhoz szegeztek minket. Ebben a 20 percben még az elsőnél is kevesebbszer, háromszor sikerült kapura lőnünk. Ennek ellenére a 28. percben emberelőnybe kerültünk, amit nem is igazán játszottunk meg jól, ráadásként pedig egy perc után elcseréltük magunkat. A hátrányt kivédekeztük, de nem sokkal később Gecse eresztett meg egy lövést a kék vonalról, a takarás miatt Horváth semmit nem láthatott belőle, a korong pedig a hálóban landolt. Három perccel később Sofron ugrott volna ki ziccerben, de Mingazov megállította, igaz szabálytalanul. Az orosz kisbüntetéséből megszerezte negyedik gólját is a Szereda, Stach tette fel éles szögből a léc alá.

Folytatódott a vendég nyomás a harmadik játékrészben, azonban érezhető volt a frusztráció a szeredai játékosokon. Ez hibákban mutatkozott meg, 12 perccel a meccs vége előtt kettős emberelőnyből jöhettünk közelebb. Ez sikerült is, először Fekete Alex fejezett be egy gyors passzolgatást, amitől az ellenfélnél Stach annyira ideges lett, hogy szövegelésért ki is ülhetett, minket ezzel továbbra is kettős emberelőnyben tartva. Köszöntük szépen és Dudkin második gólja már az egyenlítést jelentette. Pontosan öt perccel a vége előtt Ambrus Csongor a vezetést is megszerezte, Reiter ugratta ki a Hét Játékosát, aki hideg vérrel mamut fölé lőtte a korongot. A góllal újabb hatalmas skalpot szereztünk és mostmár zsinórban három győztes meccsnél tartunk!

Anatoli Bogdanov, vezetőedző: Sokkal többet értünk el ma, mint vártunk és reméltünk. A srácok nagyon jól játszottak, mit is mondhatnék még? Frissen kezdtünk, meg is szereztük a vezetést és talán egy kicsit passzívvá váltunk. Ha megnézzük az ellenfél keretét, kiváló együttesről van szó, erősebb ligában is megállnák a helyüket. A legjobbunkat adtuk és védekeztünk, nagyon jól kerültük el az előző meccsen szenvedett sok emberhátrányt. A harmadik harmadra, hát egy edző sok mindent mondhat az öltözőben, de a játékosokon múlik, hogy utasok lesznek csak, vagy harcosok. Ők ma a harcosok voltak, visszajöttünk a remekül kihasznált előnyöknek köszönhetően. A győztes gólunknál hideg vérű támadást vezettünk, először Reiter, majd Ambrus befejezése. Annyit tudtam mondani a játékosoknak a végén, hogy nincsenek szavaim. Az élet megy tovább, holnap megérdemelt szabadnapunk lesz, aztán pedig folytatjuk a felkészülést a következő kihívásra.